Судове рішення #1972424
Справа №2а-159/07 р

Справа №2а-159/07 р.

 

 

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

07 серпня 2007 р.                     Сихівський районний суд м.  Львова в складі:

головуючого-судді - Головатого В.Я.,  при секретарі - Мірошникові П.В.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1до Управління пенсійного фонду у Галицькому районі м. Львова про неправомірні дії щодо відмови у перерахунку щомісячної додаткової пенсії,  перерахунок що місячної додаткової пенсії та стягнення недоотриманої додаткової пенсії,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся з позовом на неправомірні дії Управління пенсійного фонду у Галицькому районі м.  Львова щодо перерахунку пенсії,  мотивуючи тим,  що відповідач відмовляється здійснити перерахунок додаткової пенсії,  що передбачена  ст.  ст. 50,  51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,  що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у відповідному процентному розмірі мінімальної пенсії за віком,  розмір якої щорічно визначається Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму»; на підставі наведеного просить стягнути з відповідача недоотриману додаткову пенсію за період червень 2004 р, - травень 2007 p.,  зобов'язати відповідача починаючи з червня 2007 р. виплачувати щомісячну додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю,  із врахуванням розміру мінімальної пенсії за віком встановленої Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму».

В судовому засіданні позивач свої позовні    вимоги підтримав,  дав пояснення,  аналогічні фабулі позову.

Представник відповідача проти позову заперечила та пояснила,  що позивачу додаткова пенсія нараховується відповідно до  ст.  ст.  49,  50, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист ,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 р. № 1,  відповідно до якої додаткова пенсія встановлена у розмірі 19.91 гри. Із прийняттям змін до  ст.  67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 31.10.2006 р. передбачено,  що в разі зростання розміру прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили працездатність,  визначеного законом,  підвищується розмір додаткової пенсії встановлений для чорнобильців,  який нараховується із врахування коефіцієнта зростання прожиткового мінімуму. Щодо мінімальної пенсії в розмірі прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили працездатність,  то відповідно до  ст.  28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,  мінімальна пенсія за віком застосовується лише під час призначення (страхових) трудових пенсій і не застосовується під час призначення пенсії за іншим законом.

Заслухавши пояснення сторін,  з'ясувавши дійсні обставини справи,  суд вважає,  що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  ст.  49,  50,  51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» позивачі мають право на встановлення пенсії у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком,  що не заперечується представником відповідача.

 

Відповідно до п.3  ст.  28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,  мінімальний розмір пенсії за віком,  що встановлений п. 1  ст.  28. застосовується виключно для визначення розмірів пенсій,  призначених згідно із вище зазначеним законом,  тобто,  застосовується для призначення страхових (трудових) пенсій. Позивачі посилаються на те,  що розмір мінімальної пенсії за віком,  із якої слід вираховувати додаткову пенсію,  визначений п. 1  ст.  28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили працездатність,  що щорічно закріплюється Законами України «Про затвердження прожиткового мінімуму...» на відповідний рік.

Чинним законодавством розмір розрахунку додаткової пенсії,  передбаченої Законом України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  встановлений Постановою Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 р. «Про підвищення розмірів пенсій та її соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів,  фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету» і становить 19.91 гри.

Згідно до Закону України «Про внесення змін до Закон України «Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 05.10.2006 р. № 231,   ст.  67 зазначеного закону доповнено ч.3,  відповідно до якої у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили працездатність,  визначеного законом,  підвищується розмір додаткової пенсії та перерахунок даної пенсії встановлюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму,  шляхом розрахунку коефіцієнту росту прожиткового мінімуму та підвищення пенсії на відповідний коефіцієнт. Даний Закон набув чинності з 31.10.2006 р. і не має зворотної сили.

Оскільки чинним пенсійним законодавством не передбачено перерахунок пенсії,  особам,  що постраждали від Чорнобильської катастрофи,  із врахування розміру мінімальної пенсії за віком встановленої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,  тому в позові слід відмовити.

На підставі  ст.  ст.  49, 50. 51,  67 Закону України Про статус і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  ч 3  ст.  28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,  п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 1 від 03.01.2002 р. «Про підвищення розмірів пенсій та її соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів» та керуючись  ст.  160 КАС України суд.

 

ПОСТАНОВИВ:

 

В задоволені адміністративного позову ОСОБА_1до Управління Пенсійного фонду у Галицькому районі м.  Львова про неправомірні дії щодо відмови у перерахунку щомісячної додаткової пенсії,  перерахунок щомісячної додаткової пенсії та стягнення недоотриманої додаткової пенсії - відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення; апеляційна скарга на постанову - подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження; заява та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Сихівський районний суд м. Львова.

  • Номер:
  • Опис: ненарахування та невиплату грошової компенсації за невидані продовольчі пайки
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-159/07
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Головатий В.Я.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.12.2015
  • Дата етапу: 17.12.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація