Судове рішення #1948059
Справа №2-1196/2007 p

Справа №2-1196/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2007 р.        Бериславський районний суд Херсонської області

у складі: головуючого судді   Радченко С.В.

при секретарі                      Глушковій Л.М.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на будинок,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на будинок. В обгрунтування позову посилається на те, що в серпні 2000 року вони домовилися з відповідачем про купівлю-продаж житлового будинку, який знаходиться в АДРЕСА_1. При цьому позивачка заплатили відповідачці кошти в сумі 6730 грн. 26.10.2006 року та 890 грн. 14.02.2007 року. Позивачка вселилася в будинок і проживає там уже на протязі 7 місяців.

Відповідач відмовляється від нотаріального оформлення договору купівлі-продажу будинку, в зв'язку з чим позивачка позбавлена можливості оформити документи про право власності на будинок належним чином. Просить визнати право власності на будинок, що розташований в АДРЕСА_1.

Позивачка в судовому засіданні частково змінила свої позовні вимоги, просила визнати договір купівлі-продажу будинку  дійсним та визнати за нею право власності на будинок.

Відповідачка у судове засідання не з'явилася, в заяві на ім'я суду позов визнала, просила справу розглянути у її відсутність. Суд вважає можливим справу розглянути у відсутність відповідача.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовну заяву підлягаючою задоволенню із слідуючих підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України , якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

В силу ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Судом встановлено, що 26 жовтня 2006 року позивачка ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 досягли угоди, щодо продажу ОСОБА_1 належного ОСОБА_2 будинку, розташованого за адресою АДРЕСА_1. ОСОБА_1 передала продавцю обумовлену вартість будинку, про що були складені розписки (а.с. 8-11).

Оскільки позивачка повністю виконала угоду купівлі-продажу будинку, а відповідач відмовляється від нотаріального оформлення, дану угоду слід визнати дійсною.

На основі ч. 2 ст. 220, 392 ЦК України,

Керуючись ст.ст. 10, 11, 73, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов   задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу будинку, розташованого у АДРЕСА_1, згідно якого ОСОБА_1 придбала цей будинок у ОСОБА_2.

Визнати право власності ОСОБА_1 на будинок з добудовами, розташований за адресою: АДРЕСА_1.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація