УХВАЛА
Іменем України
25 липня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим в складі:
Головуючого, судді Шестакової Н.В.
Суддів: Осоченко А.М. Філатової С В.
при секретарі Галіч Ю.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 голова ОСК-46 Дербенцева Лідія Євсеївна, про виселення,
за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3,ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселенні та стягненні грошової суми
за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - ОСОБА_5 на рішення Ялтинського міського суду від 08 листопада 2006 року,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Ялтинського міського суду від 08 листопада 2006 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 голова ОСК-46 Дербенцева Лідія Євсеївна, про виселення, а також у позові ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3,ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням, виселенні та стягненні грошової суми.
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 - ОСОБА_5 ставить питання про скасування рішення в частині відмови у задоволенні позову ОСОБА_1 з ухваленням нового рішення про задоволення його позову, мотивуючи тим, що суттєві обставини по справі встановлені неповно; суд першої інстанції не врахував, що ОСОБА_2 робить неможливим для ОСОБА_1проживання з останньою в одній квартирі, погрожує йому, замінила замок на вхідних дверях і перешкоджає його вселенню у квартиру.
Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, заслухавши доповідача, представника ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Розглядаючи цивільно-правовий спір за позовом ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 не надав достатньо доказів про можливість застосування ст.116 ЖК України, надані докази свідчать про наявність неприязних взаємовідносин міжОСОБА_1 і ОСОБА_2
Справа №22-ц-4055/2007р. Головуючий в 1 інстанції Шумов В.В.
Доповідач Шестакова Н.В.
Висновки суду в оскарженій частині рішення відповідають обставинам справи, а також вимогам матеріального і процесуального права.
Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 і ОСОБА_2 є колишніми членами сім'ї співвласників квартири - третіх осіб ОСОБА_3, ОСОБА_4., їх право на проживання у цій квартирі зареєстровано, однак міжОСОБА_1 і ОСОБА_2 існують суперечки щодо проживання у квартирі.
Відповідно до ст.157 ЖК України членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено без надання іншого жилого приміщення у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу. Згідно із ст. 116 ЖК України підставами для виселення є, зокрема, неможливість спільного проживання у зв'язку із систематичним порушенням правил співжиття.
За змістом позовних вимог ОСОБА_1ОСОБА_2 систематично ображає його, провокує на бійку, змінила замок на вхідних дверях, внаслідок чого він не може потрапити у квартиру, тобто по суті мова йде про здійснення перешкод у користуванні житлом. Докази, які надані ОСОБА_1, не свідчать про наявність обставин систематичного порушення ОСОБА_2 правил співжиття.
Принцип змагальності судового процесу, який встановлено ст.ст. 10,60 ЦПК України, зобов'язує кожну сторону у справі довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Приймаючи до уваги те, що конкретні докази обставин систематичного порушення правил співжиття з боку ОСОБА_2 апелянтом не надані, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.303,307,308 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_5 відхилити.
Рішення Ялтинського міського суду від 08 листопада 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України на протязі двох місяців.