справа № 5-35/2008р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2008 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Гончара В.М.,
при секретарі Попруженко Л.М.,
за участю прокурора Глобенка О.Г.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді справу за поданням Кіровоградського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВП України в Кіровоградській області про відміну звільнення від відбування покарання з випробуванням на позбавлення волі і направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду, відносно: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кіровограда, українця, громадянина України, із професійно технічною освітою, розлученого без постійного місця проживання,
ВСТАНОВИВ:
Вироком Кіровоградського районного суду Кіровоградської області від 23 серпня 2007 року, ОСОБА_1 засуджений за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі, з застосуванням ст.ст.75, 76 КК України з випробуванням на 3 роки та покладенням ов'язку періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Орган кримінально-виконавчої системи звернувся до суду з поданням про скасування випробування і направлення ОСОБА_1 для відбування покарання, призначеного вироком суду, оскільки він не виконує покладені на нього судом обов”язки які виразились в його неявках на реєстрацію, в даний час місце його перебування не встановлено і за поданням інспекції стосовно ОСОБА_1 заведено розшукову справу.
Засуджений ОСОБА_1 в судове засідання не з”явився.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, та думку прокурора, який не підтримав подання з причин відсутності в судовому засіданні засудженого, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає.
Статтею 411 КПК України передбачено, що питання пов”язані з виконанням вироку, вирішується судом у судовому засіданні з участю прокурора. В судове засідання, як правило викликається засуджений. Питання, щодо обов”язкової участі засудженого в засіданні суду вирішується судом.
Враховуючи, що судом розглядається подання про скасування випробування і направлення ОСОБА_1 для відбування покарання, призначеного вироком суду і для об”єктивного вирішення справи необхідно встановити причини не виконання засудженим покладених обов”язків судом, а тому суд вважає, що в судовому засіданні повинна бути обов”язкова участь засудженого ОСОБА_1, тобто справа може бути розглянута лише після його розшуку та доставлення до суду.
Відповідно до вимог ч.1 ст.164 КВК України кримінально-виконавча інспекція веде персональний облік засуджених протягом іспитового строку, спільно з органами внутрішніх справ та відповідними громадськими формуваннями проводить індивідуально-профілактичну роботу із засудженими та контролює додержання ними громадського порядку і виконання обов”язків, покладених на них судом; вносить подання органу органу внутрішніх справ щодо здійснення приводу засуджених, які не з”явилися за викликом кримінально-виконавчої інспекції; організовує початковий розшук засуджених, місцезнаходження яких невідоме, та надсилає матеріали до органів внутрішніх справ для оголошення розшуку таких засуджених.
Відповідно до ч.6 ст.166 КВК України, особа звільнена від відбування покарання з випробуванням, розшук якої оголошено у зв”язку з ухиленням від відбування покарання, затримується і конвоюється органом внутрішніх справ у порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством.
В п.14 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21 грудня 1990 року №11 ( із змінами та доповненнями), такі справи розглядаються судом колегіально чи суддею одноособово, про день та час розгляду справи суд повинен повідомити засудженого.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що в поданні Кіровоградського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВП України в Кіровоградській області слід відмовити.
Керуючись ст. 78 КК України, ст. ст. 408-2, 411 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У поданні Кіровоградського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУПВП України в Кіровоградській області про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням на позбавлення волі і направлення ОСОБА_1 для відбування покарання, призначеного вироком суду,- відмовити.
Постанова може бути оскаржена протягом 7 діб.
Суддя “ підпис”
Згідно оригіналу
Суддя Кіровоградського районного
суду Кіровоградської області В. М. Гончар