Справа № 2-1155-2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2008 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді - Осташко Л.М.,
при секретарі - Юрчук Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2008 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2.
Позов мотивує тим, що перебувала у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
Позивач просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для неповнолітньої дитини, стверджуючи, що відповідач є батьком дітей.
Крім того, просить стягувати 1/6 частину всіх видів заробітку (доходів), на утримання ОСОБА_1по досягненню сином ОСОБА_4трирічного віку, а саме до 23.01.2011 року.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав повністю.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідач зобов'язаний утримувати своїх неповнолітніх дітей.
Відповідно до ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Відповідно до ст. 182 СК України, при визначені розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача інших дітей немає та діти залишаються проживати з позивачем.
Згідно статті 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Суд дійшов висновку, що аліменти необхідно стягувати у частці від заробітку (доходу).
Стаття 183 СК України, вказує, якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджується за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Згідно з ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Таким чином з відповідача необхідно стягнути судові витрати.
Керуючись ст. ст. 84, 180, 182, 183, 191 СК України, ст. ст. 10, 11, 88, 130, 174, 209, 212, 214-215, 218, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, 1974 року народження, уродженця міста Олександрії, Кіровоградської області на користь ОСОБА_1, 1978 року народження аліменти для утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для неповнолітньої дитини, щомісячно починаючи з 17.03.2008 року та до досягнення найстаршою дитиною повноліття, тобто до 06.03.2018 року.
Стягнути з ОСОБА_21/6 частину всіх видів заробітку (доходів), на утримання ОСОБА_1по досягненню сином ОСОБА_4 трирічного віку, а саме до 23.01.2011 року.
Стягнути з ОСОБА_2судові витрати: судовий збір в розмірі 51 грн. 00 коп. в дохід держави та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: Л.М. ОСТАШКО