Судове рішення #200702
11/3991а

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


                                                            Справа №  11/3991а


"13" жовтня 2006 р.,  11 год.  00 хв.                                               м. Черкаси


Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого судді Довганя К.І., при секретарі судового засідання –Анастас”євій Л.В., за участю представників сторін: від позивача –Майсюк А.В. головний лікар; від відповідача –Мисан В.М. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси  справу за позовом Тальнівської центральної районної лікарні до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Черкаській області про визнання недійсним рішення,


                                                   ВСТАНОВИВ:

По справі оголошувалась перерва з 10.10.06р. по 13.10.06р.

Заявлено вимогу про визнання не законною постанови відповідача про накладення на позивача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику. В обгрунтування заявлених вимог позивач послався на те, що позивач  із за відсутності належного фінансування не взмозі виконати вимоги припису відповідача про усунення недоліків в належному технічному стані  його електроустановок.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та, крім того, послався на  невідповідність оспорюваної постанови чинному законодавству.

Відповідач у відзиві на позов та його представник у судовому засідані проти позову заперечили, пославшись на його не обгрунтованість. Заперечення відповідача вмотивовано тим, що позивачач допустив порушення вимог  «Правил    Користування   електричною   енергією»   -    у редакції 2002   року зареєстрованих в МЮ України 14.11.2002 року за №903/7191 , п. 11.2.4. та «Правил устройства електроустановок»- 1986 року видання (перероблене та доповнене) п. 1.2.17; та 1.2.18 (правила діють у відповідності до постанови ВРУ №І545-Х!І від 12.09.1991р. «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР), а тому у відповідності зі ст.9,27 Закону України„ Про електроенергетику” до нього були застосовані штрафні санкції.

Суд заслухавши представників сторін, дослідивши наявні у справі докази приходить до наступних висновків.

15 червня 2005 року інспектором Держенергонагляду у Черкаській області  відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 року №929 (у редакції постанови КМУ від 13 лютого 2006р., №131), було проведено обстеження (відповідність рівня надійності електропостачання, вимогам категорійності струмоприймачів споживачів 1 категорії) за адресою: м. Тальне, вул. Попова-Гертлейна, 65а. було проведено обстеження відповідності рівня надійності єлекторопостачання позивача.

Відповідно до інструкції «З організації проведення обстежень електричних, тепловикористовуючих установок, теплових мереж - та оформлення їх результатів»зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 20.01.05 р., за № 71/10351, нормативно-правовими актами являються «Правила користування електричною енергією»зареєстр. в МЮУ від 02.08.96 р., за № 417/1442, «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів - 1984 р.»затверджені Головним управлінням Держенергонагляду, «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів»зареєстровані в МЮУ від 10.02.1998 року за № 93/2533 та інші нормативно-правові акти та документи, які поширюються на всіх споживачів - юридичних а також: фізичних осіб, та обов'язкові для виконання підприємствами, установами і організаціями незалежно від форм власності).

Згідно п.11.2. «Правил    Користування   електричною   енергією»   -    у редакції 2002   року зареєстрованих в МЮ України 14.11.2002 року за №903/7191 (далі ПКЕЕ) - споживачі електричної енергії зобов'язані забезпечити належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та струймоприймачів шляхом    вдосконалення    схеми    електропостачання    з    виділенням навантажень з підвищеними вимогами щодо надійності електропостачання на зарезервовані зовнішні лінії живлення, що забезпечують подачу електричної енергії для покриття технологічної аварійної броні під час проведення в енергосистемі аварійних розвантажень;

-          п.1.2.17 Правил устройства електроустановок»- 1986 року(правила діють у відповідності до постанови ВРУ №І545-Х!І від 12.09.1991р. «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР).  далі (ПУЄ)  - Відносно  забезпечення  надійності злектропостачання ектроприймачі поділяються на категорії:

Злектроприймачі І категорії - електроприймачі, перерва злектропостачання яких може спричинити за собою: небезпеку для життя людей, значний збиток народному господарству, пошкодження дорогого основного устаткування, розлад складного технологічного процесу і т.д.

Зі складу електроприймачів І категорії виділяється особлива група электроприймачів, безперебійна робота яких, необхідна для безаварійої зупинки виробництва з метою запобігання загрози життю людей, вибухів, пожеж і пошкодження дорогого основного устаткування.

-п.12.18 (ПУЄ) - електроприймачі І категорії повинні забезпечуватися злектроенергією від двох незалежних взаємно резервуючих джерел живлення, і перерив їх електропостачання, при порушенні злектропостачання від одного з джерел живлення, може бути допущений лише на час автоматичного відновлення живлення.

          Згідно п.п.2.2 п.2 ДБН В. 2.5-23-2003 р. „Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення”  позивач відноситься до першої категорії за ступенем надійності електропостачання.

Під час обстеження інспектором Держенергонагляду, були виявлені Порушення    (ПКЕЕ)  п. 11.2.4. та (ПУЕ) п. 1.2.17; та 1.2.18

У зв'язку з виявленими правопорушеннями нормативно-технічних документів та на підставі Акта обстеження і у відповідності до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», інспектором Держенергонагляду, було видано припис №2П/1-Цб від 15 червня 2005 року про усунення виявлених порушень.

Наявність виявлених порушень позивачем не оспорюється.

За результатами перевірки виконання вимог Припису був складений Акт-перевірки виконання припису №7-Цб від 23 грудня 2005 року за встановленою формою, затвердженою постановою КМУ від 21.07.99 р. №1312, в якому було зафіксовано (зроблено запис): «Не виконано вимоги припису №211/1-Цб від 15 червня 2005 року, п. №1».

На підставі Акта-перевірки, відповідно до статі 27 Закону України «Про електроенергетику»та Постанови КМУ від 21.07.99 року №1312 інспектором Держенергонагляду у Черкаській області було прийнято рішення про накладення штрафу на позивача за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Черкаській області в розмірі 170 грн. з стягненням до Державного бюджету України.

Рішення про накладення штрафу було оформлено Постановою №84 від 17 січня 2006 року (про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику) за встановленою формою, затвердженою постановою КМУ від 21.07.99 року №1312. Копія Постанови разом з супроводжувальним листом від 17.01.06 року №17, було надіслано на адресу позивача.

Таким чином суд вважає, що оскаржувана постанова прийнята відповідачем в межах його компетенції та відповідає вимогам вищеназваного законодавства.

За таких обставин позовні вимоги є не обгрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Керуючись ст. ст.94, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,  –


 ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити повністю.

Постанову може бути оскаржено до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

Про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.





Суддя                                                                                                К.І.Довгань



повний текст постанови підписано 16.10.06р.



          Суддя                                                                                                К.І.Довгань

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація