Судове рішення #20011140

                                             Справа 2-а-2153/2010  

                                                                                                                                  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ                                                                                                                                                

          

02.12.2010 року суддя  Вільнянського районного суду Запорізької області Чорненко Л.І.,  розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Вільнянському районі Запорізької області про стягнення підвищення до пенсії, як дитині війни, згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -      

              ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом,  в якому зазначив, що він є «дитиною війни»,   відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з 1 січня 2006 року має право одержувати пенсію, яка повинна бути підвищена на 30% мінімальної пенсії за віком. Посилаючись на те, що виплати пенсії проведені відповідачем у меншому, ніж передбачено вище вказаним Законом розмірі, позивач просить зобов’язати відповідача нарахувати йому недоплачені надбавки до пенсії за період з 01.06.2010 року по теперішній час.

Наданими суду письмовими запереченнями  представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог та зазначив, що дії Управління Пенсійного Фонду України в Вільнянському районі Запорізької області відповідають чинному законодавству України,  відповідач діяв у межах своїх повноважень і у спосіб, встановлений чинним законодавством,  а вимоги позивача  не можуть бути задоволені, так як вони  не обґрунтовані і не відповідають вимогам чинного законодавства України.

          Сторони просять суд розглянути позов у скороченому провадженні.

          Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Позивач має статус «дитини війни»,  що надає йому  відповідно до вимог ст..1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»№ 2195-ІV від 18.11.2004 року, який  набрав  чинності з 01.01.2006 року, права на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлених цим законом, тому відповідач повинен нарахувати йому та виплатити  допомогу у розмірі 30% до його пенсії, з урахуванням різниці, яка була виплачена.

Керуючись ст.ст.  99, 158-164, 1 КАС України, суддя -  

               ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Вільнянському районі Запорізької області про стягнення підвищення до пенсії, як дитині війни, згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»- задовольнити.

Визнати незаконною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Вільнянському районі Запорізької області щодо не призначення, не нарахування  та невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 01 червня 2010 року  по 02 грудня 2010 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Вільнянському районі Запорізької області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії  у розмірі 30% від мінімальної пенсії, виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком, визначеного залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  відповідно до ст..28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, за період з 01 червня 2010 року  по 02 грудня 2010 року, з урахуванням різниці, яка була виплачена.

Постанова підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржена.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:                                                                                             Л.І.Чорненко.

02.12.2010





 




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація