Судове рішення #19602878

справа №0670/8466/11  

категорія  10.2.3

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                    25 жовтня 2011 р.                                                                        м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді   Майстренко Н.М.,

за участю секретаря - Гнітецької Т.Ф.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом  Житомирського міського центру зайнятості - виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  < Текст > до   ОСОБА_1   < Текст > про  стягнення 8004,02 грн.,

встановив:

Житомирський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 8004,02 грн.  виплаченої їй допомоги по безробіттю за період з 06.01.2009 року по 24.07.2009 року. Свої вимоги мотивує тим, що відповідачем не дотримано умови, за яких можливе надання соціальних послуг, з огляду на працевлаштування безробітного під час перебування на обліку в центрі зайнятості.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав,  просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання повторно не з’явився, своїми процесуальними правами, передбаченими ст. 49 КАС України, не скористався, щодо причин неявки суд не повідомив, хоча про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений у встановленому законом порядку.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Житомирському міському центрі зайнятості як безробітна з 30.12.2008 року  по 25.07.2009 року, отримала 8004,02 грн. допомоги по безробіттю, що підтверджується довідкою позивача від 16.05.2011 року №668.

Звертаючись 06.01.2009 року до Житомирського міського центру зайнятості з заявою про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідач повідомив, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсії не отримує, не має права на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах, та на пенсію за вислугу років.

У той же час,  Житомирським міським центром зайнятості відповідно до пункту 4 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним (затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 13.02.2009 року №60/62) було проведено обмін інформацією з Державною податковою адміністрацією у Житомирській області, після чого  складено акт від 28.02.2011 року №151, яким встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до договору від 01.09.2008 року  №1089 надавала послуги Асоціації "Стратегічний розвиток підприємств "Ренесанс", що підтверджується актами здачі - прийняття наданих послуг.

Таким чином,  ОСОБА_1 під час перебування на обліку в Житомирському міському центрі зайнятості як безробітна була зайнятою особою відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" і не повідомила центр зайнятості про те, що надавала послуги Асоціації "Стратегічний розвиток підприємств "Ренесанс", продовжуючи перебувати на обліку як безробітна та одержувати допомогу по безробіттю.

Вирішуючи питання про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог, судом враховується, що Законом України "Про зайнятість населення" передбачено, що в Україні до зайнятого населення, зокрема, належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно до Закону України "Про особисте селянське господарство".

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови  виплати  їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно ч. 3 ст. 36 Закону сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Крім того, відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2006 року №357, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (пункт 6 постанови).

Пунктом 7 цього ж Порядку визначено, що протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодавцю повідомлення про необхідність відшкодування незаконно виплачених особі коштів протягом 10 календарних днів після отримання повідомлення.

У разі відмови особи повернути кошти або відмови роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Під час перебування на обліку в центрі зайнятості відповідач як безробітній  отримав допомогу по безробіттю у сумі 8004,02 грн. Зазначені кошти відповідачем у добровільному порядку повернуті не були.

Зважаючи на викладене правове регулювання спірних правовідносин та встановлені у справі обставини щодо умисного невиконання відповідачем свого обов'язку щодо повідомлення відомостей про факт його працевлаштування, який призвів до порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування  на випадок безробіття", суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.   

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд  

постановив:

Адміністративний позов Житомирського міського центру зайнятості - виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житомирського міського центру зайнятості - виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 8004,02 грн. виплаченої  їй допомоги по безробіттю.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Головуючий суддя:                                                                      Н.М. Майстренко  

          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація