Справа №22-1035 Головуючий у 1 інст.Боймиструк С.В.
Доповідач - Собіна І.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2006 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого судді Малько О.С.
Суддів Оніпко О.В., Собіни І.М.
При секретарі судового засідання Сеньків Т.Б.
З участю сторін та представників, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю "Екорембуд" ЛТД про стягнення моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров'я внаслідок нещасного випадку на виробництві,
встановила:
Рішенням Рівненського міського суду від 15 червня 2006 року ОСОБА_1 в задоволенні позову відмовлено.
У поданій на це рішення апеляційній скарзі позивач вказує на його незаконність та необґрунтованість.
Судом не застосовано закон, який підлягав застосуванню та невірно витлумачено закон, який суд застосував.
Суд в рішенні послався на ст. 173-1 КЗпП України, яка була чинною на час нещасного випадку з ним, вказуючи, що редакція цієї статті не давала йому можливості відшкодування моральної шкоди.
Проте, на вказану норму закону він не посилався, а послався на ст. 12 Закону України "Про охорону праці".
Правовідносини по відшкодуванню завданої йому моральної шкоди виникли на час чинності ЦК 1963 року і продовжують існувати після набрання чинності ЦК України 2003 року.
Просив оскаржуване рішення скасувати і ухвалити нове рішення про стягнення на його користь з відповідача 15000 гривень морального відшкодування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою апеляційну скаргу підтримав і дав пояснення в межах її доводів.
Представники відповідача в своїх запереченнях просили апеляційну скаргу відхилити.
Колегія суддів, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явились в судове засідання, перевіривши доводи апеляційної скарги та заперечення на неї прийшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги ОСОБА_1 посилався, як у позовній заяві так і в своїх поясненнях на те, що він під час виконання трудових обов'язків монтажника у ТзОВ фірмі "Екорембуд" ЛТД 10 жовтня 1996 року отримав виробничу травму.
Комісією з розслідування нещасного випадку на виробництві складено акт форми Н-1, в якому зазначено, що нещасний випадок стався з вини, як потерпілого так і внаслідок недоліків в організації робочого місця (а.с.4,5).
Ступінь втрати професійної працездатності ОСОБА_1 не визначався.
Відповідно до ст. 268 ЦК України на вимоги, що випливають з порушення особистих немайнових прав, позовна давність не поширюється.
Але винятком із цього правила є правовідносини щодо відшкодування моральної шкоди заподіяної працівникові у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя -застосовується тримісячний строк позовної давності встановлений ч. 1 ст. 233 КЗпП України.
З матеріалів справи вбачається, що нещасний випадок з ОСОБА_1 стався 10 жовтня 1996 року, а з вимогою про відшкодування моральної шкоди потерпілий звернувся до суду у січні 2005 року.
Поважності причин пропуску встановленого строку позивач суду не навів, не встановлено їх і судом.
За таких обставин, апеляційна скарга не може бути задоволена.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 308, 314,315 ЦПК України, колегія суддів,
вирішила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Рівненського міського суду від 15 червня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити ухвалу апеляційної інстанції і рішення місцевого суду до Верховного Суду України протягом двох місяців починаючи з дня набрання законної сили цією ухвалою, з подачею касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.