Судове рішення #1934809
Справа № 2-291/ 08

Справа № 2-291/ 08

 

 

 

 

 

 

                                                        Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                              І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

 

            12 березня 2008 року.    Володимир-Волинський міський суд Волинської області              в складі:

            головуючого - судді Сарапіна Г.С.

при секретарі Смоляр А.В.

за  участю позивачки ОСОБА_1 та представника відповідача Степюк Н.П.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі судових засідань міського суду                                       в м. Володимирі-Волинському цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинської міської ради про визнання права власності на самовільно збудоване нерухоме майно,

 

в с т а н о в и в:

 

            ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Володимир-Волинської міської ради про визнання права власності на самовільно збудоване нерухоме майно, а саме на реконструйовану літню кухню в жилий будинок, розташований на належній їй на праві приватної власності земельній ділянці  по АДРЕСА_1, покликаючись в позовній заяві на те, що відповідно до реєстраційного посвідчення від 18.05.1989р. за реєстровим № 2334 їй на підставі приватної власності належить 54/100 жилого будинку по АДРЕСА_1, а відповідно до Державного акту, виданого 07.10.2002р. на підставі рішення Володимир-Волинської міської ради № 4/12 від 20.09.2002р.,  їй належить на праві  приватної власності земельна ділянка, на якій розташований цей будинок.

            У 1988 році її чоловік звернувся із заявою до Володимир-Волинського міськвиконкому для одержання дозволу на будівництво літньої кухні і рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 14.11.1988р. № 330 був наданий дозвіл на будівництво літньої кухні.

            Протягом 1995р. вона розпочала будівництво літньої кухні, яке не було закінчено. У 1997р. вирішила здійснити реконструкцію недобудованої кухні  в жилий будинок                      і в 2000 році закінчила цю реконструкцію, у зв'язку з якою з літньої кухні був побудований одноповерховий жилий будинок під літерою Б-1 відповідно до поверхового плану в технічному паспорті на це нерухоме майно,  з такими техніко-економічними показниками: площа забудови - 79, 0 кв.м.;  загальна площа -  64, 0 кв.м.;  жила площа - 44, 0 кв.м.; будівельний об'єм - 181, 7 кв.м.

Після закінчення будівництва вона звернулась в КП «Володимир-Волинський        містопроект» для проведення обстеження самочинно реконструйованої літньої кухні           в жилий будинок для встановлення відповідності об'єкта архітектури законодавству України, державним будівельним, санітарним, протипожежним нормам та місцевим правилам забудови. 22.10.2007р. міжвідомча комісія з питань забудови, створена розпорядженням міського голови Володимира-Волинського від 19.10.2005р. № 288-рв, здійснила обстеження та зробила висновки, що при самочинному будівництві, а саме при проведенні реконструкції літньої кухні в жилий будинок під літерою Б-1, нею не вчинено порушень будівельних норм і правил, суспільних інтересів та прав інших осіб. 26.10.2007р. начальником управління містобудування і архітектури міськвиконкому затверджено архітектурно-технічний паспорт об'єкта архітектури - одноквартирного жилого будинку, розташованого по АДРЕСА_1.

Проте виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради відмовляється здійснити видачу правовстановлюючих документів на даний спірний жилий будинок  під літерою Б-1.

            Позивачка просить визнати за нею право власності на самочинно збудоване нерухоме майно -  жилий будинок під літерою Б-1, розташований по АДРЕСА_1 та зобов'язати Володимир-Волинське БТІ здійснити реєстрацію права власності даного жилого будинку.

            У попередньому судовому засіданні позивачка ОСОБА_1  позов підтримала та просить суд його задовольнити,  покликаючись на викладені в позовній заяві обставини та докази.  

Представник відповідача Степюк Н.П. позов визнала повністю та просить суд прийняти визнання нею позову, подавши суду відповідну письмову заяву.

            Перевіривши повноваження представника відповідача у виданій йому довіреності, які не обмежені на вчинення цієї процесуальної дії, а також матеріали справи, суд вважає, що визнання позову представником відповідача не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому може бути прийняте судом шляхом ухвалення рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що відповідно до реєстраційного посвідчення від 18.05.1989р. за реєстровим № 2334 позивачці на праві приватної власності належить 54/100 житлового будинку АДРЕСА_1, а відповідно до Державного акту, виданого 07.10.2002р. на підставі рішення Володимир-Волинської міської ради № 4/12 від 20.09.2002р., їй передано в приватну власність земельну ділянку, на якій розташований зазначений будинок.

            Рішенням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 14.11.1988р. № 330 позивачці був наданий дозвіл на будівництво на присадибній ділянці літньої кухні.

            Протягом 1995р. позивачка розпочала будівництво літньої кухні, але будівництво не було закінчено. У 1997р. вона розпочала реконструкцію недобудованої кухні в жилий будинок, яка тривала протягом 1997-2000рр. Таким чином,  у зв'язку з реконструкцією літньої кухні був побудований жилий будинок загальною площею 64, 0 кв.м.

Відповідно до ч. 3 ст. 376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно,                  а відповідно до ч.5 цієї статті  на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає                      з моменту його прийняття до експлуатації.

З комплексного висновку міжвідомчої комісії з питань забудови від 22.10.2007р., вбачається, що при самочинному будівництві, а саме проведенні реконструкції літньої кухні в жилий будинок, позивачкою не вчинено порушень будівельних норм і правил, суспільних інтересів та прав інших осіб. 26.10.2007р. начальником управління містобудування і архітектури Володимир-Волинського міськвиконкому затверджено архітектурно-технічний паспорт об'єкта архітектури - двохквартирного житлового будинку та одноквартирного житлового будинку, розташованих по АДРЕСА_1.

Таким чином, суд вважає, що наведені докази в їх сукупності дають суду підставу визнати за позивачкою право власності на самочинно збудоване нерухоме майно - жилий будинок під літерою Б-1, розташований по АДРЕСА_1,  зобов'язавши комунальне підприємство «Волинське ОБТІ» здійснити реєстрацію права власності даного жилого будинку.

На підставі  ст. ст. 331 ч.2, 376 ч.ч.3, 5  ЦК України,  керуючись ст.ст. 10, 61, 130 ч.4, 174 ч.4, 213-215, 223 ЦПК України,   суд

 

в и р і ш и в:

 

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудоване нерухоме майно - одноповерховий жилий будинок під літерою Б-1 відповідно до поверхового плану в технічному паспорті на цей будинок, що розташований                                   по АДРЕСА_1, зобов'язавши комунальне підприємство «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації»  здійснити реєстрацію права власності цього жилого будинку.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Волинської області через Володимир-Волинський міський суд протягом десяти днів               з дня його проголошення та апеляційна скарга - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а якщо таку заяву було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений законом строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку,  інакше у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.

 

 

Суддя:   

 

 

              

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація