2-591/2007p.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
11.07.2007р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.
при секретарі Отрошко Н. М. ,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині
справу за позовом ОСОБА_1до Губницької сільської ради
гайсинського району про встановлення факту набуття права власності на садибу,
визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Губник Гайсинського району помер її чоловік ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина у виді садиби в АДРЕСА_1. Проте через юридичну необізнаність та відсутність коштів вона у встановлений законом шестимісячний строк не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Крім того померлий ОСОБА_2 станом на 15.04.1991р. був єдиним членом робітничого двору в АДРЕСА_1і за життя здійснював повноваження власника цієї садиби без реєстрації права власності.
В судовому засіданні представниця позивачки за дорученням подала заяву про відкликання позовної заяви в частині визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, вказану заяву задоволено судом, позов в цій частині залишено без руху; решту вимог вона підтримала і вимагала встановити факт набуття ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, права власності на садибу, розташовану в АДРЕСА_1.
Представник Губницької сільської ради до суду не з'явився, подав заяву, згідно з якою позовні вимоги визнав повністю, справу просив розглядати у його відсутності.
Заслухавши пояснення представниці позивачки, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких міркувань.
В судовому засіданні беззаперечно доведено, що станом на 15.04.1991р., згідно з довідкою Губницької сільської ради (а.с. З), ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, був єдиним членом робітничого двору, розташованого в АДРЕСА_1 і, відповідно, за життя здійснював повноваження власника цієї садиби, проте не зареєстрував право власності у встановленому законом порядку (а.с. 5), що унеможливлює прийняття спадщини після померлого позивачкою.
Дані правовідносини регулюються:
ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
ч.2 ст. 256 ЦПК України, згідно якої, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку встановлення цих фактів.
Оскільки в судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_2, який померла ІНФОРМАЦІЯ_1, набув право приватної власності на садибу, розташовану в АДРЕСА_1, проте за життя не зареєстрував
2
його, іншого порядку встановлення цього факту законом не передбачено, що не дає можливості ОСОБА_1 реалізувати своє право на спадщину, тому цей факт необхідно встановити на підставі ч.2 ст. 256 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 213, 214, 215 ЦПК України, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Встановити факт набуття права власності ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на садибу (житловий будинок з господарськими приміщеннями), розташовану в АДРЕСА_1
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.