Справа №. 10-125-2008 Головуючий у 1 інстанції Жук М.І.
Категорія -скарга Доповідач Гром Л.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 квітня 2008 року Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області у складі:
Головуючого Гром Л.М.
суддів Баглая І.П., Козака В.І.
з участю прокурора Бузакова О.Ю.
адвокатаОСОБА_2
обвинуваченої ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові кримінальну справу за апеляцією ст. помічника прокурора м. Чернігова на постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 28.03.2008 р.
Цією постановою відмовлено у задоволення подання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою відносно
ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження , уродженки м. Чернігова ,українки , громадянки України , на утримані двоє неповнолітніх дітей , працюючої , мешканки АДРЕСА_1 , раніше не судимої
відмовлено у задоволенні подання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Слідчий відділу ЧМВ УМВС України в Чернігівській області за погодженням з прокурором звернувся до суду з поданням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_1, мотивуя тим , що ОСОБА_1 притягується до кримінальної відповідальності за те , що 27.03.2008 р. знаходячись в стані алкогольного сп'яніння умисно , з метою вбивства нанесла один удар ножем в область життєва важливого органу - серця ОСОБА_3 , від чого останній помер на місці.
На підставі того , що ОСОБА_1 скоїла особливо тяжкий злочин , за який законом передбачено покарання в вигляді позбавлення волі строком понад 3 роки , тому у зв'язку з цим перебуваючи на волі може перешкоджати встановленню істини по справі , переховуватися від слідства та суду , продовжувати злочинну діяльність , а також з метою забезпечення виконання процесуальних рішень , вважає необхідним обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Суд розглянувши матеріали справи в судовому засіданні та дослідивши доводи , відмовив у задоволенні подання на підставі врахування особи ОСОБА_1 , того , що на її утриманні двоє неповнолітніх дітей , оцінки обставин справи, та відсутності підстав , що вказували на перешкоджання встановлення істини , переховування від досудового слідства чи суду та продовжувати злочинну діяльність.
В апеляції :
Старший помічник прокурора м. Чернігова просить постанову суду скасувати та справу направити на новий судовий розгляд на підставі того , що суд не взяв до уваги ту обставину , що ОСОБА_1 обвинувачується в скоєні злочину , що відноситься до категорії особливо тяжких і суд таку підставу не врахував при прийнятті рішення.
Заслухавши доповідача , думку прокурора , що підтримав доводи апеляції , пояснення адвокатаОСОБА_2 , який вважав рішення суду обґрунтованим , доводи обвинуваченої ОСОБА_1 , яка погодилась з думкою адвоката , пояснення слідчого Колоса О.М. , перевіривши матеріали справи в повному обсязі, судова колегія підстав для задоволення апеляції не знаходить.
Як вбачається з матеріалів кримінальної справи , ОСОБА_1 обвинувачується у скоєні злочину за ст.115 ч.1 КК України і за даними обставинами відносно ОСОБА_1. порушена кримінальна справа постановою від 27 березня 2008р. та вона затримана в порядку ст.. 106 п.2 КПК України з додержанням вимог законодавства.
Постанова про порушення кримінальної справи винесена згідно норм кримінально-процесуального законодавства і в матеріалах справи є докази , що вказують на причетності ОСОБА_1. до скоєного злочину.
В апеляційному засіданні слідчий Колос О.М. підтвердив , що обвинувачена на всі виклики до нього з'являється , перешкод щодо проведення процесуальних дій не чинить та відомостей про те , що ОСОБА_1 може ухилитися від суду , на даний час не має.
Згідно наданих матеріалів вбачається , що ОСОБА_1 працює, має на утриманні двох неповнолітніх дітей 1994 р та 1997р. народження ,має постійне місце проживання, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась.
Згідно вимог ст. 148 КПК України запобіжні заходи застосовуються до обвинуваченого з метою запобігти спробам ухилитися від слідства або суду , перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність , а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.
На підставі ст. 155 КПК України запобіжний захід взяття під варту є виключним і найбільш суворим запобіжним заходом ,котрий застосовується лише тоді , коли є всі підстави вважати , що інші менш суворі, запобіжні заходи можуть не забезпечити виконання обвинуваченим процесуальних обов'язків і належної поведінки.
Судова колегія вважає , що з врахуванням відсутності яких би то підтверджень , що ОСОБА_1 ухиляється від суду та слідства та перешкоджає проведенню процесуальних дій , та дослідивши дані про особу, суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про необгрунтованність подання про обрання запобіжного заходу ОСОБА_1 у вигляді взяття під варту .
Яких би то інших доводів та доказів, крім досліджених судом першої інстанції , щоб об'єктивно впливало на прийняте рішення суду першої інстанції, не було надано і при розгляді апеляції.
Істотних порушень норм кримінально - процесуального законодавства , щоб потягло за собою безумовне скасування рішення суду , не встановлено.
Керуючись ст.. 365 , 366 , 382 , 165-2 КПК України судова колегія ,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляцію старшого помічника прокурора м. Чернігова залишити без задоволення , а постанову Деснянського районного суду м. Чернігова від 28 березня 2008 р. щодо ОСОБА_1 - без змін.
Баглай І.П. Гром Л.М. Козак В.І.