Справа № 1-88/2008 р.
ВИРОК
Іменем України
10 квітня 2008 р. м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого: Сопруна В.В.,
при секретарі: Алєксєєвій І.Д.,
з участю прокурора: Цвігуна Б.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Снітків, Мурованокуриловецького району, Вінницької області, українця, громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1, освіта середня - технічна, не одруженого, непрацюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1, 3 ст. 358 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В грудні 2007 р. ОСОБА_1, не будучи інвалідом і не маючи права на отримання пенсійного посвідчення, з метою виготовлення собі недійсного посвідчення для здійснення безкоштовних поїздок в приміському залізничному сполучені, в знайдене пенсійне посвідчення інваліда дитинства НОМЕР_1, видане 02.07.2001 року Управління Пенсійного фонду України в Барському районі Вінницької області на ім'я «ОСОБА_2», переклеїв фотокартку власника посвідчення на свою, а також виправив дату дії посвідчення.
Крім цього, 02 лютого 2008 р. о 16 годині 30 хвилин ОСОБА_1 під час перевірки проїзних документів у приміському потязі № 6334 сполученням «Могилів-Подільський - Жмеринка» на дільниці перегону ст.Могилів - Подільський - ст.Вендичани, надав провіднику - касиру вищевказане підроблене пенсійне посвідчення та безкоштовний квиток, по якому він слідував від станції Могилів - Подільський до станції Котюжани. Усього використовував недійсне пенсійне посвідчення шість раз, здійснивши безкоштовні поїздки приміським електропоїздом №6333/6334 , сполученням «Могилів - Подільський - Жмеринка_ Жмеринка - Могилів - Подільський» від ст.Котюжани до ст.Могилів - Подільський та в зворотному напрямку на загальну суму 21 грн.
Підсудний, ОСОБА_1, свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні за ч. 1, 3 ст. 358 КК України визнав повністю і суду пояснив, що в середині грудня 2007 р. він, в с.Обухів Мурованокуриловецького району випадково знайшов пенсійне посвідчення інваліда дитинства на ім'я ОСОБА_2. Дане посвідчення він вирішив використати для безкоштовних поїздок в приміському залізничному транспорті, так як він не завжди має кошти для придбання квитків. Відірвавшим фотокартку власника посвідчення , він вклеїв на її місце свою фотокартку, а щоб термін дії посвідчення ще діяв, так як дане посвідчення було дійсне до 2006 року, то він кульковою ручкою виправив цифру «6» на цифру «8» і отримав рік «2008». Зробивши посвідчення за інвалідністю, він використовував його для поїздок в приміському потязі. Таким чином він здійснив шість поїздок і під час останньої, 02.02.2008 року, біля 16 год.30 хв. на дільниці перегону ст.Могилів - Подільський - ст.Вендичани, пред'явив зазначене посвідчення і пільговий квиток провіднику - касиру. У вчиненому розкаявся. Злочин вчинив у зв'язку з важким матеріальним становищем.
Оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються, а підсудний та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій немає, то суд згідно ст. 229 КПК України за відсутності заперечень з боку учасників судового розгляду визнав недоцільним виклик усіх свідків по справі, а обмежився допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи.
Крім визнання вини підсудним, вина ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1, 3 ст. 358 КК України підтверджується і матеріалами справи, а саме: протоколом виявлення та вилучення від 02.02.2008 року (а.с.6), повідомленням управління пенсійного фонду України в Барському районі, Вінницької області від 05.02.2008 року, про те що ОСОБА_1 на обліку не перебуває і пенсії не отримує (а.с.15), повідомленням управління праці та соціального захисту населення Барського району, Вінницької області від 05.02.2008 р.(а.с.16), довідкою управління пенсійного фонду України в Мурованокуриловецькому районі, Вінницької області від 08.02.2008 року, про те що ОСОБА_1 на обліку не перебуває і пенсії не отримує (а.с.20), висновком експертного дослідження № 07 від 05.02.2008 р., згідно якого в пенсійному посвідчені НОМЕР_1 виданого на ім'я ОСОБА_2, була переклеєна фотокартка та на другій сторінці пенсійного посвідчення в цифровому записі №2008, було виправлено з цифри «6» на цифру «8», та іншими матеріалами кримінальної справи.
Зібрані в судовому засіданні докази свідчать, що підсудний ОСОБА_1 підробив пенсійне посвідчення, яке видається Управлінням пенсійного фонду України і яке надає право на безкоштовний проїзд в приміському транспорті, з метою використання його ОСОБА_1, тобто вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 358 КК України, кваліфікуючою ознакою якого є підроблення посвідчення, яке видається чи посвідчується установою , яке надає право, або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем, а також використовував даний завідомо підроблений документ, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 3 ст. 358 КК України.
При призначенні покарання підсудному, суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, по місцю проживання характеризується посередньо, обставини, які обтяжують покарання, пом'якшуючі вину обставини - вину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, і вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства.
По справі понесені судові витрати за проведення судово - криміналістичної експертизи в сумі 189 грн. 20 коп., які згідно ст. 93 КПК України підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь НДЄКЦ при УМВС України на транспорті УДК у Київській області: рахунок №35229100105141, код 25576445, МФО 821018.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину за:
- ч. 1 ст. 358 КК України і призначити покарання у вигляді 1 року обмеження волі;
- ч. 3 ст. 358 КК України і призначити покарання у вигляді 1 року обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України шляхом часткового складання покарань остаточне покарання ОСОБА_1 визначити у вигляді 1 року 6 місяців обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк на 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити раніше обрану - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЄКЦ при УМВС України на транспорті УДК у Київській області: рахунок №35229100105141, код 25576445, МФО 821018 за проведення судово - криміналістичної експертизи в сумі 189 (сто вісімдесят дев'ять) грн. 20 коп..
Речові докази по справі: пенсійне посвідчення та безкоштовний квиток, які знаходяться при матеріалах кримінальної справи, - залишити при справі.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з дня, наступного після його оголошення.
Головуючий: