Судове рішення #19793602

                                                                                                                         справа № 1806/2-А-9115/11

ПОСТАНОВА

іменем України

02 грудня 2011 року Ковпаківський районний суд м. Суми в особі судді Фоменко І.М., розглянувши у скороченому письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Ковпаківському районі м. Суми про зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду та свої вимоги мотивує тим, що він є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та інвалідом 1 групи, у зв’язку з цим отримує пенсію у відповідача. Згідно з ч.4 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, у відношенні яких встановлений зв’язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по 2 групі інвалідності 10–ти мінімальних пенсій за віком. Згідно з ст.50 цього Закону громадянам, які відносяться до першої категорії призначається додаткова пенсія за шкоду в розмірі 100 % мінімальної пенсії за віком для інвалідів 1-ої групи.

Позивач  просить суд зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми, правонаступником якого на підставі постанови Кабінету Міністрів України №803 від 27.07.2011р. є управління пенсійного фонду України в м. Сумах, перерахувати пенсію та додаткову пенсію з 26.04.2011 року довічно, оскільки пенсія виплачується у розмірі нижчому, ніж це передбачено вищевказаним законодавством, а також перерахувати підвищення інваліду війни 1-ї групи, зобов’язати відповідача розрахунки пенсійних виплат здійснювати виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, зобов’язати відповідача виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати пенсії.

Спірні відносини регулюються з 22 травня 2008 року –статями 50 та ч.4 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно ч. 7 Закону України  Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", який набрав чинності 26.04.2011 року, встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50,  51,  52,  54  Закону  України "Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи" застосовуються  у порядку  та  розмірах,  встановлених  Кабінетом  Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету  Пенсійного  фонду України на 2011 рік".

Згідно п. 1 постанови КМУ України № 745 Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету від 06.07.2011р. набрала чинності 23.07.2011р., особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" по 1 категорії та 1 групі інвалідності складає 15% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Згідно п. 3 ч. 1 вказаної постанови, встановлено, що для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987-1990 роках та осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, розміри пенсій для  інвалідів I групи не можуть бути нижче 870 гривень.

За  таких  обставин, є  підстави  для часткового задоволення позовних вимог, а саме зобов’язати зробити перерахунок та виплату позивачу пенсії згідно вимог ч.4 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додаткової пенсії згідно вимог ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи»за період з 26.04.2011р. по 22.07.2011р.

Позовні вимоги про перерахування підвищення інваліду війни 1-ї групи, зобов’язання відповідача розрахунки пенсійних виплат здійснювати виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, зобов’язання відповідача виплатити компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати пенсії не підлягають задоволенню через необґрунтованість.

Відповідно до ч.3 ст. 183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.   

Керуючись ст. 19 Конституції України, ч. 7 Закону України  Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", ст.ст.50, 54, 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.28 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. ст. ст. 2, 9,  11, 17, 71, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Зобов’язати управління пенсійного фонду України в м. Сумах здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 як інваліду 1 групи внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 26.04.2011р. по 22.07.2011р., виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком у розмірі 10–ти мінімальних пенсій за віком, як передбачено положенням ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та ст.28 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та провести виплату різниці між перерахованими та фактично виплаченими сумами пенсії.

Зобов’язати управління пенсійного фонду України в м. Сумах провести перерахунок додаткової пенсії ОСОБА_1 за період з 26.04.2011р. по 22.07.2011р., за шкоду, заподіяну здоров’ю, як інваліду 1 групи внаслідок захворювання, пов’язаного з ліквідацією аварії на ЧАЕС в розмірі 100 % мінімальної пенсії за віком.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідачем.    

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання повного тексту копії постанови.

Для суб’єкта владних повноважень десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання повідомлення про можливість отримати копії постанови суду.   

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.        

        

СУДДЯ                                                                          І.М. ФОМЕНКО

02.12.2011

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація