№ 3-70
ПОСТАНОВА №72
27 липня 2007 року м.Київ
Суддя військового місцевого суду Київського гарнізону підполковник юстиції Дячук С.І., розглянувши адміністративні матеріали щодо заступника командира військової частини 1811 - ДССЗ та ЗІ України полковника ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Суми, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину та непрацездатну матір похилого віку, з вищою освітою, проживаючого за адресою:АДРЕСА_1, - за звинуваченням у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, будучи військовою службовою особою, в порушення вимог ч. 2 ст. 34 Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», виконуючи обов'язки за посадою начальника 1-го територіального вузла урядового зв'язку та захисту інформації ДССЗ та ЗІ України, порушував тендерні процедури у період з 1 січня 2006 року по 1 січня 2007 року.
Отже ОСОБА_1 поставлене у провину адміністративне правопорушення в галузі фінансів і підприємницькій діяльності (гл. 12 КУпАП).
Водночас, згідно з правилами ст. 15 КУпАП, яка регламентує порядок притягнення до відповідальності військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, за вчинення адміністративних правопорушень, військовослужбовці, до яких належить і ОСОБА_1, несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. У таких випадках органи (посадові особи), яким надано право накладати адміністративні стягнення, замість накладення стягнення передають матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності. Тільки за порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне придбання або зберігання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду чи окремої постанови судді, щодо подання органу дізнання, слідчого або протесту, припису чи подання прокурора, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, військовослужбовці несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Законом України від 24 березня 1999 року був затверджений Дисциплінарний статут Збройних Сил України, який визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування тощо. Дію даного статуту поширено також і на військовослужбовців Служби безпеки України.
ОСОБА_1 на підставі Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України», який на брав чинності 1 січня 2007 року, до вказаної дати проходив військову службу у відповідних підрозділах Служби безпеки України, відтак являлвся військовослужбовцем даного правоохоронного органу. Військовослужбовці, які на момент набрання чинності цим Законом проходили військову службу в Службі безпеки України, призначаються за їх згодою на відповідні посади осіб рядового чи начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України в порядку переатестації або продовжують проходити військову службу на цих посадах відповідно до законодавства з питань проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, але не пізніш як до 31 грудня 2007 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 уточнив, що і на данйий час є військовослужбовцем СБУ. Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги, що у вчиненні адміністративного правопорушення обвинувачується військовослужбовець, який може нести відповідальність за вказане у протоколі правопорушення тільки за дисциплінарним статутом, суд, керуючись вимогами ч. З ст. 15, ч. 2 ст. 284 КУпАП, вважає за необхідне закрити дану справу. При цьому враховуючи, що встановлені у Дисциплінарному статуті Збройних Сил України строки притягнення до дисциплінарної відповідальності (ст. ст. 87, 96) за вчинене ОСОБА_1 у 2006 році вже минули (відповідну ревізію (службове
розслідування) закінчено 27 червня 2007 року, а даний протокол складено 9 липня 2007 року) суд не вбачає правових підстав і для направлення вказаних матеріалів відповідному органу для вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до такого виду юридичної відповідальності.
На підставі викладеного і, керуючись ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - закрити на підставі ч. 3 ст. 15 КУпАП.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.