Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
16 грудня 2011 р.Справа № 2а/0570/23354/2011
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Савченко С.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Гірнично-будівельна компанія «Горизонт» до державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька про визнання дій незаконними, скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірнично-будівельна компанія «Горизонт» звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька про визнання дій незаконними, скасування податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження.
Відповідно до частини 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позовна заява підписана ОСОБА_1, в додатках, які долучені до позовної заяви міститься довіреність на ОСОБА_1, яка підписана директором ОСОБА_2.
Відповідно до частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Як вбачається з матеріалів позову, суду не надано документу, що підтверджує перебування ОСОБА_1 на посаді директора Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірнично-будівельна компанія «Горизонт», а саме положення або статут, який посвідчує повноваження законного представника юридичної особи.
Також суд зазначає, що з наданої представником позивача довіреності вбачається, що ОСОБА_3 уповноважений представляти інтереси товариства з обмеженою відповідальністю «Гірнично-будівельна компанія «Горизонт» у Донецькому окружному адміністративному суді та має наступні права: представляти інтереси підприємства у судових засіданнях, подавати усі необхідні документи, підписувати усі необхідні документи, заповнювати усі необхідні документи та інші дії, пов’язані із вищезазначеною справою.
Відповідно до частини 1 статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження на ведення справи в суді дає представникові право на вчинення від імені особи, яку він представляє, усіх процесуальних дій, які може вчинити ця особа.
З цього приводу, суд зазначає, що представник, який бере участь в адміністративному процесі має диспозитивні права лише тоді, коли цими диспозитивними правами він спеціально наділений у виданій йому довіреності, а саме йдеться мова про право на вчинення конкретних процесуальних дій, таких, як, зокрема, підписання позовної заяви.
Суд зазначає, що зазначення в довіреності таких дій, як підписання необхідних документів не може підтверджувати належні повноваження представника на підписання позову, оскільки не визначена особа, яка встановлює необхідність підписання певних документів та таке формулювання процесуальних дій не узгоджується з приписами Кодексу адміністративного судочинства України.
Вищенаведене посвідчує надання позовної заяви особою, яка не має повноважень на ведення справи. Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Керуючись статтею 23, пунктом 4 частини 3 статті 108, статтями 160, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Повернути позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Гірнично-будівельна компанія «Горизонт» до державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька про визнання дій незаконними, скасування податкового повідомлення-рішення.
2. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Савченко С. В.