Справа № 2 -213/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007 року. Миколаївський районний суд Одеської області.
В складі головуючого судді: Парій І.О.
При секретарі: Товт Т.В.
Розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Миколаївка справу за позовом ОСОБА_1до Миколаївського районного бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на самочинно збудований склад з підсобними приміщеннями.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Миколаївського районного бюро технічної інвентаризації про визнання права власності на самочинно збудований склад з підсобними пріщеннями.
Відповідач у судове засідання не з'явився , від нього до суду надійшла письмова заява, в якій він просить справу розглянути в його відсутність і що він позовні вимоги позивача визнає повністю.
Вислухавши позивача , вивчивши матеріали справи суд вважає , що позов підлягає задоволенню з підстав передбачених ст.ст. 331, 376, 392 ЦК України.
У судовому засіданні встановлено , що протягом 2000 - 2006 років по вулиці АДРЕСА_1позивач ОСОБА_1. самочинно , без належно затвердженого проекту, збудував склад з підсобного приміщення розміром 1185,5 кв.м..
Рішенням Стрюківської сільської ради Миколаївського району Одеської області № 5 від 24 січня 2007 року , за результатами розгляду заяви позивача , йому під будівництво та обслуговування складу з приміщеннями, було виділено земельну ділянку розміром 0,250 га. та для ведення особистого підсобного господарства виділено земельну ділянку розміром 0,288 га. по АДРЕСА_1(а.с. 3 ).
Факт забудови зазначеного складу також підтверджується накладними на придбання будівельних матеріалів та виготовленою технічною документацією (а.с.5-7).
З таких підстав суд вважає можливим визнати право власності на зазначений самочинно збудований склад з підсобними приміщеннями за позивачем ОСОБА_1..
У відповідності зі ст.331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно ( житлові будинки , будівлі, споруди тощо ) виникає з моменту завершення будівництва.
У відповідності зі ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою , яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10 , 60 , 212 ЦК України, суд -
РІШИВ:
Визнати за ОСОБА_1право власності на склад з підсобними приміщеннями , які розташовані по АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження вказаного рішення суду сторони мають право подати протягом десяти днів, починаючи з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на вказане рішення суду може бути подана сторонами протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 2-во/758/55/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-213/07
- Суд: Подільський районний суд міста Києва
- Суддя: Парій І.О.
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.06.2017
- Дата етапу: 23.06.2017