Судове рішення #19570609

                                                                            

                                                                                              Справа № 2 а - 5560/11

ПОСТАНОВА                                                                                                                                                                ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2011 року

Волноваський районний суд, Донецької області

у складі: головуючого: судді - Ковей JI.B.

при секретарі - Денисенко Н.В.

За участю позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Волноваха, Донецької області адміністративний позов за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Волноваському районі Донецької області про оскарження дій та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до суду, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що вона отримує пенсію за віком з 24.08.2005 роуку, продовжує працювати. Звернувся 16.03.2010 ро до відповідача за перерахунком пенсії відповідно до частини 4 статті .42 Закону України «Про загальнообов*язкове державне пенсійне страхування». Відповідач зробив їй перерахунок пенсії з урахуванням додаткового стажу та заробітної плати, але з застосуванням показника заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік (1 197 гривен 91 копійку), замість цього показника за 2010 році, тобто календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, а 11.11.2010 року позивачка отримала відповідь. Внаслідок цього вона щомісячно недоотримує пенсію.

Просить суд визнати неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України у Волноваському районі, Донецької області щодо перерахунку призначеної їй пенсії та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної їй пенсії у відповідності до ст. 42 ч.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким при проведенні перерахунку пенсії застосовується показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто 2009 рік, починаючи з 16.03. 2010 року.

У судове засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі.

Представник управління Пенсійного Фонду України у Волноваському районі, Донецької області в судове засідання не з»явився, про день і час розгляду справи повідомлявся відповідно до вимог чинного законодавства, що вбачається з розписки про отримання судової повістки про прочину неявки суд не інформував, тому причину неявки суд визнав не поважною.

Суд, заслухав думку позивача яка не заперенчувала проти розгляду справи у відсутність представника відповідача вважає можливим розгляд справи у відсутність представника відповідача.

Суд,заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України у Волноваському районі, Донецької області з 24.08.2005 року, де отримує пенсію за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням виданим на ім’я позивача, що є наявним у справі.

Про те, що позивач працює до теперішнього часу, вбачається з ксерокопії трудової книжки, що є наявною у справі.

Відповідно до ст. 42 ч.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії застосовується показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Пунктом 1 частини 1 ст. 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права та свободи людини і громадянина, гарантії цих прав та свобод.

За 4.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

За статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За Преамбулою Закона України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим законом.

Статтею 58 зазначеного закону на Пенсійний фонд покладене керівництво та управління солідарною системою, збір, акумуляція та облік страхових внесків, призначення пенсії та підготовка документів для її виплати, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення контролю за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішення питань, пов'язаних з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені і статутом Пенсійного фонду.

Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року визначено, якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт який підлягав застосуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов’язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.


На підставі викладеного, суд вважає незаконним дії відповідача з приводу проведення перерахунку пенсії позивачу, проведеного у 2010 році, з застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та відповідачем враховується для обчислення пенсії за 2007 рік ( 1197 грн.91 коп.), оскільки це прямо протирічить нормам ст. 42 ч.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що при проведенні перерахунку пенсії застосовується показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.

Позивач звернулася до відповідача за перерахунком призначеної їй пенсії 16.03.2010 року, а тому при проведенні перерахунку призначеної їй пенсії повинен застосовуватися показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік.

Посилання впредставника відповідача у відповіді № 4156/К-01-01-03 від 11.115.2010 року позивачу на спільний лист від 11.03.2009 року № 20/0/18-09/039 Міністерства праці та соціальної політики Україні та Пенсійного фонду України яким їх забов*язано при перерахунку пенсій у 2010 році застосовувати показник заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.), суд вважає безпідставними та такими, що не ґрунтується на законі.

Відповідно до вимог 4.4 ст. 45 закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою ст.35, ч.2 ст.38, ч.З ст. 42 і ч.5 ст. 48 цього закону проводяться в такі строки: (абзац перший частини четвертої ст. 45 із змінами, внесеними згідно із законом № 2291-15 від 23.12.2004р):

- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Таким чином суд приходить до висновку про необхідність зобов’язання відповідача здійснити перерахунок з 01 квітня 2010 року.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст.ст. 40, 42, 45 Закона України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 1-6, 10, 11, 15, 17, 23,48,58,69-71,86, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160- 163 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Волноваському районі про визнання незаконною відмову та зобов»язати здійснити перерахунок - задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України у Волноваському районі, Донецької області щодо перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 пенсії у відповідності до вимог ст. 42 ч.4 ЗаконуУкраїни «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Зобов’язати управління Пенсійного Фонду України у Волноваському районі, Донецької області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату призначеної пенсії у відповідності до ст. 42 ч.4 Закона України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким при проведенні перерахунку пенсії застосовується показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу

в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто 2010 рік, починаючи з 01 квітня 2010 року.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня його проголошення.

                    Суддя




                                          

  • Номер: 2-а/2303/4480/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-5560/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Ковей Л.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.10.2011
  • Дата етапу: 14.02.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація