ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
26 жовтня 2011 року справа № 5020-407/2011
Господарський суд міста Севастополя у складі судді Янюк О.С.,
за участю представників:
ініціюючого кредитора –ОСОБА_1 (довіреність від 15.03.2011 б/н);
боржника –не з’явився;
розпорядника майна –не з’явився;
кредитори –не з’явилися;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „Лугінтертех-Союз”
(вул. Леніна, 38, м. Луганськ, 91000)
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Даталюкс Дистри»
(вул. Леніна, 19, м. Севастополь, 99005)
про визнання боржника банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Лугінтертех-Союз” звернулося до господарського суду міста Севастополя із заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю „Даталюкс Дистри” про порушення справи про банкрутство.
Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 21.03.2011 порушено провадження у справі № 5020-407/2011, призначено підготовче засідання. Цією же ухвалою введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою від 04.04.2011 грошові вимоги ТОВ „Лугінтертех-Союз” визнані в повному обсязі; заявника зобов’язано подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ „Даталюкс Дистри”; введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено Бикову С.В., яку зобов’язано скласти реєстр вимог кредиторів і направити його до суду на затвердження в строк до 07.06.2011; призначена дата попереднього засідання суду.
20.04.2011 в офіційному виданні - газеті «Голос України»№72 (5072) було опубліковано оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Даталюкс Дистри».
Ухвалою від 04.08.2011 затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ «Даталюкс Дистри»в наступному складі:
- ПП “Партнерофіс” у сумі 406 243 208,78 грн. –четверта черга задоволення;
- ПАТ “УкрСиббанк” у сумі 253 120 903,38 грн. –четверта черга задоволення, 5 415 861,76 грн. –шоста черга задоволення;
- Державна податкова інспекція в Солом’янському районі м. Києва у сумі 364,12 грн. – третя черга задоволення, 1,38 грн. –шоста черга задоволення;
- ТОВ “Лугінтертех-Союз” у сумі 380 741,59 грн. –четверта черга задоволення.
Цією ж ухвалою призначено дату засідання, в якому буде винесено ухвалу про санацію боржника або визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, або припинення провадження по справі про банкрутство на 04.10.2011.
На підставі ст. 21 Господарського процесуального кодексу України (далі –ГПК України), за результатами автоматичного перерозподілу справу № 5020-407/2011 визначено судді Янюк О.С.
Ухвалою суду від 04.10.2011 справу прийнято до провадження суддею Янюк О.С., розгляд питання щодо винесення ухвали суду про санацію боржника або визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, або припинення провадження у справі про банкрутство відкладений на 26.10.2011, о 10:00.
У судове засідання розпорядника майна, представники ініціюючого кредитора, боржника та кредиторів не з’явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином та своєчасно.
До початку судового засідання від ініціюючого кредитора надійшло клопотання про можливість розгляду питання щодо винесення ухвали про санацію боржника або визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, або припинення провадження у справі про банкрутство без участі представника та віднесення питання про призначення ліквідатора боржника –на розсуд суду.
Стаття 22 ГПК України зобов’язує сторони добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін –це право, а не обов’язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез’явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
На підставі викладеного та з урахуванням того, що підстави для відкладення судового засідання відсутні, оскільки явка учасників процесу обов’язковою не визнавалась, а доказів у справі достатньо для вирішення поставлених питань, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності вищезазначених учасників судового процесу.
З матеріалів справи вбачається, що 30.09.2011 відбулись збори комітету кредиторів боржника, на яких були присутні кредитори - Приватне підприємства “Партнерофіс” –406243 голосів, Товариство з обмеженою відповідальністю „Лугінтертех-Союз” –380 голосів.
Із змісту протоколу № 1 зборів кредиторів від 30.09.2011 (т.6, а.с 2-6) убачається обрання головою комітету кредиторів –ПП “Партнерофіс” як кредитора з найбільшою кількістю голосів.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі –Закон) арбітражним керуючим –розпорядником майна боржника Биковою С.В. був проведений аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ “Даталюкс Дистри” (т.6, а.с 9-32), за висновками якого підтверджено, що підприємство має ознаки неплатоспроможності, ознаків фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства не має. Майна у боржника, на яке можливо було б звернути стягнення –не виявлено. За строк процедури розпорядження майном інвесторів також не виявлено.
Таким чином, у зв’язку з відсутністю пропозицій інвесторів, майна та інших коштів у підприємства-боржника, арбітражний керуючий дійшов висновку про необхідність припинення процедури розпорядження майном, визнання боржника банкрутом та переходу до процедури ліквідації підприємства-банкрута строком на 6 місяців.
Комітет кредиторів більшістю голосів підтримав пропозицію арбітражного керуючого.
Таким чином, 30.09.2011 на засіданні комітету кредиторів ТОВ “Даталюкс Дистри” було прийнято рішення, оформлене протоколом №1. про звернення до господарського суду міста Севастополя з клопотанням про припинення процедури розпорядження майном, визнання боржника банкрутом та переходу до процедури ліквідації підприємства-банкрута строком на 6 місяців. Крім того, на засіданні комітету кредиторів вирішено питання про призначення ліквідатором Бикову С.В., яка виконувала обов’язки розпорядника майном боржника та затвердження оплати послуг арбітражного керуючого у розмірі 2-ох мінімальних розмирів заробітної плати (т. 6, а.с 7).
У судовому засіданні 26.10.2011 представник ініціюючого кредитора підтримала вищезазначене клопотання комітету кредиторів.
Крім того, в матеріалах справи є заява розпорядника майна про участь у справі про банкрутство як ліквідатора банкрута.
Пунктом 57 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 15 “Про судову практику у справах про банкрутство” передбачено, що рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу.
Суд повинен давати оцінку цим рішенням та враховувати їх резолюції у прийнятті судових актів у справі, якщо такі рішення відповідають приписам чинного законодавства.
Судом встановлено, що рішення комітету кредиторів боржника, оформлене протоколом від 30.09.2011 № 31 (т.6, а.с 2-6), яким вирішено звернутися до господарського суду із клопотанням про відкриття процедури ліквідації, прийнято більшістю голосів кредиторів та в межах компетенції, наданої комітету кредиторів ч. 5 ст. 16, ч. 1 ст. 17 Закону.
На підставі викладеного суд вважає, що рішення комітету кредиторів від 30.09.2011 відповідає приписам законодавства, у зв`язку з чим, має бути враховано судом.
Згідно з ч. 8 ст. 16 Закону, до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), надання згоди на укладення арбітражним керуючим значних угод боржника чи угод боржника, щодо яких є заінтересованість.
Заяв від інвесторів або осіб, які мають намір прийняти участь в санації боржника не надходило.
Як вбачається з протоколу № 1 загальних зборів, представник ініціюючого кредитора (ТОВ “Лугінтертех-Союз”) проти доводів арбітражного керуючого про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення його ліквідатором не заперечував.
Статтею 22 Закону встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Статтею 23 Закону встановлено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється ліквідатором у офіційних друкованих органах за рахунок банкрута у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови про визнання боржника банкрутом.
Згідно з ч. 2 ст. 67 Закону України “Про виконавче провадження” (в редакції закону від 04.11.2010), у разі ліквідації боржника - юридичної особи виконавчий документ надсилається ліквідаційній комісії (ліквідатору) для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законом порядку. У разі надходження виконавчого документа до ліквідаційної комісії (ліквідатора) арешт з майна боржника знімається за постановою державного виконавця, затвердженою начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. .
На підставі викладеного, керуючись статтями 86 Господарського процесуального кодексу України, статтею 2, 16, 22-24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю “Даталюкс Дистри” (ідентифікаційний код 32102681, 99011, м. Севастополь, вул. Леніна. 19).
2. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю “Даталюкс Дистри” (ідентифікаційний код 32102681, 99011, м. Севастополь, вул. Леніна. 19) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру боржника строком на 6 (шість) місяців.
3. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю “Даталюкс Дистри” (ідентифікаційний код 32102681, 99011, м. Севастополь, вул. Леніна. 19) арбітражного керуючого –ОСОБА_2 (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1 від 11.02.2010).
4. Припинити підприємницьку діяльність банкрута та виробничу діяльність банкрута після закінчення технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу.
5. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) вважати таким, що настав.
6. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
7. Зняти всі обмеження щодо конфіденційності інформації та комерційній таємниці відносно фінансового становища банкрута.
8. Укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
9. Скасувати арешти, накладені на майно (грошові кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) Товариства з обмеженою відповідальністю “Даталюкс Дистри” (ідентифікаційний код 32102681, 99011, м. Севастополь, вул. Леніна. 19) та усі інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута інакше, чим у процедурі банкрутства, не допускається.
10. Вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
11. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
12. Зобов’язати ліквідатора опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у п'ятиденний строк з дня отримання даної постанови.
Оголошення повинно містити: найменування та інші реквізити банкрута, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора.
13. Зобов’язати ліквідатора прийняти від органів ДВС виконавчі документи, вирішити їх долю відповідно до закону.
14. Ліквідатору здійснювати свої повноваження відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
15. Зобов`язати ліквідатора надати суду ліквідаційний звіт та ліквідаційний баланс до 26.04.2012.
16. Ухвалу направити на адресу кредитора, боржника, розпорядника майна, державного органу з питань банкрутства.
Суддя підпис О.С. Янюк