Судове рішення #19462901


Справа №22-ц-5231/11Головуючий у І інстанції Рудюк О. Д.

Категорія36Доповідач у 2 інстанціїМельник

11.11.2011


Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

Іменем України

08 вересня   2011   року   колегія   суддів   судової   палати   в   цивільних   справах Апеляційного суду Київської області у складі:

головуючого - Суханової Є.М. ,

суддів: Мельника Я.С., Данілова О.М.,

при секретарі Бобку О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві  цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 06 липня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Новопетрівської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно за законом, -  

ВСТАНОВИЛА:

У квітні 2011 року ОСОБА_2 звернулася  до суду позовом про визнання за нею в порядку спадкування після смерті її матері –ОСОБА_3 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 разом з самочинно виконаною реконструкцією житлового будинку зі зміною функціонального призначення частини приміщень.

          Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 06 липня 2011 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з цим рішенням, ОСОБА_2 звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити, мотивуючи тим, що рішення ухвалене з неправильним застосуванням норм матеріального  права.

          Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, що з’явилися, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її задовольнити частково з наступних підстав.

          Відмовляючи в задоволенні позову районний суд виходив з того, що прізвища позивачки і померлої ОСОБА_3 є відмінним, що утрудняє суду ідентифікацію родинних відносин між ними.

          Проте, колегія суддів не може повністю погодитися з такими висновками суду першої інстанції.

З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2, виданого 30 серпня 2010 року (а.с. 6).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на домоволодіння по АДРЕСА_1.

Як вбачається з копії спадкової справи №723/2010 до майна ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 рок(а.с. 34-41), нотаріальна контора у видачі свідоцтва про право на спадок позивачу відмовила, оскільки ОСОБА_3 не мала правовстановлюючих документів на вищезазначене домоволодіння, що підтверджується рішенням КП «Вишгородське БТІ»від 14.03.2011 року (а.с. 11).

          Відповідно до експертного висновку №056/483-m від 18 липня 2011 року, проведеного Українським бюро лінгвістичних експертиз, встановлено, що прізвище ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_2 від 30 серпня 2010 року, запис ОСОБА_3) та ОСОБА_3 (паспорт НОМЕР_1 від 25 січня 2000 року, запис ОСОБА_2), а також рос. ОСОБА_2 (свідоцтво про народження НОМЕР_3 від 28 вересня 1964 року, запис російською мовою ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3) попри відміності в орфографічній фіксації у документах є ідентичними.

Крім того, факт родинних стосунків, а саме, що ОСОБА_2 являється дочкою померлої  ОСОБА_3, підтверджується також письмовими матеріалами справи: свідоцтвом про народження (а.с. 8),  клопотанням депутатів Новопетрівської сільської ради, копією будинкової книги (а.с. 19), довідкою Новопетрівської сільської ради(а.с. 25).

Також факт належності померлій ОСОБА_3 буд.АДРЕСА_1 підтверджуються матеріалами справи, а саме:  копією технічного паспорту на будинок (а.с. 14-16), копією будинкової книги (а.с. 17-20), копіями квитанцій про сплату податків та страхових свідоцтв (а.с. 21-24), довідкою Новопетрівської сільської ради (а.с. 25).

Відповідно до ч.1 ст. 1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право спадкування почергово.

          Згідно з ст.1261 ЦК України,  у першу  чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до роз’яснень п.23 Постанови Пленуму ВСУ «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року №7, що за відсутності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право власності на спадщину, суд вирішує питання про визнання права  власності на спадкове майно.

За таких обставин, колегія суддів вважає за можливе визнати за спадкоємицею право власності на спадкове майно.

Відповідно до ст. 309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення або неправильне застосування норм матеріального права. Норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо

застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

За таких обставин колегія суддів вважає, що  рішення суду слід скасувати та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити частково.

Керуючись  ст.ст. 309, 316   ЦПК України,  колегія суддів, -

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.

Рішення Вишгородського районного суду Київської області від 06 липня 2011 року  скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на спадковий житловий будинок, по АДРЕСА_1, як спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року;

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку протягом двадцяти днів.


Головуючий:


          Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація