Судове рішення #19762401

   Справа № 2-2109/2011

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

     

19.12.2011 року                                                                                                              м. Севастополь

     Балаклавський  районний суд  м. Севастополя  у складі:

      головуючого  -  судді Сафонова В.В.,

при секретарі  Сазонові Ю.В.,

у письмовому провадженні,  розглянувши у  судовому засіданні  в м. Севастополі цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до КСП агрофірма «Червоний Жовтень» та  Орлинівської  сільської  ради про визнання права власності на домоволодіння,-

                                                                       в с т а н о в и в :

        27.07.2011 року позивач звернулася до суду з вищеозначеним позовом про визнання за нею права власності на домоволодіння № 36 з надвірними і господарськими  будівлями, розташоване за адресою: м. Севастополь, с. Гончарне, вул. Гранітна, з наступною реєстрацією домоволодіння в КП "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" СМР. В обгрунтування позову посилалась на те, що з 1974 року  вона разом з чоловіком ОСОБА_2 працювала  КСХП " Червоний Жовтень", де і придбала  спірне домоволодіння, ссуду погасила достроково, проте не оформила право власності на домоволодіння у встановленому законом порядку, хоча до теперішнього часу мешкає у будинку, слідкує за його станом, проводить необхідний ремонт.

          В судове засідання позивач не з'явилася. Надала заяву з проханням слухати справу за її відсутністю, позов підтримує.

          Представники відповідачів  в судове засідання не  з'явилися, надіслали до суду заяви про визнання позову та про розгляд справи за їх відсутністю.

          При вказаних обставинах суд  розглянув справу у відсутності сторін, на підставі  наданих доказів, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки до судового засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

          Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

          Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована з 13.08.1974 року по теперішній час за адресою: м. Севастополь, с. Гончарне, вул. Гранітна, 36 (а.с. 15).

          Згідно  технічного паспорту  на житловий будинок № 36 по вул. Гранітна в с. Гончарне м. Севастополя він складається з літ "А": житлова кімната площею 17,7 м.кв., житлова кімната площею 12,5 м. кв., житлової кімнати площею 11,1 м. кв., кухні площею 9,1 м. кв., коридору площею 8,3 м. кв., комори площею 2,8 м.кв., підсобних приміщень: літньої кухні літ "Б", навісу літ "И", сараю літ "К", сараю  літ "Л", вбиральні літ "Н", огорожі та  колодязя (7-11).

          З довідки виданої ОСОБА_1   01.08.1974 року  радгоспом "Червоний жовтень" вбачається що, вона у повному обсязі сплатила КСХП "Червоний жовтень" ссуду за будинок  у сумі 600 рублів (а.с. 13).

          Наказом по радгоспу "Червоний жовтень" № 73-к від 06.03.1978 року  ОСОБА_3 надано у користування земельну ділянку площею 0,10 га, яка рахується за домоволодінням № 36 по вул. Гранінтній в с. Гончарне м. Севастополя, що підтверджується дослідженою у судовому засіданні довідкою Орлинівської сільської Ради від 29.06.2011 р. № 1483 (а.с. 14).

          Повідомленням начальника  КП "БТІ та ДРОНМ" СМР підтверджується факт того, що ОСОБА_1  проводила різноманітні самовільні будівельні роботи з перепланування та добудови домоволодіння № 36 по вул. Гранітної в с. Гончарне в м. Севастополя(а.с. 14),  направлені на поліпшення стану будинку , тобто весь час з 1974 року по теперішній час ставилася до спірного домоволодіння як до своєї власності, крім того, відповідачі жодного разу  протягом зазначеного часу  не заявляли своїх прав на спірне домоволодіння.

          Правовстановлюючих документв на домоволодіння ОСОБА_1 не має, у зв'язку з чим їй було відмовлено КП "БТІ та ДРОНМ" СМР в реєстрації права власності (а.с. 16).

          Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна має право пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у випадку втрати ним документу, який посвідчує його право власності.

          На підставі викладеного суд, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання за нею  права власності на домоволодіння № 36 по вул. Гранітній в с. Гончарне в м. Севастополі, підлагають задоволенню.

          Щодо вимог позивача стосовно наступної реєстрації домоволодіння в КП "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" СМР, суд вважає, що вони не підлягають задоволенню, оскільки у випадку відмови КП "Бюро технічної інвентаризації та державної реєстрації об'єктів нерухомого майна" СМР в реєстрації права власності за ОСОБА_1 відповідно до цього рішення, такі вимоги повинні розглядатися за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

          Судові витрати, суд відносить на рахунок позивача, за її проханням.

          На підставі ст.ст. 375, 376, 392 ЦК України,  керуючись вимогами ст.ст. 10-11, 27, 60, 88, 158, 197,212-215, 218,  294-296 ЦПК України, суд,-                                                                   

                                                         

                                                                         в и р і ш и в:

    

          Позов ОСОБА_1 до КСП агрофірма «Червоний Жовтень» та  Орлинівської  сільської  ради  Балаклавського району м. Севастополя про визнання права власності на домоволодіння задовольнити  - ч астково.

          Визнати право власності на домоволодіння  №36 з надвірними і господарськими забудовами, розташованого за адресою  вул. Гранітна, село Гончарне, Балаклавського району, м. Севастополя за   ОСОБА_1.

          В останній частині позову відмовити.  

          Рішення суду набуває законної сили  протягом  10 (десяти) днів від дня проголошення рішення.

          Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

          Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення  судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

            

           

Головуючий  суддя:                                                                                                         В.В.   Сафонов


                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація