ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
16.01.08р. |
|
Справа № А23/612 |
За позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дніпродзержинську, Дніпропетровської області
до Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровської області
про стягнення 239,82 грн
Суддя Добродняк І.Ю.
Представники сторін:
Від позивача: Коротченко М.М. - дов. від 12.12.07, №3697/08-27, головний спеціаліст-юрисконсульт
Від відповідача: ОСОБА_1- паспорт НОМЕР_1, підприємець
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся з позовом та просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь позивача суму заборгованості в розмірі 239,82 грн., які складають недоїмку по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за І квартал 2005 року.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що він працює відповідно до виданого йому в установленому порядку торгового патенту, сплачує належним чином фіксований податок, в тому числі за період січень-березень 2005 року за ставкою 30,00 грн щомісячно. Підстави для нарахування йому внесків на підставі Закону України "Про вирішення питання щодо заборгованості суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, у зв'язку з неперерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 року - І кварталу 2005 року" відсутні.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд,
В С Т А Н О В И В:
Відповідач -Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради 21.02.01, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію (а.с.8), здійснює діяльність із застосуванням торгового патенту відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
У відповідності із ч.3 ст.2 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів.
Згідно п.18 ч.1 ст.14 Закону України "Про систему оподаткування" плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності віднесена до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем сплачено за І квартал 2005 року щомісяця в розмірі 30,00 грн. фіксований податок (плата за патент), що підтверджено копіями квитанцій.
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено перехід від системи пенсійного забезпечення до системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і встановлення прямої залежності розмірів пенсій від страхового стажу й заробітку, з якого були фактично обчислені та сплачені внески до Пенсійного фонду та загального порядку сплати страхових внесків для всіх роботодавців за найманих працівників, незалежно від обраного способу оподаткування.
В якості страхувальників і платників страхових внесків в цьому Законі визначені, зокрема, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Підпунктом 4 пункту 8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.
Статтею 45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" в редакції 23.12.04 установлений на 2005 рік фіксований розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та членів сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на місяць на кожну особу (тобто з 01.01.05 - 83,84 грн.).
Прийнятим 25.03.05 Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України", який набрав чинності 31 березня 2005 року, фіксований розмір внеску для таких платників не встановлений, що, разом з тим, не звільняє цих платників від обов'язку сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування у фіксованому розмірі за січень-лютий 2005 року - в сумі 83,84 грн., за березень 2005 року -81,14 грн. згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" в редакції 23.12.04.
Для врегулювання проблеми сплати страхових пенсійних внесків суб'єктами спрощеного оподаткування 16.03.06 прийнятий Закон України "Про вирішення питання щодо заборгованості суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, у зв'язку з неперерозподілом Державним казначейством України частини податків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття протягом 2004 року - I кварталу 2005 року".
Відповідно до статті 1 зазначеного Закону суми внесків до Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування на випадок безробіття суб'єктів господарської діяльності, які застосовують особливі умови оподаткування, обліку та звітності, які були сплачені ними в складі податків згідно з чинним законодавством України протягом 2004 року - I кварталу 2005 року, але не були зараховані на їх особові рахунки в цих фондах у зв'язку із застосуванням Державним казначейством норм діючого на той час Закону України від 23 грудня 2004 року N 2285-IV "Про Державний бюджет України на 2005 рік", не вважаються заборгованістю.
Враховуючи зазначене, частина внесків, яка не була сплачена страхувальниками за вказаний період безпосередньо на рахунки органів Пенсійного фонду, не вважається заборгованістю та не підлягає стягненню у примусовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не в повному обсязі сплатив страхові внески за січень-березень 2005 року, заборгованість його станом на день вирішення спору з урахуванням належної частини із фактично сплаченого фіксованого податку склала 239,82 грн., що підтверджено звітом про нарахування та сплату суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 2005 рік, складеним та підписаним відповідачем 23.02.06 (а.с.7), актом звірки сплати страхових внесків у фіксованому розмірі, передбачених ст.45 Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік", підписаним обома сторонами (а.с.6).
На момент вирішення спору докази погашення заборгованості в сумі 239,82 грн. в матеріалах справи відсутні, сторонами не подані.
У зв'язку з викладеним, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ч.4 ст. 94, ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити позов в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, АДРЕСА_1, на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська, Дніпропетровської області, заборгованість в сумі 239 грн. 82 коп.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя |
|
І.Ю. Добродняк |
14.04.08
Згiдно з оригіналом |
|
|
Помічник судді |
Н.Ф. Голов'яшкіна |
|