Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1994690110


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61612, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua



УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

25 квітня 2025 року м.Харків Справа № 913/130/25

Провадження № 14/913/130/25


Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», м. Київ

до Комунального закладу спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа Станично-Луганської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області», смт. Станиця Луганська, Щастинський район, Луганська область

про стягнення 17299,51 грн.


В С Т А Н О В И В:


Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (далі - позивач) через підсистему «Електронний суд» звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Комунального закладу спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа Станично-Луганської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за договором постачання природного газу № 11-1105/21-БО-Т від 10.11.2021 в сумі 17299,51 грн, з яких: 10352,21 грн - основний борг, 2186,73 грн - пеня, 924,89 грн - 3% річних, 3835,68 грн - інфляційні втрати.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Комунальним закладом спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа Станично-Луганської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області» зобов`язань з оплати поставленого природного газу у лютому 2022 року за договором постачання природного газу від 10.11.2021 № 11-1105/21-БО-Т, внаслідок чого утворилась заборгованість в сумі 10352,21 грн, на яку нараховані пеня в сумі 2186,73 грн, 3% річних в сумі 924,89 грн та інфляційні втрати в сумі 3835,68 грн.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.04.2025 позовну заяву передано на розгляд судді Лісовицькому Є.А.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відповідність її вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинства здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Частина 3 ст. 12 ГПК України передбачає, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Зі змісту ч. 5 ст. 12 ГПК України випливає, що малозначними справами, зокрема, є справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У даному випадку позивачем заявлено до стягнення 17299,51 грн, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому дана справа є малозначною.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на відсутність у матеріалах позовної заяви клопотання позивача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд приходить до висновку про необхідність розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) представників сторін.

Окремо суд звертає увагу позивача на наступне.

Згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача є: 93600, Луганська обл., Щастинський р-н, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, буд. 52-А.

За інформацією Акціонерного товариства «Укрпошта», розміщеній на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua), відділення в смт. Станиця Луганська, Щастинського району Луганської області тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції до вказаного населеного пункту наразі є неможливим.

Також судом встановлено, що Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти «Музична школа Станично-Луганської селищної територіальної громади Щастинського району Луганської області» не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Позивач, звертаючись до суду із відповідним позовом через підсистему «Електронний суд», доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками до матеріалів позовної заяви не долучив, послався на положення абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України.

Відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 42 ГПК України якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Отже, у зв`язку з відсутністю у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в ЄСІТС, останній підлягає повідомленню про розгляд справи в порядку ст.121 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» шляхом розміщення відповідних оголошень про розгляд справи на офіційному вебпорталі судової влади України.

Разом з цим, судом було з`ясовано, що відповідач має електронну адресу - stanica.dmsh@ukr.net, яка як додатковий засіб зв`язку зазначена в укладеному між сторонами договорі постачання природного газу № 11-1105/21-БО-Т від 10.11.2021, в розділі 14 «Адреси та реквізити сторін».

Крім того, судом встановлено, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, розміщених в розділі «Інформація для здійснення зв`язку», адресою електронної пошти відповідача є: stanica.dmsh@gmail.com.

Враховуючи викладене, з метою належного і своєчасного повідомлення відповідача та забезпечення права останнього бути ознайомленим із поданою позовною заявою та доказами, суд дійшов висновку про необхідність вжиття всіх можливих засобів для повідомлення учасника справи, а тому позивачу слід направити копію позовної заяви разом з доданими до неї документами відповідачу на вищевказані електронні адреси відповідача, які зазначені в договорі, а також в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідні докази направлення надати суду.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача, що відповідно до абз. 1 ч. 6, абз. 2 ч. 8 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Отже, оскільки відповідач є юридичною особою, останньому на виконання вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України слід невідкладно зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 234, 235, 247, 250, 252 ГПК України, суд -


У Х В А Л И В:


1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

3. Зобов`язати позивача невідкладно направити копію позовної заяви разом з доданими до неї документами на електронні адреси відповідача: stanica.dmsh@ukr.net, stanica.dmsh@gmail.com, докази надати суду.

4. Запропонувати відповідачу невідкладно зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

5. Запропонувати відповідачу подати відзив на позовну заяву у строк, встановлений ч.1 ст. 251 ГПК України - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали. У випадку подання відповідачем відзиву - подати суду докази надіслання (надання) його та доданих до нього доказів іншій стороні.

6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. У випадку подання позивачем відповіді на відзив подати суду докази надіслання (надання) її іншій стороні.

7. Встановити відповідачу строк для подання заперечень - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. У випадку подання відповідачем заперечень подати суду докази надіслання (надання) їх іншій стороні.

8. Розмістити оголошення про розгляд справи для відповідача на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в мережі Інтернет (https://court.gov.ua/unknown).


Інформацію у справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud5014.


Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 25.04.2025 та не підлягає оскарженню.



Суддя Євген ЛІСОВИЦЬКИЙ

















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація