Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2017454637

Справа № 342/451/25

Провадження № 2-о/342/85/2025



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



06 травня 2025 року                                                        м. Городенка


Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Гайдич Р.М., розглянувши матеріали заяви     ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник  - адвоката Бундзяк Уляна Максимівна, про встановлення факту, що має  юридичне  значення (заінтересовані особи  - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ),


                                                   В С Т А Н О В И В:


Заявник ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник  - адвоката Бундзяк У.М., звернулася в суд з заявою, в якій просить встановити факт   постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  РНОКПП НОМЕР_1 , разом із  спадкодавцем – ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_2 , який  помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , на час відкриття  спадщини за адресою: АДРЕСА_1 . 

Згідно з ст. 293 ЦПК України в порядку окремого провадження  (вид  непозовного цивільного судочинства)   розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав, в тому числі про   встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Частиною 3 ст.294 ЦПК України  визначено, що  справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до сч.1 ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Отже,  суддя під час відкриття провадження у справі має визначитись із характером правовідносин, встановити чи справа підсудна суду до якого вона подана та вирішити питання про відкриття провадження у справі, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, відмовити у відкритті чи передати справу за підсудністю до іншого суду.

Ознайомившись із поданою заявою встановлено, що місце проживання заявника  ОСОБА_1   зазначено: АДРЕСА_1 . Однак, відмітка  про  зареєстроване  місце проживання заявниці в її паспорті  громадянина України серії НОМЕР_2   є нечитабельною  і дана  інформаціє не є актуальною на час звернення  із  вищевказаною заявою до суду.

Із відповіді  № 1351128 від 06.05.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру  вбачається,  що  за вказаними  параметрами  особу - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  не знайдено.

Також, із   відповіді  № 1351066 від 06.05.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру  вбачається,  що  за вказаними  параметрами  особу - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 – не знайдено.

За положеннями ст. 4 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» Єдиний державний демографічний реєстр, зокрема, використовується для обліку інформації про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи.

Декларування та реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється з метою ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою. Особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування) (ст. 3, 4 Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні»).

Ураховуючи наведене, законодавством чітко встановлений порядок декларування/реєстрації як місця проживання, так і місця перебування фізичної особи на території України, яке вимагає обов`язкового внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи.

Водночас, терміни «місце проживання (перебування, знаходження)» чинне законодавство пов`язує саме з зареєстрованим у встановленому Законом України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» порядку проживанням особи, а не за її фактичним перебуванням.

Згідно положень глави 2 розділу І ЦПК України під місцем проживання фізичної особи розуміється зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування.

Також,  Верховний Суд в складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 24 червня 2024 року у справі № 554/7669/21, провадження № 61-5805сво23, дійшов висновків, що в нормах ЦПК України передбачено використання лише зареєстрованого місця проживання, фактичне місце проживання фізичної особи не має правового значення.

З наведеного вбачається, що  в матеріалах справи немає підтверджуючих документі, з яких можна  встановити, що дана  справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Городенківського районного суду Івано-Франківської області.

Заяви про встановлення фактів, що мають юридичне значення повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 175 ЦПК України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 318 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177  цього  Кодексу,  постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і надає позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З наведених обставин вважаю за необхідне   заяву ОСОБА_1 залишити без руху  з наданням строку  для усунення недоліків, а саме надати суду витяг з реєстру територіальної громади про зареєстроване місце  проживання на час звернення із   заявою про встановлення  факту, що має  юридичне значення до суду.

Керуючись статтями 175,  185, 316, 293, 294  ЦПК України, -


                                                       У Х В А Л И В:


Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник  - адвоката Бундзяк Уляна Максимівна, про встановлення факту, що має  юридичне  значення (заінтересовані особи  - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ) - залишити без руху та надати ОСОБА_1   строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення недоліків   заяви у зазначений строк   заява буде вважатись неподаною і повернута.

Ухвала  набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.




Суддя:                                                                        Гайдич Р. М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація