У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Міщенка С.М., |
суддів |
Паневіна В.О. і Стрекалова Є.Ф., |
|
|
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 10 жовтня 2006 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Львівської області на постановлені щодо ОСОБА_1 судові рішення.
Вироком Кам'янко-Бузького районного суду Львівської області від 20 грудня 2005 року, залишеним без зміни ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області від 14 березня 2006 року,
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
не судиму,
засуджено за ст. 309 ч. 3 КК України на 5 років позбавлення волі, за ст. 310 ч. 2 КК України на 3 роки позбавлення волі, а за сукупністю злочинів на підставі ст. 70 КК України на 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України її звільнено від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком 1 рік з покладенням на неї обов'язків, передбачених ст. 76 п.п. 3, 4 КК України.
ОСОБА_1 визнано винною у тому, що вона у 2004 році на власній присадибній ділянці у с. Сокіл Кам'янко-Бузького району незаконно посіяла і виростила 1000 рослин маку, які містять наркотичні засоби, а після збору врожаю на горищі власного житлового будинку незаконно зберігала без мети збуту 35 кг 444 гр. подрібненої макової соломи, яка містить наркотично-снотворні алкалоїди опію (морфін, кодеїн, тебаїн), і яка відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів.
У касаційному поданні прокурора поставлено питання про скасування постановлених щодо ОСОБА_1 судових рішень з направленням справи на новий судовий розгляд у зв'язку з м'якістю призначеного засудженій покарання внаслідок безпідставного застосування до неї ст. 75 КК України .
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що воно задоволенню не підлягає.
Доводи у касаційному поданні прокурора про скасування постановлених щодо ОСОБА_1 судових рішень з тих підстав, що внаслідок застосування ст. 75 КК України їй призначено занадто м'яке покарання, є необгрунтованими.
Ці його доводи, аналогічні за змістом доводам апеляції державного обвинувача, були предметом дослідження апеляційного суду і не знайшли свого підтвердження.
Зокрема, при призначенні ОСОБА_1 покарання суд, згідно з вимогами ст. 65 КК України, врахував характер і ступінь суспільної небезпечності вчинених нею злочинів, дані про її особу, обставини справи, які впливають на ступінь її відповідальності, й, зокрема, те, що вона щиро розкаялася у вчиненому, вперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, є єдиним годувальником у сім'ї, і призначив їй покарання у виді 5 років позбавлення волі, яке не можна вважати таким, що не відповідає тяжкості нею вчиненого внаслідок м'якості.
Звільняючи ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України суд мотивував це тим, що з урахуванням її особи виправлення та перевиховання засудженої можливе без ізоляції без суспільства.
З урахуванням цих обставин та того, що ОСОБА_1 призначено покарання не більше 5-ти років позбавлення волі, статтю 75 КК України до неї застосовано обґрунтовано.
Підстав вважати, що у справі неправильно застосовано кримінальний закон чи істотно порушено вимоги кримінально-процесуального закону та що призначене ОСОБА_1 покарання не відповідає тяжкості злочинів і особі засудженої немає, тому передбачені ст. 398 ч. 1 КПК України підстави для призначення справи щодо неї до касаційного розгляду з обов'язковим повідомленням осіб, зазначених у ст. 384 КПК України, відсутні.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
У задоволенні касаційного подання заступника прокурора Львівської області про скасування постановлених щодо ОСОБА_1 судових рішень відмовити.
Судді:
Міщенко С.М. Паневін В.О. Стрекалов Є.Ф.