Справа № 2с/1519/142/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2011 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого –судді Дрішлюка А.І.,
при секретарі судового засідання –Солтис О.Ю.,
розглянувши у судовому засіданні заяву ДП «Одеський автомобільний ремонтний завод»про скасування судового наказу, виданого за заявою Військового прокурора Одеського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, -
В С Т А Н О В И В :
6 травня 2011 року за заявою Військового прокурора Одеського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 було видано судовий наказ про стягнення з ДП «Одеський автомобільний ремонтний завод», який знаходиться за адресою вул. Артилерійська, 4, м. Одеса на користь заборгованість ОСОБА_1 у сумі 24687,53 грн.
Відповідно до вимог ст.104 ЦПК України боржнику було надіслано рекомендованим листом копію судового наказу, разом із копією заяви стягувача і доданими до неї документами.
23 листопада 2011 року до Малиновського районного суду надійшла заява Військового прокурора Одеського гарнізону в інтересах ОСОБА_1, у якій він просить скасувати виданий судовий наказ, посилаючись на безпідставність заявлених стягувачем вимог.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву
про його скасування. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Згідно ст.105-1 ЦПК України заява про скасування судового наказу розглядається судом протягом десяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття такої заяви до розгляду у відкритому судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про час і місце розгляду заяви про скасування судового наказу, не перешкоджає розгляду такої заяви. За результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право: 1) залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення; 2) скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову; 3) змінити судовий наказ.
З врахуванням того, що заявник дізнався про існування наказу лише 02 листопада 2011 року, суд вважає причину несвоєчасного звернення до суду з заявою про скасування наказу поважною, в зв’язку з чим суд поновлює строк на подачу заяви про скасування наказу. Судом також враховуються посилання заявника на необґрунтованість розміру заборгованості, її безпідставність, та на те, що на період заборгованості з березень по жовтень 2010 року видано ва судових накази, виконання яких призведе до подвійного стягнення з ДП «Одеський автомобільний ремонтний завод»заборгованості із заробітної плати. Оскільки перевірка частини обставин, повідомлених боржником, може бути проведена тільки у позовному провадженні, а інші знайшли частково підтвердження обставин, тобто існують обставини, які свідчать про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача (існує спір про право, який потребує вирішення в позовному провадженні), наказ підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст.105, 105-1, 106 ЦПК України, СУД –
У Х В А Л И В :
Строк на звернення до суду з заявою про скасування наказу –поновити.
Судовий наказ від 6 травня 2011 року, виданий Малиновським районним судом м. Одеси за заявою Військового прокурора Одеського гарнізону в інтересах ОСОБА_1 було видано судовий наказ про стягнення з ДП «Одеський автомобільний ремонтний завод», який знаходиться за адресою вул. Артилерійська, 4, м. Одеса на користь заборгованість ОСОБА_1 у сумі 24687,53 грн.– СКАСУВАТИ.
Роз’яснити ОСОБА_1 його право на звернення з тією самою вимогою до суду в порядку позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ А.І.ДРІШЛЮК