Справа № 2а-2930/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2009 року Калінінський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі:
головуючого судді- Жуковій О.Є.
при секретарі - Анікєєвій Д.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради, третя особа Головне Управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання протиправними відмови у проведенні перерахунку допомоги при народженні дитини та інших дій та бездіяльності органа місцевого самоврядування під час надання цих видів матеріального забезпечення, та поновлення порушених цими діями суб’єктивних прав,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача, в якому просила визнати дій відповідача щодо надання допомоги при народженні дитини неправомірними, визнати неправомірною відмову Калінінського УПСЗН в проведенні перерахунку наданих сум при народженні дитини, стягнути з відповідача на її користь несплачену суму допомоги при народженні дитини в сумі 2122, 00 гривень, визнати противоправною бездіяльність Калінінського УПСЗ Н з приводу не вчинення ніяких дій спрямованих на відновлення ї порушених прав за її зверненням від 03.04.2009 року.
Позовні вимоги позивачка обгрунтувала тим, що вона має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, і їй була сплачена допомоги при народженні дитини в сумі 8 500 гривень. Однак, позивач вважає, що відповідачем були порушені її права при нарахуванні зазначеного виду матеріальної допомоги і визначенні її розміру, оскільки ним не було враховано, вимоги ст. 46 Конституції України, Законів України "Про державний бюджет на 2007 рік", "Про державний бюджет України на 2008 рік", якими було встановлено прожитковий мінімум для дитини у віці до 6 років, а також те, що рішеннями Конституційного суду України № 6-рп від 09.07.2007 року та № 10/2008-рп, вказано на повну антиконституційність законів України про державний бюджет за останні роки, якими призупинено дію спеціальних законів. Крім того, позивачка вважає, що всупереч нормам спеціального закону, а саме ст. 12, відповідачем допомога при народженні дитини була їй сплачена не в розмірі сумі кратної 22, 6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, а значно меншому.
В судове засідання позивачка надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримала в повному обсязі.
Представник відповідача в наданій до суду заяві просив справу розглянути у його відсутність, в наданих запереченнях позов не визнав в повному обсязі, вважав дії УПСЗН такими що відповідають вимогам чинного законодавства.
Представник третьої особи ГУ УДК у Донецькій області, в наданому до суду клопотанні просив справу розглянути у його відсутність.
Суд, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та відповідні ним правовідносини.
Позивачка має неповнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 18).
ОСОБА_1 було сплачено допомогу при народженні дитини Калінінським УПСЗН Горлівської міської ради: одноразову - 3400 гривень в листопаді 2007 року, решта щомісячно з грудня року по листопад 2008 року по 425 гривень щомісячно, на загальну суму 8 500 гривень (а.с.35).
08 квітня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахунок допомоги при народженні дитини (а.с. 19-20).
Позивачу відмовлено в перерахунку допомоги 12.04.2009 року, що підтверджується відповіддю Калінінського УПСЗН Горлівської міської ради (а.с.21).
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно зі ст. 12 Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22, 6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, , решта-протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 56 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" встановлено, що у 2007 році допомога при народженні дитини виплачується у розмірі 8 500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3 400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частками у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Рішенням Конституційного Суду України № 6 рп/2007 від 09.07.2007 року не визнано неконституційним зазначене положення ст. 56 Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" в частині виплати допомоги при народженні дитини.
Таким чином, відсутні підстави для задоволення вимог ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача нарахувати та сплатити їй недоплачену допомогу при народженні дитини виходячи з суми, кратної 22, 6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини.
УПСЗН нараховуючи та виплачуючи ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини діяло в межах діючого законодавства, крім того на її звернення їй було надано відповідь відповідачем в строки та в порядку встановленому Законом України "Про звернення громадян". Керуючись ст. ст. 99, 100, 158-161 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Калінінського управління праці та соціального захисту населення Горлівської міської ради залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: