Справа №2-381/07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2007 р. Кролевецький районний суд Сумської області
в складі головуючого - судді Сірої Г.І.
при секретарі Писаренко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кролевець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
13.07.2007 р. ОСОБА_1звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, зареєстрованого 24.09.1994 р. в Кролевецькому райвідділі РАГС. Свої вимоги позивач мотивує тим, що 24.09.1994 р. в Кролевецькому райвідділі РАГС за актовим записом НОМЕР_1він зареєстрував шлюб з відповідачкою, від шлюбу мають доньку ОСОБА_3-ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження. Сімейне життя не склалося, з роками вони втратили любов та повагу одне до одного, мають різні погляди на ведення спільного господарства. З червня 2006 року подружні стосунки між ними припинені, поновлювати їх не збираються. З вказаного часу відповідачка і він проживають окремо, зараз відповідачка проживає з іншим чоловіком. За таких обставин вважає, що подальше збереження сім'ї неможливе, донька проживає з ним.
Позивач в судове засідання не з'явився, просить справу розглядати у його відсутність, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася, пояснень не надала, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлена.
За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу у відсутність сторін, в порядку ст. 224 ЦПК України.
Вивчивши зібрані по справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини:
Сторони зареєстрували шлюб 24 вересня 1994 року за актовим записом НОМЕР_1у відділі РАГС Кролевецького району (а.с. 4), від шлюбу мають доньку ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження (а.с. 5). Як вбачається з позовної заяви, сторони припинили подружні стосунки в червні 2006 року, з того часу припинили спільне проживання, поновлювати подружні стосунки не мають наміру, відповідачка проживає з іншим чоловіком.
ст. 110 СК України передбачає, що з позовом про розірвання шлюбу може звернутися один з подружжя; тому звернення позивача до суду з позовом відповідає положенням вказаної норми Закону.
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їх дітей, що мають істотне значення.
За вищезазначених обставин, на думку суду немає підстав для надання сторонам строку для примирення відповідно до ст. 111 СК України, а тому, враховуючи взаємини подружжя, шлюб між ними слід розірвати.
Відповідно до ст. ст. 110, 112 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 112, 224-226 ЦПК України, -
вирішив :
позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, 1973 року народження, та ОСОБА_2, 1977 року народження, зареєстрований 24 вересня 1994 року у відділі РАГС Кролевецького району Сумської області за актовим записом НОМЕР_1.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути мито в доход держави з ОСОБА_1 та ОСОБА_2по 8 грн. 50 коп.3 кожного.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Кролевецький районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення та подання апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ст. 295 ч.4 ЦПК України.