Судове рішення #19525333

Суворовський районний суд м.Одеси


Справа №: 3-6847/11


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.12.2011  року                                                                                             м. Одеса

Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Боднар С.М., розглянувши матеріали, що надійшли із Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси у відношенні


ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1, директора ПП «Гепард», що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 883/23-6 від 06 вересня 2011 року  при проведенні документальної позапланової невиїзної перевірки суб’єкта господарювання ПП «Гепард», що розташоване за адресою: м. Одеса, вул.. Миколаївська дорога, 142, щодо підтвердження господарських відносин з ТОВ «Південна будівельна компанія-9»встановлено, що ОСОБА_1, являючись директором ПП «Гепард», допустив порушення п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7, п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року.  

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 163-1 ч. 1 КУпАП –порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку.

В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи оповіщений належним чином, причин неявки суду не повідомив.  

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП підлягає закриттю з наступних підстав.

Головний державний податковий ревізор –інспектор відділу податкового контролю та аналітичної роботи управління податкового контролю юридичних осіб Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси ОСОБА_2, якою було складено протокол про адміністративне правопорушення № 883/23-6 від 06 вересня 2011 року, вказує на те, що директором ПП «Гепард»ОСОБА_1 було порушено вимоги п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7, п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п.7.4, п.п. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року, проте, в чому саме полягає факт скоєння правопорушення не зазначено, крім того, не враховано ту обставину, що даний закон визнано таким, що втратив чинність на підставі Податкового кодексу України № 2755-VI від 02 грудня 2010 року, який набрав чинності 01 січня 2011 року.

Таким чином, з 01 січня 2011 року  Закон України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року не діє, а притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за цим законом є  прямим порушенням вимог ст. 58 Конституції України, яка передбачає те, що закони та інші  нормативно-правові  акти  не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час  їх  вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Крім того, згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Таким чином, на день складення протоколу про адміністративне правопорушення, а тим паче, на день надходження до суду матеріалів адміністративної справи, нормативно-правовий акт, а саме Закон України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року, на підставі якого складено протокол про адміністративну відповідальність, втратив свою чинність, а тому ОСОБА_1 не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

Згідно ст. 247 ч. 1  п. 6 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.    

Дослідивши матеріали адміністративної справи, врахувавши, що Закон України «Про податок на додану вартість»№ 168/97-ВР від 03 квітня 1997 року, на підставі якого складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні директора ПП «Гепард»ОСОБА_1, визнано таким, що втратив свою чинність, суддя приходить до висновку, що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Керуючись ст. 58 Конституції України, ст.ст. 8, 163-1 ч. 1, ст. 247 ч. 1 п. 6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

 Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1  КУпАП закрити в зв’язку скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.

 Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація