Судове рішення #20224362

                    Справа № 0907/1-906/2011 року

   

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30  листопада   2011 року                                                               м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської  області в складі :

     головуючої- судді:                    Коновалової Н.І.

                   секретаря :                   Борсук З.В.

                  прокурора :                   Баландіної Ю.Ю.

                  захисника:                     ОСОБА_2

 розглянувши у відкритому   судовому засіданні  в місті Івано-Франківську  кримінальну справу про обвинувачення

ОСОБА_3 — ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Пролетарське Магдалинівського району Дніпропетровської області, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з повною середньою освітою, непрацюючого, не одруженого,  раніше  судимого,  остання судимість  20.08.2003 року Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області за ст. 199 ч.2  КК України до п'яти років позбавлення волі на підставі ст. 75 КК України  від відбування покарання звільнений з  іспитовим строком на два роки,

за ст. 305 ч. 2, ст. 309 ч.2  КК України, суд,-

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

ОСОБА_3 організував за попередньою змовою з особою, матеріали відносно якої виділені  для додаткової перевірки, переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю наркотичних засобів у великих  розмірах, вчинив незаконне придбання, зберігання  та перевезення наркотичних засобів у великих розмірах без мети збуту.

Злочини  вчинено при наступних обставинах.

ОСОБА_3  в період з  27 травня по 29 травня 2011 року за допомогою телефонного зв”язку вступив у злочинну змову з особою матеріали відносно якої виділені для додаткової перевірки, який перебував у Франції, з  метою  організації незаконного переміщення через митний кордон України з  приховуванням від митного контролю наркотичних  засобів у великих  розмірах. В кінці травня  2011 року  особа, матеріали відносно якої виділені для додаткової перевірки , на замовлення  ОСОБА_3  придбав 1190 таблеток “Subutex” в  170 конвалютах та з метою  приховування від митного контролю, обмотавши клейкою стрічкою, приховав їх в  корпус DVD - програвача марки “Philips”  та упакував  в картонну коробку, після чого  помістив у сумку чорного кольору на двох колесах з  особистими речами. З метою передачі наркотичних  засобів на територію України для  ОСОБА_3, він 29 травня 2011 року  на вул. Плаза Національ (Париж) підійшов до ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які були водіями мікроавтобуса “MERCEDES” д.н.з. НОМЕР_2, та запитав  чи  будуть вони повертатися  в Україну через  м. Івано-Франківськ. Почувши від водіїв ствердну відповідь,особа, матеріали відносно якої виділені для додаткової перевірки,  попросив взяти посилку на прізвище ОСОБА_6, після чого ОСОБА_4 записав на листку формату А-4 дані про отримувача даної посилки, а саме прізвище, ім”я — ОСОБА_6, пункт доставки -  м. Івано-Франківськ та номер телефону отримувача — НОМЕР_1,  а ОСОБА_5 приклеїв до неї  бірку з  номером передачі 81 та помістив її  у вказаний мікроавтобус. При цьому, 29 травня 2011 року близько 11 години 55 хвилин , особа, матеріали відносно якої виділено для додаткової перевірки,  передзвонив з  телефону № НОМЕР_3 на №НОМЕР_4 ОСОБА_3  та повідомив  останнього, що відправив посилку під №81, в якій  знаходиться 170, однак чого не уточнив. Як виявилося  пізніше, у даній  передачі  знаходилося 170 упаковок з таблетками “Субітекс”, які містять наркотичний засіб — бупренорфін. В той же день близько 13 години 40 хвилин, особа, матеріали відносно якої виділено для додаткової перевірки, повторно передзвонив ОСОБА_3 та повідомив, що передача як завжди на колесиках та відправлена на ОСОБА_6. Посилка представляла собою сумку чорного кольору  на коліщатках та прикліпленим до неї дитячим візком з іграшками, які були обмотані клейкою стрічкою світло-коричневого кольору.

Близько 14 години  29 травня 2011 року водії вказаного мікроавтобуса ОСОБА_5 та ОСОБА_4 виїхали з  м. Парижа в напрямку України. В подальшому, о  16 годині 30 травня 2011 року  вказані  особи на мікроавтобусі “MERCEDES” д.н.з. НОМЕР_2 перетнули митний кордон України через ПП “Тиса”. Близько 24 години 30 травня 2011 року  ОСОБА_5  та ОСОБА_4 прибули в с. Березовицю Тернопільського  району до будинку ОСОБА_7 (ОСОБА_8). Останній являється власником даного мікроавтобуса та координує перевезення посилок з  м. Парижа (Франція) до м. Тернополя (Україна), а в подальшому до місця їх призначення. Далі, ОСОБА_5, ОСОБА_4  та знайомий ОСОБА_7 - ОСОБА_9 розвантажили та посортували посилки  в залежності від  області, в яку останні повинні бути доставлені. Після того, ОСОБА_7 надав  ОСОБА_9 ксерокопію відомості, в якій були зазначені номера передач, прізвища, імена та мобільні телефони отримувачів передач, які призначені жителям Івано-Франківської області. Далі, останні завантажили посилки, в тому числі і передачу під №81 адресовану ОСОБА_6  в м. Івано-Франківськ за номером телефону  НОМЕР_1, у власний  мікроавтобус марки «Фіат Скудо», д.н.з. НОМЕР_5 та близько 06 години 31 травня 2011 року виїхав в напрямку руху м. Івано-Франківська. Приїхавши у місце призначення, ОСОБА_9 привіз передачі  в туристичне  агенство  “Дельфін”, яке знаходиться в м. Івано-Франківську по вул. Кривій, 4а. Далі, близько 10 години 30 хвилин 31 травня 2011 року останній передав посилки, в тому числі і посилку під №81 адресовану ОСОБА_6, ОСОБА_10 - чоловіку власниці даного туристичного агенства та продиктував йому під запис номера передач, список прізвищ, імен та телефонів мешканців м. Івано-Франківська, яким доставлені передачі з Франції.

Близько 10 години 50 хвилин ОСОБА_10 зателефонував зі свого мобільного телефону за №НОМЕР_6 по номеру телефону НОМЕР_1, щоб повідомити отримувача посилки про її  доставку з Франції на ПП “Дельфін”. Однак, по вказаному номеру спрацювала переадресація на голосову поштову скриньку і розмова не відбулася. Пізніше, на мобільний телефон ОСОБА_10  за  №НОМЕР_6 передзвонив ОСОБА_3 з телефону НОМЕР_7, який представився ОСОБА_6  і запитав, чи вже привезли для нього  передачу з Парижу і що він може  за нею під”їхати. Близько 13 години  30 хвилин в ПП “Дельфін” до  останнього підійшов ОСОБА_3, який представився ОСОБА_6, назвав номер передачі — 81 і номер мобільного телефону — НОМЕР_1. Після того, як ОСОБА_10 передав ОСОБА_3 вказану передачу, останній вийшов з  приміщення ПП “Дельфін”.

Далі, ОСОБА_3 помістив вказану сумку на двох колесиках, в якій знаходилось 1190 таблеток в 170 конвалютах, з вмістом в них наркотичного засобу — бупренорфін, загальною вагою 9,52 грама, в автомобіль марки “Деу Ланос”, д.н.з. НОМЕР_8,  та виїхав у напрямку торгівельних складів, які знаходяться по вул. Мазепи, 175 “б”, де останній був зупинений співробітниками СБУ  в Івано-Франківській області.

У подальшому  при огляді автомобіля марки “Деу Ланос”, д.н.з. НОМЕР_8 на задньому сидінні було виявлено дорожню сумку чорного кольору та прикріплений до неї скотчем прозорий  поліетиленовий пакет з  дитячими іграшками всередині. В ході подальшого огляду дорожньої  сумки було виявлено пакет сірого та чорного кольорів, в якому знаходилася коробка  з DVD - програвачем марки “Philips”. При відкритті  верхньої кришки вказаного плеєра у ньому було виявлено 1190 таблеток в 170 конвалютах, з вмістом в них наркотичного засобу — бупренорфіну, загальною вагою 9,52 грама.

Бупренорфін (хімічна назва- 21 — циклопропіл — 7а — [(S) — 1гідрокси — 1,2,2-триметилпропіл]-6,14-ендо-етилен-6,7,8,14-тетрагідроорипавін), відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 включений  до Таблиці ІІ Списку № 1 та є  наркотичним засобом, обіг якого заборонено.

Відповідно до ст. 13 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори”  від 15 лютого 1995 року №61/95-ВР на території України забороняється обіг аналогів наркотичних  засобів і психотропних  речовин.

Відповідно до “Невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, що перебувають у незаконному обігу” затверджених Наказом Міністерства охорони здоров”я України №188 від 01.08.2000 року ( у редакції наказу  Міністерства охорони здоров”я України від 29.07.2010 року №634)  у таблиці № 1, “Бупренорфін” у розмірі від 1,2 грами до 12,0 грама відноситься до великих розмірів.

Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у пред'явленому обвинуваченні визнав  повністю, ствердив все вищенаведене відповідно  до викладеного. Пояснив суду, що йому подзвонив ОСОБА_11 та сказав, що він має забрати посилку в якій містяться таблетки “Субітекс”  про які йому було відомо, однак скільки їх було він не знав, крім того він придбав, зберігав та перевозив наркотичні  засоби для власних потреб, особистого вживання. Розкаюється у вчиненому, просить суворо його не карати.

Суд, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин  справи   які  ніким  не оспорюються, приходить  до висновку, що  вина  ОСОБА_3 у скоєнні  злочину знайшла своє підтвердження і кваліфікує його  дії за ст. 305 ч. 2 КК України, як організація за попередньою змовою з особою, матеріали відносно якої виділені для додаткової перевірки, переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю наркотичних засобів у великих  розмірах, за ст. 309 ч.2 КК України, як незаконне придбання, зберігання  та перевезення наркотичних засобів у великих розмірах без мети збуту.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного  та обставини, що пом”якшують  покарання .

Обставинами, що пом”якшують покарання, суд визнає щире каяття підсудного, сприяння розкриттю злочину.

Обставину, що обтяжує покарання,- вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб з обвинувачення слід виключити, оскільки вказана обставина є кваліфікуючою обставиною, вказаною в диспозиції ст. 305 ч. 2 КК України.

Обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено.

При призначенні покарання суд також враховує стан здоров'я підсудного.

Суд вважає, що підсудному слід призначити  покарання в межах санкцій ст. 305 ч.2, ст. 309 ч.2  КК України у вигляді  позбавлення волі.

Таке покарання  буде необхідним і достатнім для виправлення підсудного, буде цілком відповідати тяжкості вчиненого злочину, особі винного.

Керуючись ст. ст  323, 324 КПК  України, суд,-

З А С У Д И В :

ОСОБА_3 визнати винним  у вчиненні злочинів, передбачених ст. 305  ч.2, ст. 309 ч. 2 КК України та призначити  покарання:

за ст. 305 ч.2 КК України  - п'ять років позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі  з конфіскацією наркотичних засобів, що були предметом контрабанди з конфіскацією всього належного йому майна.

         за ст. 309 ч. 2  КК України — два роки позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі  

На підставі ст. 70 КК України  шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити  покарання  — п'ять років позбавлення волі  з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі з  конфіскацією наркотичних засобів, що були предметом контрабанди з конфіскацією всього належного йому майна.

Міру запобіжного  заходу засудженому ОСОБА_3 залишити попередню — тримання під вартою до вступу вироку в законну силу.

Строк відбуття покарання рахувати з часу затримання з 31 травня 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь  НДЕКЦ при УМВС в Івано-Франківській області  на р/р № 31255272210165, код 25574765, МФО 836014 банк одержувача УДК Івано-Франківської області —  3985 (три тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять) гривень 76 (сімдесят шість) копійок витрат за проведення експертиз ( Том І а.с.127, Том І а.с.139, Том І а.с.150).

Речові докази — 1190 таблеток “Subutex” в 170 конвалютах, в яких міститься наркотичний засіб — бупренорфін, загальною вагою 9,52 грама ( одна таблетка використана для дослідження  та 47 таблеток використано  для експертного дослідження), які зберігаються в кімнаті для зберігання речових доказів Управління СБ України в Івано-Франківській області (Том І а.с.133) — знищити.

Речові докази — мобільний телефон “Nokia” сіро-чорного кольору ІМЕІ: НОМЕР_9, сім-картку “Life” за № НОМЕР_7, дорожню сумку чорного кольору, сумку з  написами “fnac”  - повернути ОСОБА_3,  коробку з-під DVD- плеєра марки “Philips”, DVD — програвач марки “Philips”, аркуш пеперу з  написом “81 ІВ Франківськ”, клейкі стрічки  в кількості 15 штук, які передані на зберігання в кімнату речових  доказів Управління СБ України в Івано-Франківській області (Том 2 а.с. 121-142, а.с.145) - знищити.

Речовий доказ —   лазерний диск “Verbatim CR- 700 MB” № 2169 з  телефонними розмовами ОСОБА_3,  який долучений до матеріалів кримінальної  справи (Том І а.с.205) — зберігати при матеріалах  справи.  

Речовий доказ — транспортний засіб марки “Деу Ланос”, д.н.з. НОМЕР_8, сірого кольору, який переданий на зберігання на спеціально обладнаний майданчик гаражу Управління СБ України в Івано-Франківській області — повернути законному власнику ОСОБА_12 (Том ІІ а.с. 172, Том ІІІ а.с. 41).

Речові докази — грошові кошти в сумі 600 (шістсот) гривень, які передані на відповідальне зберігання в фінансове відділення УСБ України в Івано-Франківській області — звернути в дохід держави (Том ІІ а.с. 138-141).                                                                     

На вирок може бути подана апеляція до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 15 діб з дня його проголошення, а засудженим  в той же строк з часу отримання копії вироку суду.


           Суддя:                                                               Коновалова Н.І.






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація