Судове рішення #1989320762


                                                            Справа № 412/11512/2012

Провадження 2/412/4758/2012



Р І Ш Е Н Н Я

           І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

(заочне)


19 листопада 2012 року                              Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

    у складі:     головуючого   судді           Трещова В.В.,

                               при секретарі                      Нижник І.В.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

          

Позивач 05 вересня 2012 року звернувся до суду з даним позовом, в якому з зазначив наступне: 29 вересня 2010 року позивач позичив відповідачці 1008 гривень, 29 листопада 2010 року позичив відповідачці і 711 грн. Укладення договорів позики підтверджуються розписками, які ОСОБА_2 написала власноручно в присутності двох свідків і видала позивачу. У встановлений договорами строк - до 11 жовтня 2010 року та 20 грудня 2010 року, ОСОБА_2 борг позивачу не повернула. Позивач посилається на те, що відповідачка повинна сплатити йому борг з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, а всього 1906,39 грн.

Позивач в судове засіданні не з`явився. Представник позивача надав суду заяву в якій підтримав позовні вимоги та просив суд позов задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином у встановленому законом порядку, тому суд, враховуючи вказані обставини та надане позивачем клопотання, вважає недоцільним подальше відкладання справи, та на підставі статті 169 ЦПК України вважає за можливе провести розгляд справи в заочному порядку.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно частин 1-3 ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим  відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які  беруть участь у справі.

У відповідності до ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі, і щодо яких у сторін  та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Судом встановлено, що 29 вересня 2010 року між сторонами було укладено договір позики, відповідно до умов якого, позивач надав у позику відповідачу грошову суму у розмірі 1008 грн., які останній зобов`язався повернути позивачу до 11 жовтня 2010 року. Факт отримання відповідачем грошових коштів у розмірі 1008 грн. підтверджується розпискою, вчиненою у письмовій формі. Доказів повернення позики суду не надано.

Судом встановлено, що 29 листопада 2010 року між сторонами було укладено договір позики, відповідно до умов якого, позивач надав у позику відповідачу грошову суму у розмірі 711 грн., які останній зобов`язався повернути позивачу до 20 грудня 2010 року. Факт отримання відповідачем грошових коштів у розмірі 711 грн. підтверджується розпискою, вчиненою у письмовій формі. Доказів повернення позики суду не надано

Згідно із ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно із ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного Кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 1050 ЦК України за неповернення суми позики у встановлений строк передбачені наслідки, пов`язані зі сплатою боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми згідно з ст. 625 ЦК України.

Оцінюючи заявлені позовні вимоги та наданий позивачем розрахунок заборгованості за договорами позики з урахуванням 3% річних та індексу інфляції, суд приходить до висновку про їх обґрунтованість, оскільки в ході розгляду справи знайшли своє об`єктивне підтвердження, факт укладення договору позики між сторонами справи, факт передачі коштів позивачем відповідачу, та факт невиконання умов договору відповідачем.

Відповідно до ст. 79 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до ст.88 ЦПК України, підлягають задоволенню вимоги в частині стягнення судових витрат, що складаються з витрат сплату суми судового збору у розмірі 214 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 525, 530, 533, 536, 623, 625 ЦК України, ст. ст.ст. 10, 11, 169, 209, 212, 214-215, 217, 218, 224-226 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму боргу у розмірі 1906,39 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 214 гривень 60 копійок.


Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційному суду через суд першої інстанції апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заява про перегляд заочного рішення, може бути подана відповідачем до Жовтневого райсуду м.Дніпропетровська, протягом 10-ти днів, після отримання копії рішення.


Суддя                                                                                                    Трещов В.В.                              



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація