Справа №1-148/2007
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
09 серпня 2007 р. Глухівський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді ЧАБАК І.О.
при секретарі ЧИЛІКШІЙ A.M.
з участю прокурора НЕДБАЙЛО Т.М. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Глухові справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця АДРЕСА_1 Сумської області, українця, громадянина України, маючого повну загальну середню освіту, неодруженого, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше не судимого,
- в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 15 листопада 2004 року з підсудного ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 стягнуто аліменти в розмірі !/і частини з усіх видів заробітку на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Незважаючи на рішення суду, ОСОБА_1 ухилився від сплати аліментів та не виплачував кошти на утримання дитини з жовтня 2004 року, будучі працездатним та здатним до роботи, не намагався знайти собі роботу. За допомогою щодо працевлаштування ОСОБА_1 до Глухівського міськрайонного центру зайнятості не звертався. З довідок, наданих Глухівського ЦРЛ та Третьою обласною спеціалізованою психіатричною лікарнею вбачається, що ОСОБА_1 на обліку не знаходиться, відповідно, є працездатним.
З жовтня 2004 року ОСОБА_1 періодично виконував роботи на замовлення жителів АДРЕСА_1, в результаті чого отримував винагороду близько 100 (сто) гривень щомісяця, але з даного прибутку аліменти не сплачував.
Внаслідок невиплати аліментів на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_2, ОСОБА_1 має заборгованість по виплаті аліментів станом на травень 2007 року в розмірі 3161 гривня 34 копійки.
Будучи допитаними в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України, визнав повністю і суду пояснив, що дійсно, з 1994 року по 2003 рік він перебував в шлюбі з громадянкою ОСОБА_3, від якого мають сина ОСОБА_2, 1994 року народження, на утримання якого судом з нього було стягнуто аліменти в розмірі 1А частини від усіх видів заробітку. Аліментів він не сплачував, оскільки не мав постійного джерела доходу, а отримуваних грошових коштів за періодично виконувані роботи по господарству у односельчан не вистачало на виплати. Постійне місце роботи знайти не намагався, оскільки на це не вистачало вільного часу.
У скоєному підсудний ОСОБА_1 кається.
Відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного ОСОБА_1
2
Враховуючи значну суму допущеної заборгованості по аліментах, тривалий період небажання їх сплати ОСОБА_1, суд визнає таке ухилення від сплати аліментів на утримання дитини злісним.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 164 ч. 1 КК України як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів (аліментів) на утримання дітей.
При призначенні підсудному ОСОБА_1 виду і міри покарання, суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину, дані про особу підсудного: ОСОБА_1 по місцю проживання характеризуються позитивно, судимостей не має.
Щире каяття підсудного ОСОБА_1 судом визнається як обставина, що пом'якшує покарання.
Обставини, що обтяжують покарання судом не вбачаються.
Враховуючи викладене, фактичні обставини справи, особу підсудного, а також і те, що вчинений ОСОБА_1 злочин згідно із ст. 12 КК України є злочином невеликої тяжкості, суд вважає за необхідне призначити підсудному міру покарання у вигляді обмеження волі.
Між іншим, суд прийшов до висновку про можливість виправлення підсудного ОСОБА_1 без відбування покарання з випробуванням, відповідно до ст. . 75 КК України, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину.
Заявлений цивільний позов потерпілої ОСОБА_3 суд залишає без задоволення, оскільки заявлена сума позову 3096, 77 грн. представляє собою не реально спричинену шкоду, а являється сумою заборгованості по аліментах.
Керуючись ст. 299, 323, 324 КПК України, суд,
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч. 1 КК України і призначити йому покарання у вигляді одного року обмеження волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку у законну силу змінити з тримання під вартою на підписку про невиїзд, звільнивши з під варти з залу суду.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області на протязі 15 діб з моменту оголошення через Глухівський міськрайонний суд.