Судове рішення #1938197
Справа №2-902/07 p

Справа №2-902/07 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

10 ЛИПНЯ 2007 року                 Калинівський районний суд  Вінницької області

в складі головуючого:                   Попик Ю.П.

при секретарі:                                Барчишеній А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Господарство «Голубіївка» та ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач в позові вказує,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3,  яка проживала в с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області. Після смерті матері відкрилась спадщина на земельну частку (пай),  що перебуває в колективній власності КСП ім. Шевченка с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області,  нині ТОВ «Товариство «Голубіївка» розміром 3.78 га,  яка належала померлій згідно сертифікату направо на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1. Згідно заповіту від 17 вересня 1999 року земельна частка (пай) належить позивачеві. Іншу частину спадкового майна успадкував його брат.

Позивач фактично спадщину прийняв,  так як після смерті матері вступив в володіння спадковим майном,  також в нього зберігається сертифікат на право на земельну частку (пай),  виданий на ім'я померлої ОСОБА_3. . Однак в установлений законом строк не звернувся в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини.

Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала,  просить суд визнати за ОСОБА_1. право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3. .

Представник ТОВ «Господарство «Голубіївка» в судове засідання не з'явився без поважних причин,  хоч про день розгляду справи був повідомлений належним чином та в установлений законом строк.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засіданні не з'явився,  однак,  в матеріалах справи наявна довідка,  в якій він не заперечує проти визнання за позивачем права власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_3. ,  просить справу розглянути без його участі.

Заслухавши пояснення представника позивача,  дослідивши матеріали справи в їх сукупності,  суд вважає,  що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Так,  в судовому засіданні встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_3,  яка проживала в с. Голубівка ,  Калинівського району,  Вінницької області. Після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку (пай),  що перебуває в колективній власності КСП ім. Шевченка с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області,  нині ТОВ «Товариство «Голубіївка»,  розміром 3.78 га,  вартістю 45520 грн.,  яка належала померлій згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1,  виданого на підставі рішення Калинівської районної адміністрації від 27.03.2000

 

року №137. Згідно заповіту від 17 вересня 1999 року земельна частка (пай) належить позивачеві. Однак обов'язкова доля в майні померлої належить відповідачу по справі ( сину померлої),  який від спадщини відмовляється та не претендує на неї. Інших смпадкоємців за заповітом та законом немає. Позивач фактично спадщину прийняв,  так як після смерті матері вступив в володіння спадковим майном.

За вказаних обставин суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1. право власності на спадкове майно  в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст.  1216,  1217,  1258,  1261,  1268 ЦК України,   ст.  ст.  10, 60, 212-215 ЦПК України,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити. Встановити факт,  що ОСОБА_1 прийняв спадщину на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай),  що перебуває в колективній власності КСП ім. Шевченка с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області,  нині ТОВ «Товариство «Голубіївка»,  розміром 3.78 га,  вартістю 45520 грн.,  яка належала померлій згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1,  виданого на підставі рішення Калинівської районної адміністрації від 27.03.2000 року №137 в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Голубівка,  Калинівського району,  Вінницької області.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або в порядку ч.4  ст.  295 ЦПК України. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація