Справа № 2- 192 / 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
14 березня 2008 року Бобровицький районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого судді Демченко Л.М.
при секретарі Урбановій Т. І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бобровиця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Соколівської сільської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, мотивуючи вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 в с. Красне Бобровицького району, Чернігівської області. Після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, яке складається з земельної частки / паю/ та іншого майна.
Заяву про прийняття спадщини до Бобровицької нотконтори не змогла подати, тому, що на спливі шестимісячного строку перебувала у відрядженні. Тому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2
В судове засідання позивачка не з"явилась . Надіслала заяву в якій просить справу слухати в її відсутність, позовні вимоги підтримує. / а.с. 14/
Відповідач надіслав суду заяву в якій просить справу слухати в його відсутність. Позовні вимоги визнає в повному обсязі./ а.с. 15/
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню. Постановляючи рішення суд виходить з слідуючого. Судом встановлено, що мати позивачки ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Красне Бобровицького району / а.с. 8 / Після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку / пай/ ксп „ Україна” . / а.с. 9/ Спадкоємцем по закону являється позивачка по справі / а.с 5-8/
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. На спадщину може претендувати територіальна громада в особі Соколівської сільради, так як в передбачений чинним законодавством строк позивач не подав до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні достовірно з'ясовано, що позивачка по справі ОСОБА_1 на спливі шестимісячного строку перебувала у відрядженні, що підтверджується довідкою з місця роботи / а.с. 10/. Тому суд вважає , що позивачка по справі ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк, встановлений для подачі заяви до нотаріальної контори з поважних причин і визначає їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини три місяці.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, суд ,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Соколівської сільської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.
ОСОБА_1 визначити додатковий строк три місяці з дня вступу рішення в законну силу для подання нею заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернігівської області протягом двадцяти днів, після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення , через Бобровицький районний суд.
Суддя