- Захисник: Дяченко Михайло Дмитрович
- обвинувачений: Кузенко Михайло Дмитрович
- потерпілий: Сайко Ірина Олександрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 351/621/25
Номер провадження №1-кп/351/172/25
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2025 року м. Снятин
Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12025096230000027, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.03.2025, про обвинувачення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Будилів Снятинського району Івано-Франківської області, зареєстрованого та фактично проживаючого по АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, із середньою освітою, офіційно не працевлаштованого, не одруженого, на утриманні нікого немає, депутатом не обирався, не є особою з інвалідністю, не судимого,
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_3 умисно спричинив легкі тілесні ушкодження потерпілій ОСОБА_4 , що спричинило короткочасний розлад здоров`я останньої.
Кримінальний проступок було вчинено за таких обставин.
ОСОБА_3 , перебуваючи 09.03.2025 приблизно о 19:00 год по вул. Шевченка у с. Будилів Снятинської ТГ Коломийського району Івано-Франківської області, на ґрунті неприязних відносин, вчинив конфлікт із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителькою АДРЕСА_1 , в ході якого у ОСОБА_3 виник протиправний умисел, спрямований на спричинення тілесного ушкодження ОСОБА_4 .
Відтак ОСОБА_3 , діючи умисно, з метою спричинення тілесного ушкодження ОСОБА_4 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи настання таких наслідків щодо здоров`я потерпілої ОСОБА_4 , наніс їй два удари правою ногою в ділянку обличчя та два удари тією ж ногою в ділянку грудної клітки.
Тим самим, умисними діями ОСОБА_3 потерпілій ОСОБА_4 спричинено тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми та струсу головного мозку, які згідно з висновку судового експерта відносяться до легких тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров`я, а також синців правого і лівого ока, правої і лівої молочної залози та садна правої надбрівної дуги, які згідно з висновком судового експерта відносяться до легких тілесних ушкоджень.
Отже, своїми умисними діями ОСОБА_3 вчинив кримінальний проступок, передбачений ч.2 ст. 125 КК України, тобто умисне легке тілесне ушкодження потерпілій, що спричинило короткочасний розлад здоров`я останньої.
Обвинувальний акт щодо ОСОБА_3 , у порядку ст. 302 КПК України, надійшов до суду з клопотанням прокурора про його розгляд у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та без його участі.
Зі змісту заяви обвинуваченого ОСОБА_3 , яка була складена в присутності захисника ОСОБА_5 , вбачається, що останній беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, а саме умисного спричинення легкого тілесного ушкодження потерпілій, що спричинило короткочасний розлад її здоров`я, погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження, згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, надавав свою згоду на розгляд обвинувального акту без його участі у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Крім цього, суд зазначає, що до обвинувального акту також додана письмова заява потерпілої ОСОБА_4 щодо згоди з встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлення з обмеженням права апеляційного оскарження, згідно з ч. 2 ст. 302 КПК України, та згоди з розглядом обвинувального акта у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні та за відсутності всіх учасників справи.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе розглянути обвинувальний акт про вчинення ОСОБА_3 кримінального проступку в спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, що узгоджується з приписами ч. 2 ст. 381 КПК України, шляхом вивчення обвинувального акту та доданих до нього матеріалів із ухваленням вироку без зазначення доказів на підтвердження встановлених обставин, відповідно до ч. 2 ст. 382 КПК України.
Відповідно до частини 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши обвинувальний акт та додані до нього матеріали в їх сукупності, перевіривши встановлені органом досудового розслідування обставини, які не оспорюються учасниками судового провадження, суд дійшов висновку, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні ним кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, знайшла своє підтвердження та доведена повністю.
Кваліфікація дій обвинуваченого ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 125 КК України є правильною, так як він вчинив умисне спричинення легких тілесних ушкоджень потерпілій, що спричинило короткочасний розлад її здоров`я.
Відповідно до вимог ст. 65 КК України, призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , передбаченою п. 1 ч. 1 ст. 66 КК України, є щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , передбачених ст. 67 КК України, судом не встановлено.
За приписами ч. 2 ст. 65 КК України, особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень.
Призначаючи обвинуваченому ОСОБА_3 покарання, суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення.
Згідно з ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 125 КК України, є кримінальним проступком.
Обираючи вид та міру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , виходячи з принципу індивідуалізації покарання, суд враховує також спосіб посягання, форму та ступінь вини обвинуваченого, а також особу обвинуваченого.
Так, обвинувачений ОСОБА_3 раніше не судимий, не перебуває на обліку в психіатричному та в наркологічному кабінеті, за час проживання на території села Будилів Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області скарг та нарікань з боку сусідів, родичів на його поведінку не надходило.
За викладених обставин, суд дійшов висновку, що покарання обвинуваченому слід призначити в межах санкції ч. 2 ст. 125 КК України у виді штрафу, яке буде відповідати не тільки тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, буде обґрунтованим, необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Підстав для обрання запобіжного заходу ОСОБА_3 судом не встановлено.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.
Речові докази та процесуальні витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 369-370, 373-374, 381-382 КПК України, суд,
у х в а л и в :
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Вирок суду, ухвалений за результатами спрощеного провадження в порядку, передбаченому статтями 381 та 382 КПК України, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставини.
З інших підстав вирок може бути оскаржений до Івано-Франківського апеляційного суду через Снятинський районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, з урахуванням особливостей, передбачених ст. 394 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 382 КПК України копію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
Суддя ОСОБА_6
- Номер: 1-кп/351/172/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 351/621/25
- Суд: Снятинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мартинюк В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2025
- Дата етапу: 17.04.2025
- Номер: 1-кп/351/172/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 351/621/25
- Суд: Снятинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мартинюк В. І.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2025
- Дата етапу: 18.04.2025
- Номер: 1-кп/351/172/25
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 351/621/25
- Суд: Снятинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Мартинюк В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2025
- Дата етапу: 18.04.2025