Судове рішення #1933565557

                                                                        Справа № 369/4389/25

                                                                       Провадження №1-кс/369/914/25


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13.03.2025 року                                                                 м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області  ОСОБА_1 , при секретарі  ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна, у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025116450000071 від 11 березня 2025 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

У провадження слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області  ОСОБА_1  надійшло клопотання прокурора Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури Київської області  ОСОБА_3 про арешт тимчасово вилученого майна, у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025116450000063 від 20 лютого 2025 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.

Крім того, прокурор просив виявлене та вилучене 11 березня 2025 року майно, а саме: особисту медичну книжку 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 та додаток «Медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я» зберігати в матеріалах кримінального провадження № 12025116450000071.

Клопотання обґрунтоване тим, що 11 березня 2025 року до відділення поліції №1 Фастівського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від представника Держпродспоживслужби ОСОБА_5 про те, що під час перевірки продуктового магазину "Наша Ряба", що розташований за адресою: Київська область, Фастівський район, м. Боярка, вул. Молодіжна, буд. 61-А, продавець – ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи на робочому місці, пред`явила особисту медичну книжку із ймовірними ознаками підробки.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, 11 березня 2025 року, в період часу з 1309 год. по 1330 год., було проведено огляд місця події за адресою: Київська область, Фастівський район, м. Боярка, вул. Молодіжна, 61-А, в магазині «Наша Ряба» в ході якого було виявлено та вилучено особисту медичну книжку 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 та додаток «Медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я».

У ході огляду місця події було оглянуто особисту медичну книжку 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 , де встановлено, що вказана медична книжка заповнена з порушеннями, а саме не заповнені всі графи в особистій медичній книжці.

Вказана особиста медична книжка 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 та додаток «Медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я» у відповідності до ст. 98 КПК України визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні та відповідають критеріям, зазначеним у вказаній статті та необхідність в арешті вказаного майна зумовлена насамперед забезпеченням кримінального провадження, адже за результатами досудового розслідування необхідно буде вирішити подальшу долю вказаного речового доказу.

У судове засідання прокурор не з`явився. При цьому, у клопотанні вказав, розгляд проводити без повідомлення та участі власників, користувачів майна, їх захисників, представників чи законних представників, представників юридичної особи.

Відповідно до ч. 1. ст. 172 КПК України неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що вимоги клопотання слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

У даному випадку на вищевказані речі, необхідно накласти арешт для запобігання можливості його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні, оскільки необхідно встановити чи є вказані речі знаряддям вчинення злочину, а також такі що зберегли на собі сліди вчинення злочину.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

У відповідності до ч. 1 ст. 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Стаття 170 КПК України визначає що арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Стаття 171 КПК України визначає що з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави і мету відповідно до положень статті 170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Слідчий суддя, вивчивши клопотання, матеріали кримінального провадження, дійшов висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає частковому задоволенню, оскільки існує необхідність збереження речових доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання – задовольнити частково.

Накласти арешт на особисту медичну книжку 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 та додаток «Медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я», які поміщені до спеціального паперового конверту Національна поліція України, що було виявлено та вилучено 11 березня 2025 року за адресою: Київська область, Фастівський район, м. Боярка, вул. Молодіжна, 61-А, в магазині "Наша Ряба".

Заборонити відчужувати, розпоряджатися та користуватися рухомим майном, а саме особистою медичною книжкою 2 Серія ААЕ 319504 на ім`я ОСОБА_4 та додатком «Медична карта огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я».

У решті клопотання відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.


Слідчий суддя                                                                 ОСОБА_6





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація