< Копія >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
УХВАЛА
Іменем України
про залишення позовної заяви без розгляду
16.11.11 Справа №2а-3683/11/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Лотова Ю.В., < Текст >
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 99011); < Список > < Позивач в особі > до Командиру військової частини А 4591 (вул. Лазаревська, буд. 1, м. Севастополь, 99001); < Список > < Відповідач в особі > < Текст >
про визнання незаконним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії.
< Текст >
ВСТАНОВИВ:
15.11.2011 року ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до командиру військової частини А 4591 про визнання незаконним рішення відповідача, наказ № 189 СВ від 30.08.2011 року (про припинення служби за контрактом та звільнення з лав ЗС України) та таким, що виготовлено, з перевищенням за відсутністю компетенції (повноважень), скасування вказаного рішення та визначення такою, що не вірно вказана дати припинення контракту, не визначені права позивача за вислугою 20 років, зобов’язання командира військової частини А 4591 нарахувати належне до сплати позивачу грошове забезпечення, прийняти рішення про направлення на ВЛК, за наслідками хвороби та поданого звернення.
Судом встановлено, що предметом розгляду у цій справі є рішення командира військової частини А 4591, що викладено у наказі командира № 189 СВ від 30.08.2011 року про припинення служби за контрактом та звільнення з лав ЗС України. Позивач вважає, що його права були порушені саме під час проходження ним військової служби у військової частині А 4591 та при звільнені.
Таким чином, виходячи з вищевикладеного, строк коли позивач дізналась або повинен була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів обчислюється з 30 серпня 2011 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. N 2453-VI, які набрали законної сили 30.07.2010 року) для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Адміністративний позов до Окружного адміністративного суду м. Севастополя подано 15.11.2011 року, тобто з пропущенням встановленого законодавством строку. Крім того, позивачем не була надана заява про поновлення строку звернення з адміністративним позовом до суду.
Згідно зі ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку
Керуючись статтями 99, 100, 155, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
< Поле для ввода текста >
УХВАЛИВ:
Залишити адміністративний позов ОСОБА_1 до командиру військової частини А 4591 про визнання незаконним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя < підпис > Ю.В. Лотова
< З оригіналом згідно >
Суддя < підпис > Ю.В. Лотова
16.11.11
ст.100 КАСУ