- яка притягається до адмін. відповідальності: Бондаренко Геннадій Миколайович
- потерпілий: Сорока Сергій Анатолійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЄУН: 336/2973/25
Провадження №: 3/336/2293/2025
ПОСТАНОВА
іменем України
30 квітня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Петренко Людмила Василівна,
розглянувши об`єднану справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
встановив:
18 березня 2024 року о 10 год. 30 хв. в м. Запоріжжя по вул. Стартовій, 5, водій автомобіля ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 ОСОБА_1 під час зустрічного роз`їзду з автомобілем Fiat Doblo державний номерний знак НОМЕР_3 під керування водія ОСОБА_2 не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення та надалі автомобіль ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 продовжив самовільний рух та здійснив наїзд на бордюрний камінь. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди, чим порушив вимоги п. 13.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність, передбачена ст. 124 КУпАП.
18 березня 2024 року о 10 год. 30 хв. в м. Запоріжжя по вул. Стартовій, 5, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився зі згоди водія у встановленому законодавством порядку під час безперервної відеофіксації із застосуванням застосування спеціального технічного засобу Аlcotest Drager 6820 на місці зупинки транспортного засобу. Результат позивний 1,76 проміле. Тест 2997. З результатом згоден. Від керування відсторонений шляхом паркування авто без порушень ПДР, про повторність попереджений. Вказаними діями водій порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до постанови судді від 30 квітня 2025 року вказані провадження були об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, вину визнав в повному обсязі підтвердив обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова судді згідно зі ст. 283 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, установлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина перша статті 9 КУпАП).
На час вчинення адміністративних правопорушень, як зазначено в протоколі діяла наступна редакція ч. 1 ст. 130 КУпАП «Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», редакція ст. 124 КУпАП діяла наступна: «Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року».
До події, факту, суд, застосовує той закон під час дії якого вони настали або мали місце.
Відповідно до п. 13.3 Правил дорожнього руху, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, під час обгону, випередження, об`їзду перешкоди чи зустрічного роз`їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.
Відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, в якому зазначені терміни, що наведені у цих Правилах та яке мають значення.
Дорожньо-транспортна пригода - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Транспортні засоби: автомобіль Fiat Doblo державний номерний знак НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_2 отримав механічні пошкодження лівої частини ТЗ, бокової частини ТЗ, автомобіль ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_3 отримав механічні пошкодження лівої частини ТЗ, бокової передньої частини ТЗ. Внаслідок ДТП завдано матеріальних збитків.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п. 2.9. а Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
ОСОБА_1 пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного засобу Аlcotest Drager 6820, результат позивний 1,76 проміле, тест 2997.
З результатом огляду ОСОБА_1 погодився, про що містяться підписи в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та роздруківці тесту. Будь-яких зауважень щодо огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 не виказував.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ст. 124 ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 274790 від 18 березня 2025 року, в якому зафіксовано, що 18 березня 2024 року о 10 год. 30 хв. в м. Запоріжжя по вул. Стартовій, 5, водій автомобіля ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 ОСОБА_1 під час зустрічного роз`їзду з автомобілем Fiat Doblo державний номерний знак НОМЕР_3 під керування водія ОСОБА_2 не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення та надалі автомобіль ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 продовжив самовільний рух та здійснив наїзд на бордюрний камінь. Внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди, чим порушив вимоги п. 13.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність, передбачена ст. 124 КУпАП;
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 274758 від 18 березня 2025 року, в якому зафіксовано, що 18 березня 2024 року о 10 год. 30 хв. в м. Запоріжжя по вул. Стартовій, 5, водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння проводився зі згоди водія у встановленому законодавством порядку під час безперервної відеофіксації із застосуванням застосування спеціального технічного засобу Аlcotest Drager 6820 на місці зупинки транспортного засобу. Результат позивний 1,76 проміле. Тест 2997. З результатом згоден. Від керування відсторонений шляхом паркування авто без порушень ПДР, про повторність попереджений. Вказаними діями водій порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зазначено, що огляд проведений у зв`язку з виявленими ознаками: ознаки алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, за допомогою Drager Alcotest 6820, результат огляду на стан сп`яніння: тест 2997, позитивний 1,76 проміле. ОСОБА_1 погодився з результатом огляду, будь-яких зауважень не виказував, велась відеофіксація;
- схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 18 березня 2024 року, якою підтверджується місце дорожньо-транспортної пригоди із зазначенням прив`язки, а також підтверджується, що внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пошкоджені автомобілі, автомобіль Fiat Doblo державний номерний знак НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_2 отримав механічні пошкодження лівої частини ТЗ, бокової частини ТЗ, автомобіль ЗАЗ 110307 державний номерний знак НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_3 отримав механічні пошкодження лівої частини ТЗ, бокової передньої частини ТЗ;
- фототаблицею, де зафіксовані транспортні засоби, місце події та пошкодження транспортних засобів;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , які підтверджують обставини викладені в протоколах;
- відеозаписом з місця події.
Вказані докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративних правопорушень за ст. 124, ч. 1 ст. 130 КУпАП та винність ОСОБА_1 у їх вчиненні.
Відповідно до довідки інспектора відділу адміністративної практики управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції, згідно бази даних підсистем «Адмінпрактика», а саме інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» гр. ОСОБА_1 повторності за ст. 130 КУпАП не має. Посвідчення водія НОМЕР_4 від 12.02.2015 року вилучено, про що міститься відповідний запис в протоколі, та видано тимчасовий дозвіл.
Вчинення дій передбачених ст. 124 КУпАП тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Вчинення дій передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до положень ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
ОСОБА_1 вину визнав, вчинив правопорушення, що відрізняється підвищеною суспільною небезпекою, є одним із найнебезпечніших правопорушень на транспорті, при керуванні джерелом підвищеної небезпеки.
Враховуючи вищевикладене, при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: характер вчинених правопорушень; особу порушника, враховуючи положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, з метою невідворотності відповідальності за вчинене, вважаю за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами строком 1 рік.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025року – 3028,00 грн.
В даному випадку особа на яку накладено адміністративне стягнення повинна сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 1, 23, 33, 40-1, 124, ч. 1 ст. 130, 245, 280, 283-285 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень передбачених ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн., (сімнадцять тисяч гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами строком 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 605,60 грн. в дохід держави.
Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: (отримувач – ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, номер рахунку(IBAN): UA708999980313000149000008001, код класифікації доходів бюджету: - 21081300, призначення платежу - адміністративні штрафи за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами: (Отримувач коштів: ГУКу м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення - судовий збір).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: - подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; - витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Суддя Л.В. Петренко
Строк пред`явлення виконавчого документа "___"_____________ 20___рік
Постанова набрала законної сили "___"_____________ 20___рік
Дата видачі постанови "___"_____________ 20___рік
- Номер: 3/336/2293/2025
- Опис: 130 ч. 1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 02.04.2025
- Номер: 3/336/2293/2025
- Опис: 130 ч. 1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 07.04.2025
- Номер: 3/336/2293/2025
- Опис: 130 ч. 1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025
- Номер: 3/336/2294/2025
- Опис: 124
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 07.04.2025
- Номер: 3/336/2293/2025
- Опис: 130 ч. 1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 30.04.2025
- Номер: 3/336/2293/2025
- Опис: 130 ч. 1
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 336/2973/25
- Суд: Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Петренко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.04.2025
- Дата етапу: 15.05.2025