Судове рішення #20020323

Справа №2 0\2218\528

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

16 грудня 2011  року    Хмельницький  міськрайонний суд Хмельницької області

В складі  головуючого судді   ДРУЧКОВОЇ С.П.

                       При  секретарі  РІДКОДУБСЬКІЙ Л.М.

  з участю заявника  ОСОБА_1

  розглянувши у відкритому   судовому   засіданні   у   м. Хмельницькому  цивільну справу   за   заявою ОСОБА_1, заінтересована особа друга ОСОБА_2 державна нотаріальна контора   про встановлення    факту    родинних відносин

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, звернувся  в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин з  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка  є  його матірю.

У судовому засіданні  заявник  вимоги підтримав та пояснив, що  після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла 28 липня 2011 року,  звернувся в ОСОБА_2 державну нотаріальну контору, щодо оформлення спадкових прав на майно. Нотаріус у видачі свідоцтва про право на спадщину  відмовив. Свою відмову мотивувала тим, що у поданих  документах виявились розбіжності у прізвищах осіб, на яких було видано відповідні документи. А саме, у свідоцтві про народження  прізвище зазначено «Гершанніков», а матері «Гершаннікова». Однак,  в паспорті  матері, за яким було встановлено її особу при прийнятті заяви про відмову від спадщини, її прізвище зазначено «Гершанник». Для встановлення факту родинних відносин з  матір'ю - ОСОБА_3, нотаріус рекомендував звернутись до суду.

Представник заінтересованої особи  в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений, заперечень та клопотань про відкладення розгляду справи не поступило. Суд рахує можливим слухати справу за відсутності представника заінтересованої особи.  

Вислухавши пояснення заявника,  вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що заяву необхідно задовольнити оскільки, обставини на які   заявник, вказує у своїй заяві знайшли в суді повне підтвердження.

П. 1 ст. 256 ЦПК України встановлено, що суд має право встановити факт родинних відносин між фізичними особами.

Згідно письмового  повідомлення в.о. завідуючої Другої ОСОБА_2 державної  нотаріальної контори  від 11 листопада 2011 року заявнику відмовлено у  оформленні спадкових прав на майно, що залишилось після смерті ОСОБА_4, у зв’язку з розбіжностями прізвища  у   свідоцтві про народження заявника,  де прізвище матері зазначено як «Гершаннікова»у   паспорті - «Гершанник».

Згідно свідоцтва про народження заявника серії І-АГ №678915 від 18 грудня 1969 року прізвище матері зазначено як «Гершаннікова», у паспорті серії НВ № 076518 прізвище зазначено як «Гершанник».

Факт родинних відносин між ОСОБА_1, та ОСОБА_3, в судовому засіданні встановлено згідно пояснень свідків  ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7  Допитаний  свідок  ОСОБА_8, пояснив, що є батьком заявника,  при реєстрації народження сина було допущено неточності у написанні прізвища.

Викладене свідчить про те, що заявник  дійсно є сином ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 ,  встановлення цього факту має для нього правове    значення.

Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ст. 256 ЦК України, ст. 257, 259 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву  ОСОБА_1, заінтересована особа друга ОСОБА_2 державна нотаріальна контора   про встановлення    факту    родинних відносин   задовольнити.

Встановити факт, що ГЕРШАННІКОВ ОСОБА_1 В ячеславович, ІНФОРМАЦІЯ_2   є   сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення через Хмельницький  міськрайонний суд до апеляційного суду Хмельницької області. Особами, які не були присутні при проголошенні рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.


Головуючий :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація