Судове рішення #1944735
Справа № 2- “о”-48/08 року

                                                                                                            Справа № 2- “о”-48/08 року

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

               08.04.2008 року                                     Тиврівський районний суд Вінницької області

 

в складі: головуючого     Мазурчака А.Г.

             при секретарі      Ліщишеній Н.М.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Тиврів цивільну справу за заявою  ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, -

встановив :

            Заявниця  звернулася до суду із заявою про встановлення факту  родинних відносин, в якій вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Селище, Тиврівського району померла її  мати -ОСОБА_2, яка  була зареєстрована АДРЕСА_1.

Після її смерті відкрилася спадщина  на  житловий будинок з господарськими будівлями, розташований  АДРЕСА_1.

Вона єдина спадкоємиця  першої черги за законом після смерті  матері. Вона  звернулася   до Тиврівської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

У видачі свідоцтва про право на спадщину за законом   нотаріус відмовляє  їй через те, що в свідоцтві про її народження прізвище матері записано “ОСОБА_3” замість ОСОБА_2.

Її  батьки ОСОБА_4 і мати ОСОБА_2 в шлюбі не перебували.

Встановлення даного факту їй необхідно для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

Виправити вказані неточності в документах іншим шляхом немає можливості, тому вона вимушена звернутися до суду з даною заявою. Встановлення    факту родинних відносин   їй необхідно для   отримання свідоцтва про право на спадщину за законом.

 Просить встановити факт, що ОСОБА_2, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Селище була її матір'ю.

В судовому засіданні представник заявниці  ОСОБА_5 - заявлені вимоги підтримав і, будучи допитаним у якості свідка,  пояснив, що  він є чоловіком заявниці. ОСОБА_2 знає  з  1965 року - вона є матір'ю заявниці - його дружини.  Її дівоче прізвище “ “ОСОБА_2”, але до війни вона одружилась з ОСОБА_4. Його взяли на війну  після визволення Тиврівщини - 17.03.1944 року, а  ІНФОРМАЦІЯ_2 він загинув, що стверджується  похоронним повідомленням.  Після його смерті вона  знову стала  записуватись на дівоче прізвище, а дочку записала під прізвищем “ОСОБА_3”, оскільки вона народилась  за 8 вісім днів до загибелі батька.  І в заповіті вона вказала  ОСОБА_1  своєю донькою

            Заінтересована особа - Селищанська сільська рада - в судове засідання не з'явився, надав суду листа, в якому зазначив, що не заперечує проти встановлення факту, просить справу розглянути у відсутності його представника.

            Свідок ОСОБА_6 пояснив  суду, що він знає представника заявниці,  його дружину і знав також  покійну ОСОБА_2  З 1982 року вона проживала в с.Селищі, Тиврівського р-ну. Її дочкою була   ОСОБА_1 - заявниця  у даній справі.

            Суд, вислухавши пояснення представника заявниці, свідків, дослідивши  матеріали  справи,  вважає, що  заява  підлягає  до  задоволення, так як факт,  що ОСОБА_2 була матір'ю заявниці  стверджується свідоцтвом про її народження (а.с.7), , свідоцтвом про смерть (а.с.5), з яких видно, що ім'я та по-батькові особи записаної її матір'ю відповідають імені та по-батькові померлої, довідкою Селищанської сільської  ради № 307 від 18.03.2008 р. (а.с.8), в якій вказано, що померла проживала разом із заявницею та показами ОСОБА_5 та ОСОБА_6.

            Керуючись ст.ст.11; 60; 212-215; 223; 256; 259 ЦПК України, -

 

вирішив :

            Заяву    задоволити

            Встановити факт, що  ОСОБА_2, яка померлаІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Селище була матір'ю ОСОБА_1.

            На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський райсуд  протягом  двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Рішення суду набирає законної сили  після закінчення строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

 

 

   Головуючий:                                                          А.Г. Мазурчак 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація