Судове рішення #2017466493



ЄУН 174/471/25

                н/п 2/174/294/2025

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

06 травня 2025 року                                                            м. Вільногірськ

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., ознайомившись зі змістом позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , про розірвання шлюбу з підстав, передбачених ст.110 СК України. Клопотання позивачем щодо порядку розгляду справи не заявлялось.

За положеннями ч.1 ст.11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до п.1 ч.4, п.4 ч.6 ст.19 ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, які для цілей цього Кодексу є: справи про розірвання шлюбу. У ч.ч.1-3 ст.274 ЦПК України визначено справи, що розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження, зокрема у вказаному порядку розглядаються малозначні справи.

Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.175,177 ЦПК України, підсудна Вільногірському міському суду Дніпропетровської області, підстави для її залишення без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі, а з урахуванням характеру спору, який виник між сторонами, суддя вважає, що справа є малозначною, незначної складності, тому розгляд справи слід проводити в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, що в повній мірі забезпечить дотримання прав та законних інтересів сторін при судовому розгляді даної справи.

Керуючись ст.ст.1-19, 23, 33, 34, 49, 174-177, 184, 187, 190, 191, 274-275, 279, 352-355 ЦПК України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити  проведення судового  засідання на 04 червня 2025 року о 10 годині 30  хвилин в залі судових засідань №1 Вільногірського міського суду Дніпропетровської області по вул.Юрія Устенка, 14-А, м.Вільногірськ Кам`янського району Дніпропетровської області.

Надіслати сторонам копію ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідачці також надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Встановити відповідачці п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачка має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи, а підтвердження про направлення надано суду. У разі ненадання відповідачкою відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).

Позивач не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачці та суду з підтвердженням такого направлення відповідачці.

Відповідачка не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відзив та направити позивачу й суду з підтвердженням такого направлення позивачу.

Позивач вправі відмовитись від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідачка має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Роз`яснити відповідачці, що згідно ч.4 ст.277 ЦПК України, вона має право в строк, визначений судом для подачі відзиву, подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. У разі неподання у встановлений судом строк заперечень, відповідачка має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустила строк з поважних причин.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч.2 ст.279 ЦПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Сторони протягом вказаного строку можуть подати до суду заяви по суті справи (відзив на позовну заяву; відповідь на відзив; заперечення), що є їх правом, вказані заяви мають бути подані учасниками до початку розгляду справи по суті, тобто до 04.06.2025. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://vg.dp.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.


Суддя                    підпис                                  Т.М.Данилюк







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація