ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"09" квітня 2008 р. | Справа № 2/48-71А. |
за позовом Приватного підприємства «НТЦ «Сервіс», м. Луцьк
до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції, м. Луцьк
про: - визнання неправомірними дій Луцької ОДПІ, щодо не визнання як податкових декларацій: податкові декларації за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року, декларація з податку на прибуток за 2007 рік, декларацію з податку на прибуток за 3 квартал 2007 року, декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 року;
- зобов’язання прийняти: податкові декларації за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року, декларація з податку на прибуток за 2007 рік, декларацію з податку на прибуток за 3 квартал 2007 року, декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 року;
- визнання неправомірними дій Луцької ОДПІ, щодо незаконного зняття з обліку ПП «НТЦ «Сервіс»
- визнання свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість №100092481, довідки 4-ОПП № 63, виданими Луцькою ОДПІ, дійсними
Суддя Черняк Л. О.
При секретарі Ковальчук В. О.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача: Гаврилюк А.Ю. (довіреність у справі);
від відповідача: Сабін І.В. –податковий інспектор ДПА у Волинській обл., Дячук В.М. –податковий інспектор (дов. у справі), Пісьман Д.З. –начальник відділу (довіреність у справі).
В засіданні суду 08.04.2008 р. оголошено перерву до 09.04.2008 р. для подачі сторонами доказів по справі.
СУТЬ СПОРУ: позивач –ПП «НТЦ «Сервіс»просить суд:
- визнати неправомірними дії Луцької ОДПІ, щодо не визнання ними як податкових декларацій: податкові декларації за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року, декларація з податку на прибуток за 2007 рік, декларацію з податку на прибуток за 3 квартал 2007 року, декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 року;
- зобов’язати прийняти: податкові декларації за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року, декларація з податку на прибуток за 2007 рік, декларацію з податку на прибуток за 3 квартал 2007 року, декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 року;
- визнати неправомірними дії Луцької ОДПІ, щодо незаконного зняття з обліку ПП «НТЦ «Сервіс»та визнати свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №100092481, довідки 4-ОПП № 63, видані Луцькою ОДПІ, дійсними.
Позовні вимоги обгрунтовано таким.
01.10.2007 року за рішенням №01/10-07 засновником Приватного підприємства «НТЦ «Сервіс»було вирішено змінити місцезнаходження підприємства. 08.10.2007 року приватне підприємство «НТЦ «Сервіс»провело перереєстрацію підприємства, у зв’язку із зміною юридичної адреси (місцезнаходженення): м.Київ, вул. Івана Кудрі,5 на м.Луцьк, пр. Електроапаратна,4, згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».
У разі зміни місцезнаходження платника податку, пов'язаного із зміною адміністративного району, процедура зняття з обліку /взяття на облік такого платника податків здійснюється наступним чином: протягом 2007 року у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) платника податків, яка пов'язана зі зміною адміністративного району, платники податків та органи державної податкової служби здійснюють всі заходи, визначені підпунктами 8.8.1 - 8.8.3 пункту 8.8 розділу 8 Порядку ( 172/2612 ); процедура зняття з обліку/взяття на облік платника податків розпочинається та проводиться органами державної податкової служби при надходженні хоча б одного з таких документів:
- відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків;
- заяви платника податків про зняття з обліку за ф. N 9-ОПП та копії свідоцтва про державну реєстрацію (витягу з Єдиного державного реєстру - для відокремлених підрозділів), поданих платником податків до органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням;
- заяви платника податків про взяття на облік за ф. N 1-ОПП або за ф. N 5-ОПП із позначкою "Перереєстрація" та копії свідоцтва про державну реєстрацію (витягу з Єдиного
державного реєстру - для відокремлених підрозділів), поданих платником податків до органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням;
Орган державної податкової служби (Луцька ДПІ) за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків у порядку, визначеному підпунктом 8.8.3 пункту 8.8 розділу 8 Порядку (172/2612), надсилає у двох примірниках повідомлення про зняття з обліку платника податків у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. N 11-ОПП до органу державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (ДПІ у Печерському районі).
ДПІ у Печерському районі, у якому було продовжено строк перебування на обліку платника податків, у 10-денний строк від дня отримання відомостей про зміну місцезнаходження з Єдиного державного реєстру проінформував про це Луцьку ОДПІ за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків.
Облік платника податків, строк перебування на обліку в ДПІ у Печерському районі, за попереднім місцезнаходженням якого був продовжений після зміни ним місцезнаходження (місця проживання), що пов'язано із зміною адміністративного району, здійснюється з урахуванням таких особливостей.
За зверненням підприємства ДПІ у Печерському районі, в якому він перебував на обліку, видає нову довідку про взяття на облік платника податків за формою N 4-ОПП замість старої. У новій довідці вказувалися відомості про платника податків та строк її дії, що відповідає двадцятому дню, наступному за днем завершення строку перебування на обліку платника податків.
Процедури заміни свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість у разі зміни місцезнаходження платника податку, пов'язаного із зміною адміністративного району, визначені пунктами 23 та 24 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 N 79 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 за N 208/4429, із змінами.
Після цього органи державної податкової служби ДПІ у Печерському районі один заповнений примірник повідомлення за ф. N 11-ОПП ( z0172-98 ) разом з обліковою справою за весь період існування платника податків (реєстраційною та звітною частиною), електронними копіями податкової звітності та особових карток платника податків, довідкою про недоплату й переплату платника податків, роздрукованою обліковою карткою платника податків (повні реєстраційні відомості) з районного рівня Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб чи Реєстру фізичних осіб, даними про контрольно-перевірочну роботу в електронному вигляді за три останні роки та копіями акта останньої планової виїзної перевірки або позапланової виїзної перевірки за всіма видами зобов'язань (комплексної), а також останньої виїзної позапланової перевірки з питання достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, надіслав органам державної податкової служби за новим місцезнаходженням Луцькій ОДПІ.
Передача зазначеного пакета документів з супровідним листом здійснюється у 5-денний строк з дня закриття карток особових рахунків, але не пізніше 15 січня 2008 року з одночасним зняттям з обліку такого платника податків.
Після надходження облікової справи орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік протягом двох робочих днів та вносить відповідні зміни до облікової справи.
Орган державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) видає довідку платникові податків за ф. N 4-ОПП, що підтверджує взяття його на податковий облік, та її копії шляхом заміни довідки відповідно до Порядку. А також замінює інші документи, видані органами державної податкової служби платнику податків. Їх заміна здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Державної податкової адміністрації України у разі зняття з обліку платника податків в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому. (ДПА Укарїни Наказ від 05.02.2007 N 50 Про затвердження Податкового роз'яснення щодо застосування норм статті 43 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік")
Дана процедура зняття з обліку /взяття на облік була вчинена ДПІ у Печерському районі та ОДПІ м. Луцька, з дотриманням норм встановлених Наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 року №80, «Порядок обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів, Наказом №79 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.
У зв’язку з чим ПП «НТЦ Сервіс»було взято на облік 24.01.2008 року Луцькою об’єднаною державною податковою інспекцією та було видано довідку 4-ОПП № 63.
25.01.2008 року керівником Луцької ОДПІ ПП «НТЦ «Сервіс»було видано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №100092481.
В результаті чого, ПП «НТЦ «Сервіс»подало до Луцької ОДПІ податкові декларації за листопад 2007 року, за грудень 2007 року, декларація з податку на прибуток за 11 місяців 2007 року, декларація з податку на прибуток за 2007 рік, декларацію з податку на прибуток за 3 квартал 2007 року. Вся вищевказана подана нами на ім’я Луцької ОДПІ звітність була не визнана як податкова декларація. Мотивуючи не дотриманням внесених змін ДПА України від 15.06.2005 року №213, а саме: у декларації не зазначено усі передбачені в ній показники (рядки, які не повинні заповнюватись платником, оскільки мають інформаційний характер, мають позначатись знаком «Х»; колонки, у яких сума обороту чи податку не повинна проставлятись, позначаються знаком «0»; у рядках, де платник не має даних для заповнення, простеляється знак «-«). Як показує бухгалтерська практика заповнення вищезазначеної звітності, прославлення знаку «-«у рядках, де не має даних не ставиться. упереджене ставлення до підприємства.
Всупереч, упереджене ставлення до підприємства працівниками Луцької ОДПІ, 21.02.2008 року ПП «НТЦ «Сервіс»було надіслало всі вище перераховані неприйняті декларації поштою з описом вкладеного та повідомлення про вручення. Але нажаль інформації на даний час про надіслані нами декларації ми не отримали.
20.02.2007 року ПП «НТЦ «Сервіс»подало до Луцької ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2008 року. В результаті чого посадовою особою контролюючого органу ОДПІ Матлах Оленою Валеріївною нам було відмовлено в прийнятті декларації з ПДВ за січень 2008 року, мотивуючи відсутністю ПП «НТЦ «Сервіс»на податковому обліку в Луцької ОДПІ. Згідно 4.1.2. Закону України №2181 прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
Відповідно до ст. 4 п 4.1.2. аб.2 якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого вищевказаної статі даного підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується. Користуючись наданим вищевказаним законним правом, ПП «НТЦ «Сервіс»20.02.2008 року за №20-02/08 направило декларацію за січень 2008 року поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучився лист на ім'я на ім’я заступника начальника Луцької ОДПІ, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію за січень 2008року. На даний час відповіді підприємство не отримало. 22.02.2008 року за вих. №2516/10/29-020 від 09.02.2008 року ПП «НТЦ «Сервіс» отримало від Луцької об’єднаної державної податкової інспекції інформаційний лист «Про повернення справи ПП «НТЦ «Сервіс». Даним листом заступник начальника Луцької ОДПІ Климчук Н.М. повідомляє нас про, те що НТЦ «Сервіс»не перебуває на податкову обліку в Луцькій ДПІ, справу НТЦ «Сервіс»повернуто до ДПІ у Печерському районі, оскільки підприємство було безпідставно знято з обліку в порушення вимог пп..8.8.4 Наказу №80 та довідка про взяття на облік і свідоцтво ПДВ, яке видане працівниками ДПІ м. Луцька є недійсним і підлягає поверненню.
Як зазначено в Наказі/Положення від 2000.03.01 р. "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" в розділі «Зміна платником податку на додану вартість місцезнаходження або переведення на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу в складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків, статтею 23 п. 23.2 передбачено, що для заміни Свідоцтва у двадцятиденний строк після взяття на облік у податковому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платник податку на додану вартість зобов'язаний подати до цього податкового органу додаткову реєстраційну заяву з позначкою "Зміна місцезнаходження". До такої заяви мають бути додані Свідоцтво та всі засвідчені копії Свідоцтва. Податковий орган видає платнику податку нове Свідоцтво (за новим номером) замість старого в такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється, а датою видачі нового Свідоцтва та датою анулювання старого Свідоцтва є дата внесення відповідних змін до Реєстру.
Відповідно до ст. 14 Наказ/Положення від 2000.03.01 р. "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість") протягом десяти календарних днів від дня отримання заяви про реєстрацію за відсутності підстав, визначених підпунктом 14.1 цього пункту, податковий орган зобов'язаний видати заявнику (відправити поштою з повідомленням про вручення) Свідоцтво, бланк якого виготовлений на спеціальному папері, що забезпечує захист від підробки. Датою податкової реєстрації платником податку на додану вартість є дата включення особи до Реєстру. Лише ст. 14.1. даного положення передбачає випадки, при яких податковий орган відмовляє в реєстрації платником податку на додану вартість та видачі Свідоцтва, якщо заявник не підпадає під означення платника податку згідно з пунктом 1 цього Положення або за наявності обставин, які є підставою для анулювання реєстрації та визначені пунктом 25 цього Положення.
Перебування на обліку ПП «НТЦ «Сервіс»в Луцькій ДПІ підтверджується довідкою 4-ОПП (про взяття на облік) та свідоцтвом ПДВ, які видані даним податковим органом.
Отже, процедура взяття на облік та видача свідоцтва ПДВ посадовими особами Луцької ОДПІ приватному підприємству «НТЦ «Сервіс» була здійснена, згідно норм встановлених законодавством, під час яких працівникам податкової було надано право ретельно вивчити справу підприємства та прийняти відповідні рішення.
Дані документи, які свідчать перебування на податкову обліку в судовому порядку недійсним не визнавались. Тому тлумачення заступника начальника Луцької ОДПІ Н.М. Климчук, щодо їх недійсності, хибні.
Окрім, того відповідно до ст. 25.2. Наказ/Положення №79 «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податків на додану вартість» (надалі –Положення) анулювання реєстрації за ініціативою відповідного податкового органу здійснюється лише на підставах, визначених у підпунктах "б" - "ґ" цього пункту. Податковий орган зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "в" - "г" вищезазначеного пункту Полодення. Ст. 25.2.1. даного положення коментує, що органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Згідно ст. 25.2.2. Положенн, рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою N 6-ПДВ (додаток 5). Такий акт складається у двох примірниках комісією, утвореною відповідно до розпорядження керівника податкового органу, та затверджується керівником податкового органу. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону.
Оскільки, законних підстав для анулювання реєстрації ПП «НТЦ «Сервіс»як платника податку не існує, Луцька ОДПІ не має право вважати документи що стверджують про взяття на облік підприємства не дійсними.
ПП «НТЦ «Сервіс»вбачає не бажання посадових осіб органів податкової служби виконувати накладені на них обов’язки, як є прямим порушенням ст.13. Закону України „ Про державну податкову службу в Україні”, в якій говориться, що посадові особи органів податкової служби зобов’язані дотримуватись Конституції України і інших нормативних актів, прав та охороню вальних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій забезпечувати виконання покладених на органи податкової служби функцій, та повною мірою використовувати надані їм права.
Більш того, відповідно до ст. 19 Конституції України «…правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією і законами України».
Відповідач - Луцька ОДПІ проти позову заперечила, посилаючись на таке.
На Податковому обліку в Луцькій ОДПІ станом на 20.02.2008р. ПП «НТЦ «Сервіс»не перебувало.
ПП «НТЦ «Сервіс», по факту, взято на облік Луцькою ОДПІ 21.01.2008р.,. про що було видано довідку ф.№4-ОПП та видано свідоцтво платника ПДВ.
Однак, при розгляді документів облікової справи ПП «НТЦ Сервіс», надісланої від ДП1 у Печерському районі м.Києва булс виявлено, що в листопаді 2007 року підприємством подано до Господарського суду Волинської області позов до ДП1 у Печерському районі м.Києва про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення ДП1 у Печерському районі м.Києва №009572306/0 від 08.11.2007р.
У відповідності до Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом Державь податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 р. №8С зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1998 за №791/3231 (далі - Порядок), яким регламентовано Порядок зняття з обліку платника податків в одному органі держав податкової служби і взяття на облік в Іншому (у зв'язку зі зміною місцезнаходження платника, яка пов'язана зі зміною адміністративного району), зокрема, пп.8.8.4. Порядку встановлено,, що орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням знімає платника податків з обліку протягом місяця за відсутності обставин, при яких термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений, зокрема, до завершення процедур апеляційного узгодження сум податкових зобов'язань.
Згідно Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»апеляційне узгодження податкового зобов'язання - це узгодження податкового зобов'язання у порядку і строки, які визначені цим Законом за процедурами адміністративного або судового оскарження.
З матеріалів надісланої облікової справи випливає, що підприємством в листопаді 2007 р., було подано до Господарського суду Волинської області позов у справі №03/104-2А про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення ДПІ у Печорському районі м.Києва №009572306/0 від 08.11.2007р., розгляд справи було призначено на 21.01.2008р.
Разом з тим, підпунктом 5.2.5. ст.5 Закону встановлено, що в процесі апеляційного узгодження податкового зобов'язання з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.
При цьому, день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення, (абз. п.п. 5.2.4 ст. 5 Закону)
У відповідності до п.п. 8.8.4 Порядку, - Після надходження повідомлення про зняття з обліку у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. N 11-ОПП або надходження відомостей від державного реєстратора про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків чи подання платником, податків заяви про зняття з обліку у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за ф. N 9-ОПП орган державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням знімає платника податків з обліку протягом місяця за відсутності обставин, при яких термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до:
- завершення процедур апеляційного узгодження сум податкових зобов'язань.
З наведеного випливає, що станом на дату зняття підприємства з обліку 11.01.2008р. по платнику тривало апеляційне узгодження податкових зобов'язань, про що було відомо як ДПІ у Печерському районі м.Києва, так і позивачу, і відповідно останній вчинив неправомірно, маючи апеляційне узгодження, здійснював фактичні дії по переходу в іншу місцевість, а саме у м. Луцьк.
Враховуючи вказане, Луцька ОДПІ повернула справу ПП «НТЦ «СЕРВІС»до ДПІ у Печерському районі, оскільки останнє безпідставно знято з обліку на в порушення вимог пп.8.8.4. Порядку.
На підставі вищенаведеного повідомляємо, що ПП «НТЦ «СЕРВІС»не перебуває на обліку у Луцькій ОДПІ. Видана підприємству довідка про взяття на облік платника податків ф.№4-ОПП від 24.01,08р. №63 є недійсною і підлягає поверненню до Луцької ОДПІ.
З тих же причин Свідоцтво платника податку на додану вартість №100092481 від 21.01.2008р. підлягає заміні в ДПІ у Печерському районі м. Києва.
Окрім того, з урахуванням вищевикладеного, вважаємо, що вимога визнати неправомірними дії, є щонайменше безпідставною, оскільки Луцька ОДПІ діяла в порядку та межах визначених чинним законодавством (абз. п.п. 5.2.4 ст. 5 Закону, п.п. 8.8.4 Порядку).
Незаконною є вимога прийняти Луцькою ОДПІ декларації, оскільки позивач за станом на момент розгляду справи не є зареєстрованим платником Луцької ОДПІ, і відповідно облікова справа не заведена.
В засіданні суду представник ДПІ подав копії листів ДПІ у Печерському районі м. Києва на ім?я Луцької ОДПІ від 06.12.2007 р. №22999/7/29310 про надання інформації, від 11.01.2008 р. №269/7/29/210 про передачу справи, а також подав лист ДПІ від 14.03.2008 р. №5832/7/29-310 про надання інформації. Згідно даного листа термін перебування на податковому обліку в ДПІ у Печерському районі м. Києва ПП «НТЦ «Сервіс»продовжений до узгодження процедури апеляційного оскарження, після чого справу буде передано до ДПІ за новим місцезнаходженням.
В засіданні суду представник позивача заявила, що такого листа їй не було надіслано та не повідомлено, що підприємству продовжений термін перебування на податковому обліку в ДПІ у Печерському районі м.Києва, як зазначено в згаданому листі.
Виходячи з обставин, наведених в ухвалі суду, суд вважає за необхідне згідно п.2 ст.53 КАС України залучити до участі у справі за ініціативою суду третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Державну податкову інспекцію у Печерському районі м. Києва.
Приписами п.2 ст.53 КАС України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов?язки.
Для вирішення справи по суті суду необхідні пояснення ДПІ , на підставі яких документів (правових підстав) було передано облікову справу ПП «НТЦ «Сервіс»Луцькій ОДПІ, а також отримано облікову справу підприємства з ДПІ у м. Луцьку та продовжено термін перебування на податковому обліку в ДПІ, як зазначено в листі податкової інспекції від 14.03.2008 р.
Керуючись п.2 ст.53, п.2 ст.150 КАС України, господарський суд
у х в а л и в :
1. Розгляд справи відкласти на 06.05.2008 року до 11 год. 00 хв.
2. Згідно п.2 ст.53 КАС України Державну податкову інспекцію у Печерському районі м. Києва (01011, м. Київ-11, вул. А.Лєскова,2) залучити до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.
3. ДПІ у Печерському районі м. Києва в термін до 05.05.2008 р. подати суду: пояснення , на підставі яких документів, правових підстав, було передано облікову справу ПП «НТЦ «Сервіс»Луцькій ОДПІ та отримано облікову справу з ДПІ у м. Луцьку, а також продовжено термін перебування на податковому обліку в ДПІ підприємства «НТЦ «Сервіс», як зазначено в листі податкової інспекції від 14.03.2008 р.
Суддя Л. О. Черняк