Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2017466465


справа № 165/5526/24

провадження №2/165/305/25


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


06 травня 2025 року                                                 м. Нововолинськ


Нововолинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді                                                Гайворонського О.В.,

за участю секретаря        судового засідання                        Дячук С.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Нововолинського міського суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,


встановив:


ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

Позовні вимоги обгрунтовує наступним.

21 серпня 2012 року сторони уклали шлюб у Шевченківському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, актовий запис №362. Від спільного проживання в подружжя є неповнолітній син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Подружнє життя з відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння, постійні сварки та скандали, які негативно впливали на психологічний стан дитини. Між ними втрачено почуття любові та поваги, кожна спроба примиритись закінчувалась черговим скандалом. Тривалий час вони не підтримують шлюбних відносин, проживають окремо, не ведуть спільного господарства, а подальше спільне проживання, як подружжя та збереження шлюбу суперечить її інтересам. Просить розірвати їх шлюб в судовому порядку.

Позивачка зазначає також, що дитина проживає з нею та перебуває на її утриманні. Відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання сина. У зв`язку з наведеним, просить суд стягувати аліменти на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 в розмірі 1/4 (однієї чверті) частини заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня пред`явлення позову.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилась, у позові просить справу розглядати у її відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові докази у справі у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні фактичні обставини справи, зміст відповідних спірних правовідносин та застосовує до них такі норми права.

Із свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 вбачається, що з 21 серпня 2012 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі. Шлюб зареєстрований Шевченківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, актовий запис №362 (а.с.5).

У цьому шлюбі народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , виданого 19 березня 2013 року Шевченківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції (а.с.6).

Частинами третьою, четвертою статті 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.

Відповідно до частини першої статті 110, статті 112 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя. Суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Врахувавши наведені норми права, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що сумісне проживання подружжя надалі неможливе, збереження сім`ї суперечить інтересам позивача, сторони не підтримують подружніх відносин, що є підставою розірвання шлюбу між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 .

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Стаття 183 Сімейного Кодексу України передбачає, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

Відповідно до положень частини 2 статті 182 Сімейного кодексу України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні встановлено, що неповнолітня дитина проживає разом з позивачем, перебуває на її утриманні. Так як відповідач ОСОБА_2 ухиляється від своїх обов`язків щодо утримання дитини, не надаючи матеріальної допомоги, суд визначає до стягнення з відповідача аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 (однієї чверті) частини заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня пред`явлення позову.

Рішення щодо стягнення платежу в межах одного місяця підлягає негайному виконанню.        

До стягнення з відповідача в користь позивача підлягають понесені нею судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 1 211,20 грн, що підтверджується документально (а.с.4).

Керуючись ст.ст.141, 142, 211, 259, 263, 265, 279 ЦПК України, суд


ухвалив:


Позов задоволити.

Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 21 серпня 2012 року у Шевченківському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, актовий запис №362, розірвати.

Після розірвання шлюбу прізвища сторін не змінювати.

Стягувати з ОСОБА_2 в користь  ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 (однієї чверті) частини заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку до досягнення дитиною повноліття, починаючи з дня пред`явлення позову, а саме з 23 грудня 2024 року.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 в користь  ОСОБА_1 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок сплаченого судового збору.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Волинського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .






Головуючий суддя                                                Олександр ГАЙВОРОНСЬКИЙ


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація