Справа № 2-158/2008
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
смт.Ратне 08 квітня 2008 року
Ратнівський районний суд Волинської області в складі
головуючого судді Ляха В.І. за участю секретаря Омелько Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в смт. Ратне справу за позовом ОСОБА_1 до Гірниківської сільської ради Ратнівського району Волинської області про продовження строку для подання заяви на прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Гірниківської сільської ради Ратнівського району Волинської області про продовження строку для подання заяви на прийняття спадщини за законом, після смерті матерОСОБА_2, що проживала у власному будинку в селі Сільце Ратнівського району Волинської області, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
ОСОБА_1 позов обґрунтовував тим, що він після смерті матері фактично прийняв спадщину, оскільки став користуватись спадковим майном, а тому для себе вважав, що подавати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини не має потреби.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просить них задовольнити з підстав викладених в поданій до суду заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився. В скерованій до суду письмовій заяві Гірниківська сільська рада Ратнівського району Волинської області просить виникший спір розглянути по суті у відсутності представника відповідача, яка не заперечувала щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані по справі письмові докази, суд приходить до наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини - ч. 5 вказаної статті.
З копії свідоцтва про смерть слідує, що мати позивачаОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Частиною 3 ст. 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Достовірність доводів позивача підтверджується довідками виданими Гірниківсько. сільською радою Ратнівського району Волинської області, з яких встановлено, що позивач ОСОБА_1 фактично вступив у володіння та користування майном після смерті спадкодавцяОСОБА_2.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви для прийняття спадщини.
З матеріалів справи, в судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 хоча і не подав заяву на прийняття спадщини у строк, визначений ч. 1 ст. 1270 ЦК України, однак він реально прийняв спадщину, шляхом володіння та користування спадковим майном, а тому заявлений позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10,11,60,212 ЦПК України, на підставі ч. 1 ч. 3 ст. 1268, ч. 1 ст. 1270, ч. 2 ст. 1272 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини за законом, після смерті матерОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, до 08 травня 2008 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до апеляційного суду Волинської області через Ратнівський районний суд на протязі 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий підпис Лях В.І.
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду Лях В.І.