УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
______________________________________________________________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "27" червня 2006 р. Справа № 7/1690
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого судді
судді Кудряшової Ю.В.
судді
за участю представників сторін
від позивача Погорлецький Є. А. - завідувач юридичного сектору, дов. від 27.06.06
від відповідача Кучмій Л. І. - представник за доіреністю № 2 від 27.06.06
Розглянувши справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі м.Житомира (м. Житомир)
до Дочірнього підприємствао "Будівельно - монтажне управління №2" Фірми "Житомирінвест" ВАТ ( м. Житомир)
про стягнення 6598,83 грн.
Подано позов про стягнення з відповідача 6598 грн. 83 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Представник позивача в засіданні суду повідомив суд про часткове погашення відповідачем заборгованості у сумі 79 грн. 95 коп. У зв'язку з чим, заявлено та подано клопотання від 27.06.06 про відмову від позовних вимог в частині стягнення суми заборгованості у розмірі 79 грн. 95 коп.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечив проти заявленої суми вимог, про що свідчить відзив на позовну заяву від 27.06.06 (а.с.20).
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство "Будівельно - монтажне управління № 2" фірми "Житомирінвест" ВАТ зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Корольовському районі м. Житомира.
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 № 400/97-ВР (далі - Закон № 400/97-ВР), платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Відповідно до ст.3 Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 і ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03р. № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до ч.3 ст.18 Закону № 1058-ІV, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до абз.6 ч.6 ст.20 Закону № 1058-ІV, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Оскільки відповідач частково погасив заборгованість по недоїмці зі сплати страхових внесків у сумі 79грн. 95 коп., позивачем заявлено клопотання про відмову від позовних вимог в цій частині.
Відповідачем визнано суму заборгованості у повному обсязі, про що свідчить відзив на позовну заяву від 27.06.06 (а.с.20). про що свідчить відзив
Отже, заборгованість відповідача перед позивачем по сплаті недоїмки за період з грудня місяця 2005 року по березень місяць 2006 року включно становить у сумі 6518грн. 88 коп. Вказана недоїмка нарахована на умовах і в порядку визначеному ст.ст.19, 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ІV та за ставками визначеними Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР, про що свідчать розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень місяць 2005 року, за січень - березень місяці 2006 року (а.с.6-9).
Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги обгрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства та такими, що підлягають задоволенню частково в сумі 6518 грн. 88 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Зважаючи на клопотання, заявлене позивачем, господарський суд вважає за необхідне прийняти відмову позивача від позовних вимог на суму 79 грн. 95 коп. та закрити провадження у справі в частині стягнення недоїмки у сумі 79 грн. 95 коп. на підставі п. 2 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Як зазначається у пункті першому Положення про Пенсійний фонд України (затверджене Указом Президента України № 121/2001 від 01.03.01), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Згідно п. 10 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21 січня 1993 року N 7-93, від сплати державного мита звільняються державні і громадські органи, підприємства, установи, організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених чинним законодавством, із заявами по суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. №400/97-ВР, Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV, керуючись ст.ст. 94, п. 2 ч. 1 ст. 157, 158--163, 167, 254 КАС України, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства "Будівельно - монтажне управління № 2" фірми "Житомирінвест" ВАТ, м. Житомир, вул. Бальзаківська, 4, ідентифікаційний код 01272723
на користь Управління Пенсійного фонду України в Корольовському районі міста Житомира, м. Житомир, майдан Польовий, 8, ідентифікаційний код 20405162
- 6518 грн. 88 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
3. Закрити провадження у справі в частині стягнення недоїмки у сумі 79 грн. 95 коп.
Постанова господарського суду Житомирської області набирає законної сили в строки, встановлені ст.254 КАСУ.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції в порядку та строки, встановлені ст.186 КАСУ.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Віддрукувати:
1 - в справу
2 - позивачу;
3 - відповідачу;