Справа № 211/4121/25
Провадження № 2-а/211/101/25
У Х В А Л А
про прийняття до розгляду та
відкриття спрощеного позовного провадження
(без повідомлення сторін)
05 травня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Лебеженко В.О., дослідивши матеріали адміністративного позову представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Соколова Володимира Віталійовича до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Дружківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Головне управління Національної поліції у Донецькій області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, –
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Соколов В.В., діючи в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом шляхом направлення через модуль підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», в якому просить суд визнати причини пропуску строку на оскарження постанови №25-09 від 08.01.2025 року Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради поважними та поновити строк для звернення до суду з адміністративним позовом; скасувати постанову Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Дружківської міської ради від №25-09 від 08.01.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 156 КУпАП; провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення; стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань виконавчого комітету Дружківської міської ради судовий збір у розмірі 484, 48 грн.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку для звернення до суду представник позивача посилається на те, що про оскаржувану постанову позивач дізналася 14 квітня 2025 року, коли отримала її засобом поштового зв`язку «Укрпошта» за рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №8420500085523, в підтвердження цьому надає відповідні докази.
Згідно з ч.2 ст.171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами.
Суд встановив, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, відповідає вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 КАС України, підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, подана з дотриманням правил територіальної та інстанційної підсудності. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі судом не встановлено.
З огляду на наведені представником позивача причини пропуску строку на звернення до суду, з метою недопущення порушення чи обмеження права на доступ до правосуддя, суд вважає за можливе поновити такий строк.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з ч.6 ст.12 КАС України, справа є незначної складності, типовою, потребує швидкого вирішення, а тому підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст.ст.12, 19, 20, 160-164, 171, 286 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Поновити ОСОБА_1 процесуальний строк для звернення до суду з адміністративним позовом.
Прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом представника позивача ОСОБА_1 – адвоката Соколова Володимира Віталійовича до Адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Дружківської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Головне управління Національної поліції у Донецькій області, про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Розгляд адміністративної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін о 10 годині 00 хвилин 30 травня 2025 року в приміщенні Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, розташованому за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Леоніда Бородича, 3, ІІ поверх, каб. №26.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання ухвали суду про відкриття провадження для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.162 КАС України, із доданням до відзиву доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до вимог ч.3 ст.162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана відповідачем іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має право подати письмові пояснення щодо позову, викладення своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову з дотриманням вимог, встановлених ч.ч.2-6 ст.162 КАСУ України.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених ст. 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи (ч. 6 ст. 262 КАС України).
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262 КАС України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud0435/ за номером справи.
Копію ухвали надіслати всім учасникам справи для відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя В.О. Лебеженко
- Номер: 2-а/211/101/25
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 211/4121/25
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Лебеженко В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 22.04.2025
- Номер: 2-а/211/101/25
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 211/4121/25
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Лебеженко В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Відкрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 05.05.2025
- Номер: 2-а/211/101/25
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 211/4121/25
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Лебеженко В.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 14.05.2025
- Номер: 2-а/211/101/25
- Опис: про скасування постанови
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 211/4121/25
- Суд: Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Лебеженко В.О.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.04.2025
- Дата етапу: 02.07.2025