№ 4-1025/08
П О С Т А Н О В А
про обрання запобіжного заходу
22 квітня 2008 року Печерський районний суд м. Києва
в складі головуючого судді Гримич М.К.
з участю прокурора Алахвердієв Ш.І.
з участю адвоката ОСОБА_1.
розглянувши подання слідчого старшого Слідчого відділу Управління СБ у м. Києві м. Києва Рудого В. про обрання запобіжного заходу у виді взяття під варту відносно
ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Сімферополя, громадянина України, з неповною середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
В С Т А Н О В И В:
Дану кримінальну справу порушено 08 квітня 2008 року слідчим відділом УСБ України у м. Києві за матеріалами ГВ БКОЗ Управління стосовно ОСОБА_3. за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 305 КК України.
19 квітня 2008 року в рамках даної кримінальної справи порушено кримінальну справу стосовно громадянина України: Климента Д.Ю.
Досудовим слідством встановлено, що в березні 2008 року громадянин України ОСОБА_2., перебуваючи в м. Сімферополі, вступив у попередню змову з невстановленою особою на ім'я ОСОБА_4та громадянкою України ОСОБА_3. на переміщення контрабандним шляхом із Великобританії в Україну особливо небезпечної психотропної речовини МДМА.
З метою реалізації спільного злочинного наміру, в березні 2008 року, ОСОБА_2. через СМС-повідомлення замовив у ОСОБА_4з Великобританії 100 пігулок з вмістом особливо небезпечної психотропної речовини МДМА, шляхом поставки їх в Україну в міжнародних експрес-відправленнях, про що повідомив ОСОБА_3., і запропонував їй за обіцяну грошову винагороду бути одержувачем вказаної психотропної речовини, на що остання погодилась.
В подальшому, реалізовуючи спільний злочинний намір, наприкінці березня 2008 року ОСОБА_2. перерахував на банківський рахунок НОМЕР_1гроші за психотропну речовину МДМА, яку він замовив через ОСОБА_4
03.04.2008 р. вказане вище міжнародне експрес-відправлення з особливо небезпечною психотропною речовиною МДМА, поступило в зону митного контролю міжнародних експрес-відправлень експрес-перевізника ЗАТ «DHL Інтернешнл Україна» (м. Київ, вул. Лугова, 9), а звідти в м.Сімферополь.
Під час проведення митного огляду вказаного вище міжнародного експрес-відправлення всередині паперової коробки «TESCO Ibuprofen» були виявлені 10 туб з фольги, в яких знаходились 93 пігулки, та 16 уламків зазначених пігулок.
Згідно висновку спеціаліста № 13.3-112 від 04.04.08 р. виявлені пігулки та уламки пігулок містять в собі речовину МДМА (3,4-метилендіоксиметамфетамін), що є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено і вона включена до Таблиці 1 Списку № 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.00 р. № 770.
07.04.08 р. ОСОБА_3. за попередньою змовою з ОСОБА_2., особисто з'явилась до поштового відділення компанії ЗАТ „ DHL Інтернешнл Україна” в м. Сімферополі та отримала вищезазначене міжнародне експрес-відправлення за авіанакладною № 4718602663.
Таким чином, своїми умисними злочинними діями громадянин України ОСОБА_2., вступивши у попередню змову з ОСОБА_3. та невстановленою слідством особою на ім'я ОСОБА_4., вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 305 КК України.
19 квітня 2008 року ОСОБА_2. був затриманий слідчим відділом Управління СБ України у м. Києві на підставі ст. 115 КПК України та свою вину у вчиненому злочині він визнав в повному обсязі, 21.04.2008 року ОСОБА_2. пред”явлено обвинувачення за ч.2 ст. 305 КК України .
Відповідно до ст. 155 КПК України запобіжний захід у виді взяття під варту застосовується у виняткових випадках, коли є достатні підстави вважати, що особа може ухилитися від слідства та суду або виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини по справі і продовжувати злочинну діяльність.
Відповідно до ст.. 150 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу, враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого обвинувачується особа, її вік, стан здоров”я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що його характеризують.
Заслухавши пояснення обвинуваченого , думку прокурора., який просить обрати обвинуваченому запобіжний захід у виді тримання під вартою, адвоката, який просить обрати відносно затриманого запобіжний захід у виді застави, вивчивши матеріали кримінальної справи та з огляду на підстави для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, які вказані в поданні слідчого, характер вчиненого діяння, відсутність у обвинуваченого місця проживання у м. Києві, особу обвинуваченого, який є працездатним, але не працює і не навчається, суд вважає необхідним обрати відносно обвинуваченого запобіжний захід у виді тримання під вартою, оскільки це унеможливить продовження вчинення злочинної діяльності та забезпечить належну процесуальну поведінку обвинуваченого .
На підставі викладеного та керуючись ст.. ст.148,150, 155,165-2 КПК України.
П О С Т А Н О В И В:
Обрати відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1., українця, гр-на України, уродженця м. Сімферополя- запобіжний захід у виді тримання під вартою в СІЗО № 13 Державного департаменту з питань виконання покарань Міністерства юстиції України .
Строк тримання під вартою обраховувати з дати затримання - 19.04.2008 року .
На постанову може бути принесено апеляцію до Апеляційного суду м. Києва протягом 3 діб з дня винесення .
Суддя: Гримич М.К.