Справа № 1-719/2007 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Луцьк 7 серпня 2007 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
головуючого-судді: Ющука О.С.
за участю секретаря : Калькової О.А.
прокурорів: Покидюка В.М.
потерпілого: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Вишнів, Ківерцівського району Волинської області, українця, гр-на України, з середньою освітою, непрацюючого, мешканця АДРЕСА_1, не судимого,
- у вчиненні злочину передбаченого ст. ст. 15 ч.2, 115 ч. 1 КК України , -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 25.03.2007 року, близько 23 год, перебуваючи в стані алкогольного сп»яніння, знаходячись на лікуванні в другому відділенні Волинського обласного наркологічного диспансеру, що за адресою: АДРЕСА_2, маючи на меті позбавити життя ОСОБА_1, з яким мав неприязні відносини, які виникли на грунті сварки, взяв ножа, якого перед цим придбав на ринку у м. Луцьку, увійшовши в палату №5, приміщення другого наркологічного відділення за вказаною вище адресою, де знаходився ОСОБА_1наніс удар ножем в життєво-важливий орган - шию ОСОБА_1 який знаходився в лежачому положенні на ліжку та спав. Однак ОСОБА_2 не довів свій злочинний умисел направлений на позбавлення життя ОСОБА_1до кінця, оскільки від ножового поранення останній прокинувся і застосувавши фізичну силу вибив з рук ножа уОСОБА_2 та затримав останнього. Згідно висновку №802 від 26.04.2007 року судово-медичної експертизи, у ОСОБА_1 мали місце тілесні ушкодження у вигляді різаної рани передньо-бокової поверхні шиї зліва в нижній третині, які за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров»я.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в інкримінованому йому злочині визнав частково та показав, що він не мав наміру вбивати потерпілого. 20 чи 21 березня 2007 року він почав лікування в «Волинському наркологічному диспансері». 25 березня 2007 року, близько 12 год. він поїхав на ринок, купив продукти харчування, ножа та пляшку горілки. Прийшовши до лікарні, випив горілки і пішов в лікарню. Знаходячись в палаті №3, зайшов фельдшер, побачивши його п»яного, закрив в витверезнику. Ввечері випустили з витверезника на вечерю. Перед сном всім хворим дають снодійні таблетки, які він випив, після чого в нього стався провал в пам»яті. Прийшов до пам»яті, коли його зв»язував фельдшер, пацієнти кричали, що він порізав ОСОБА_1. Ввечері, того дня, він з потерпілим і ще одним хлопцем на ім»я ОСОБА_3 сварився. Вони сиділи в його палаті, голосно розмовляли, це заважало йому спати. В туалеті також сварився з хлопцями, які відправили його спати. В той день, коли все сталося, був в стані алкогольного сп»яніння. Чому пішов у сусідню палату, не може сказати. На потерпілого зла не мав.
2
Незважаючи на часткове визнання вини підсудним, його вина повністю доведена зібраними на досудовому слідстві та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:
· показами потерпілого ОСОБА_1 про те, що він перебував на лікуванні в другому відділенні Волинського обласного наркологічного диспансеру, що за адресою: АДРЕСА_2.. 25 березня 2007 року був вихідний день і їх відпустили з лікарні. Він з ОСОБА_2 поїхав в місто. Близько 13-14 год. підсудний повернувся назад в лікарню. Він з хлопцями вже сидів в бесідці на території лікарні. Підсудний коли повернувся, був в стані алкогольного сп»яніння. Відправили його в палату, щоб проспався. В лікарні вОСОБА_2 з медсестрою стався інцидент, після чого його фельдшер завів в витверезник. Почувши, що підсудний сварився з хлопцями на ім»я ОСОБА_3та ОСОБА_4, підійшов до них. Заспокоював підсудного, завів останнього в палату, положив на ліжко. Після чого пішов до себе в палату, ліг спати. Прокинувся від різкого болю в шиї. Відкривши очі побачив підсудного, який стояв над ним з ножем в руках. Він вибив ніж з рук, вивів підсудного на коридор, де його зв»язав фельдшер. Приїхала швидка допомога, завезли в другу міську лікарню, де наклали скоби.
· показами свідкаОСОБА_5 про те, що йому відомо, що ОСОБА_2 скоїв злочин. Самого нанесення удару він не бачив. Він почув крик на коридорі, що підсудний порізав ОСОБА_1Вийшовши на коридор, він побачив підсудного, який йшов на нього, його зупинив. Потерпілому надали першу медичну допомогу.
· показами свідка ОСОБА_6 про те, що 25 березня 2007 року, вона знаходилась на чергуванні в лікарні. Близько 23 год. почула крик на коридорі. Коли вийшла, то побачила, що ОСОБА_1вів ОСОБА_2 по коридорі. ОСОБА_1сказав, що його порізав підсудний, показав ножа, якого тримав в руці.
· протоколом огляду місця події від 25.03.2007 року, під час якого в приміщенні другого відділення Волинського обласного наркологічного диспансеру за адресою м. Луцьк, вул. Карбишева, 2 було виявлено ніж, яким обвинувачений ОСОБА_2 наніс ножове поранення (а.с. 20).
· протоколом огляду речового доказу ножа, який був вилучений 25.03.2007 року в приміщенні другого відділення Волинського обласного наркологічного диспансеру (а.с. 88).
· постановою про визнання речовим доказом ножа (а.с. 89).
· висновком судово - медичної експертизи №802 від 26.04.2007 року, згідно якого у гр. ОСОБА_1 мало місце тілесне ушкодження: у вигляді різаної рани передньо -бокової поверхні шиї зліва в нижній третині. Дане тілесне ушкодження утворилось від травмуючої дії гострого ріжучого предмета. За ступенем тяжкості дана рана відноситься до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров»я (а.с. 48).
· висновком експертизи холодної зброї 3205 від 13.04.2007 року - ніж, вилучений під час огляду місця події 25.03.2007 року, по факту нанесення тілесних ушкоджень гр. ОСОБА_1 у приміщенні Волинського обласного наркологічного диспансеру, що по вул. Карбишева, 2 м. Луцька відносяться до ножів господарсько-побутового призначення, виготовлений заводським способом та холодною зброєю не являється (а.с. 54).
· згідно акту №176 від 30.05.2007 року амбулаторної судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 у період, що відноситься до інкримінованого йому протиправного діяння будь-якими хронічними психічними захворюваннями, недоумством чи тимчасовим психічним розладом не страждав, знаходився в стані алкогольного сп»яніння, амнестична форма, обтяжена дисфоричним розладом, однак ступінь психічних розладів не сягаля ступеню, котрий би позбавляв його можливості усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Застосування примусових заходів психіатричного характеру ОСОБА_2 не потребує (а.с. 66).
- згідно акту №248 від 20.04.2006 року судово - наркологічної експертизи, ОСОБА_2 страждає хронічним алкоголізмом 2 ступеня. Потребує примусового
протиалкогольного лікування, яке йому не протипоказане. В момент вчинення протиправних
дій ОСОБА_2 в стані патологічного алкогольного сп»яніння не перебував (а.с. 62).
з
Таким чином ОСОБА_2 своїми протиправними діями, які виразилися в замахові на умисне протиправне заподіянні смерті, скоїв злочин, передбачений ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 115 КК України.
При обранні покарання суд враховує суспільну небезпеку вчиненого, всі обставини по справі та дані про особу винного.
До обставин, що обтяжують покарання слід віднести вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
До обставин, що пом'якшують покарання суд відносить щире каяття. Беручи до уваги, що підсудний вперше притягається до кримінальної відповідальності, чистосердечно розкаявся, (попросив вибачення у потерпілого), потерпілий не настоює на суворому покаранні, пов»язаному з позбавленням волі, позитивно характеризується, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей, має постійне місце проживання, являється інвалідом З групи по зору, суд відносить цю сукупність обставин до виключних і рахує за можливе обрати йому покарання нижче від нижчої межі встановленої санкцією ст. 15 ч.2, ст. 115 ч.1 КК України, тобто застосувати ст. 69 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ст. 15 ч.2 ст. 115 ч.1 КК України та призначити йому покарання:
-за ст. 15 ч.2 ст. 115 ч.1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 (п»яти) років позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнити засудженого від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки:
· не виїзджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи;
· повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, навчання;
· періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи. Запобіжний захід до набрання вироком законної сили ОСОБА_2 залишити
попередній - підписку про невиїзд.
Речовий доказ: ніж - знищити.
Стягнути зОСОБА_2 в доход держави 94 грн. (дев»яносто чотири) гривні 15 копійок за проведення криміналістичної експертизи.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом п"ятнадцяти днів з моменту його проголошення.