Судове рішення #19905443

Апеляційний суд Кіровоградської області



Справа №  22а-13584/11        Головуючий у суді І-ї інстанції  Гольша О.А.

99                                Доповідач Головань  А. М.   

УХВАЛА

Іменем України

16.12.2011 колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області  у складі:

                    Головуючого судді – Кривохижі В.І.

                           Суддів – Голованя А.М.

                                          Черниш Т.В.

розглянула в порядку письмового провадження в місті Кіровограді  справу за адміністративними позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про зобов’язання відповідача нарахувати підвищення до пенсії, як «дитині війни», за апеляційною скаргою  управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області на постанову Вільшанського районного суду Кіровоградської області від 24 липня 2009 року, -

В С Т А Н О В И Л А :

13 січня 2009 року позивач звернулася з позовом до управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі Кіровоградської області про зобов’язання відповідача нарахувати підвищення до пенсії, як «дитині війни»за період з 01 січня 2006 року по вересень 2008 року.

          Постановою Вільшанського районного суду Кіровоградської області від 24 липня 2009  року суд визнав протиправними дії відповідача щодо не нарахування позивачу підвищення до пенсії та зобов’язав здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 30 вересня 2008 року включно. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

          В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду вказує, що рішення суду першої інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати в частині визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачці, в іншій частині залишити рішення без змін. Зазначає, що суд при розгляді справи не врахував, що підвищення до пенсії «дітям війни»виплачується за рахунок коштів Державного бюджету, а не коштів Пенсійного фонду. Державним бюджетом кошти на виплату соціальної надбавки «дітям війни»не передбачено і проведення такого перерахунку законодавчо не врегульовано.

          Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в скарзі доводи, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.    

         Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.                 

           Зі справи вбачається та вірно встановлено судом, що станом на 02 вересня 1945 року (дата закінчення Другої світової війни) позивачу, який являється громадянином України, не виповнилося 18 років, а тому, відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»він має статус «дитини війни» та відповідно до ст. 6 цього Закону має право на отримання підвищення пенсії в розмірі 30 % від мінімального розміру пенсії за віком.

         На підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та рішень Конституційного суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 суд дійшов правильного висновку, що дії відповідача щодо не нарахування підвищення пенсії позивачки у 2007 році є протиправним. 

          Вирішуючи спір суд вірно виходив з того, що при нарахуванні підвищення пенсії позивачу має застосовуватися розмір мінімальної пенсії за віком, який визначений відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Норма цієї статті Закону передбачає, що мінімального розміру пенсії за віком, який дорівнює прожитковому мінімуму, встановленому для осіб, які втратили працездатність, визначеному законодавством. Положення ч. 3 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»не перешкоджає застосуванню ч. 1 цієї статті Закону до обрахування величини підвищення пенсії «дітям війни», оскільки чинним законодавством не встановлено іншого. Крім того, відповідно до ст. 2 ч. 1 Закону України “Про прожитковий мінімум”, він застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком.

         Посилання відповідача на відсутність коштів по нарахуванню та виплаті пенсії передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни», як на причину невиконання своїх зобов’язань, не може бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог.

         Рішення  суду    є   законним  і  обґрунтованим,  доводи апеляційної скарги не дають підстав вважати, що судом було допущено порушення норм процесуального права, або неправильно застосовано норми матеріального права.           

         Керуючись  Законом України  «Про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про судоустрій   і статус суддів" щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами»від 02.12.2010 року,  ст.ст.195, 197,198, 200, 206 КАС  України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

                Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Вільшанському районі залишити без задоволення, а постанову Вільшанського районного суду Кіровоградської області від 24 липня 2009 року - без змін.

                 Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі.

                  На ухвалу може бути подано касаційну скаргу до адміністративного суду касаційної інстанції.

                   Касаційна скарга подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції 


Головуючий:

Судді:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація