КОПІЯ
Справа №11-107 2008 р. Головуючий в 1-й інстанції - Демчук П.В.
Категорія - ст. 49 КК України Доповідач - Курдзіль В.Й.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 року 6 лютого колегія судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Хмельницької області у складі:
головуючого - судді - Курдзіля В.Й.
суддів - Задворного О.Л., Матущака М.С.
з участю захисників - ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією потерпілого ОСОБА_1 на постанову Ізяславського районного суду від 05 грудня 2007 року.
Цією постановою кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_4 за ст. 125 ч.1 КК України провадженням закрито у зв'язку із закінченням строку давності.
ОСОБА_4 обвинувачувався в тому, що 12 березня 2005 року під час конфлікту з ОСОБА_1 наніс останньому легкі тілесні ушкодження.
Мотивуючи своє рішення про закриття справи у зв'язку із закінченням строку давності суд зазначив, що ОСОБА_4 вчинив злочин невеликої тяжкості і з дня вчинення якого минуло понад 2 роки. Постанова ж про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_4 за ст.ст. 122, 296 КК України не оскаржувалась і не скасована.
В своїй апеляції потерпілий просить постанову скасувати, а матеріали кримінальної справи направити на новий судовий розгляд. При цьому посилається на її незаконність та порушення норм кримінально - процесуального законодавства.
Зокрема, вказує, що суд безпідставно звільнив ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності не задовольнивши його клопотання про призначення повторної комісійної судово-медичної експертизи.
Таким чином, на його думку, судом не вжито всіх передбачених законом заходів для встановлення події злочину та покарання винних осіб.
Вислухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення потерпілого ОСОБА_1 його представника ОСОБА_2 на підтримку апеляції, обвинуваченого ОСОБА_4, його захисника ОСОБА_3 на її заперечення, перевіривши матеріали справи та наведені доводи, колегія суддів вважає апеляцію такою, що не підлягає до задоволення.
Ст. 49 ч.1 п.1 КК України передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до набрання вироком законної сили минуло 2 роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.
З матеріалів справи вбачається, що конфлікт відбувся 12 березня 2005 року і потерпілий ОСОБА_1 19 вересня 2005 року подав скаргу в Ізяславський районний суд у якій обвинувачував ОСОБА_4 за ст. 125 ч.1 КК країни.
Кримінальна справа щодо ОСОБА_4 за цією статтею порушена 2 листопада 2005 року.
У справі призначалися судово-медичні експертизи з метою визначення ступеня характеру тілесних ушкоджень заподіяних потерпілому. Зокрема, 23 листопада 2005 року (висновок №96 від 30 грудня 2005 р.) і 25 квітня 2006 р. повторна комісійна, проведення якої доручено фахівцям Головного бюро СМЕ МОЗ України.
Проте, остання експертиза значний проміжок часу не проводилася у зв'язку з великим завантаженням бюро проведенням більш складних експертиз.
12 березня 2007 року минув 2-х річний строк з дня вчинено діяння з ознаками злочину передбаченого ст. 125 ч.1 КК України.
За таких обставин і врахувавши, що зазначений злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості, за який можливе покарання менш суворе ніж обмеження волі, суд обґрунтовано звільнив ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності і закрив справу за сплиненням строку давності.
В зв'язку з цим колегія суддів підстав для скасування постанови і задоволення апеляції не вбачає.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
постанову Ізяславського районного суду від 5 грудня 2007 року про закриття справи про обвинувачення ОСОБА_4 за ст. 125 ч.1 КК України у зв'язку із закінченням строку давності залишити без зміни, а апеляцію потерпілого ОСОБА_1 - без задоволення.
Головуючий /підпис/
Судді /підписи/
Копія вірна: суддя апеляційного суду
Хмельницької області В.Й. Курдзіль